Getty Images
- Date of birth/Age: Mar 30, 1977 (47)
- Citizenship: North Macedonia
- Residence: Skopje
- 1st league debut: 26.09.2010
- FIFA referees: since 2006
Profile
Record of all refereed matches 2023/2024
The result is either the total result or the result of a selected season.
UEFA Europa Conference League
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
Group Stage | Oct 5, 2023 | Breidablik | Zorya Lugansk | 0:1 | 4 | - | - | - | |||||||||
Group Stage | Oct 26, 2023 | KRC Genk | Ferencváros | 0:0 | 3 | - | 1 | - | |||||||||
Group Stage | Dec 14, 2023 | Fenerbahce | Spartak Trnava | 4:0 | 4 | - | - | 1 |
International Friendlies
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
6 | Jun 9, 2024 | Montenegro | Georgia | 1:3 | 1 | - | - | - |
UEFA Europa Conference League Qualifiers
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
Third Round | Aug 17, 2023 | Debrecen | Rapid Vienna | 0:5 | 7 | - | - | - |
Stoiximan Super League Play-off
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
4 | Apr 7, 2024 | Aris Saloniki (5.) | Panathinaikos (3.) | 0:2 | 5 | - | - | - |
Prva Makedonska Fudbalska Liga
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
1 | Aug 7, 2023 | Rabotnicki (8.) | FC Shkupi (3.) | 3:1 | 11 | - | - | 1 | |||||||||
7 | Sep 17, 2023 | Sileks (5.) | Shkendija (1.) | 2:1 | 2 | - | - | 1 | |||||||||
9 | Oct 1, 2023 | Rabotnicki (7.) | Tikves (6.) | 1:0 | 5 | - | - | - | |||||||||
10 | Oct 7, 2023 | Voska Sport (10.) | Makedonija (8.) | 2:1 | 3 | - | - | 2 | |||||||||
13 | Nov 4, 2023 | Rabotnicki (9.) | Sileks (4.) | 1:0 | 2 | 1 | - | - | |||||||||
14 | Nov 11, 2023 | Gostivar (9.) | Bregalnica Stip (10.) | 1:0 | 5 | 1 | - | - | |||||||||
16 | Nov 29, 2023 | Voska Sport (9.) | Tikves (6.) | 0:3 | 6 | - | 1 | - | |||||||||
17 | Dec 3, 2023 | Rabotnicki (7.) | Brera Strumica (8.) | 1:0 | 2 | - | 1 | - | |||||||||
18 | Dec 10, 2023 | Struga (1.) | Bregalnica Stip (11.) | 2:1 | 5 | - | - | - | |||||||||
19 | Feb 17, 2024 | Gostivar (5.) | Vardar (12.) | 1:1 | 3 | - | - | - | |||||||||
20 | Feb 25, 2024 | Tikves (8.) | Rabotnicki (6.) | 2:0 | 1 | 1 | - | - | |||||||||
21 | Mar 3, 2024 | FC Shkupi (1.) | Tikves (7.) | 0:0 | 5 | 1 | - | - | |||||||||
22 | Mar 6, 2024 | Vardar (10.) | Rabotnicki (6.) | 1:0 | 5 | - | - | - | |||||||||
23 | Mar 10, 2024 | Tikves (5.) | Bregalnica Stip (11.) | 2:1 | 5 | - | - | - | |||||||||
24 | Mar 16, 2024 | Sileks (5.) | Brera Strumica (8.) | 2:1 | 9 | - | - | - | |||||||||
25 | Mar 30, 2024 | Tikves (5.) | Sileks (4.) | 1:1 | 1 | - | - | - | |||||||||
27 | Apr 14, 2024 | Rabotnicki (9.) | Vardar (8.) | 2:0 | 2 | - | - | - | |||||||||
28 | Apr 21, 2024 | Gostivar (6.) | Brera Strumica (7.) | 1:1 | 4 | - | - | - | |||||||||
29 | Apr 28, 2024 | Brera Strumica (7.) | Vardar (10.) | 2:0 | 8 | - | - | - |
Awards received
Bester mazedonischer Schiedsrichter 2009.