Bremenliga
Germany
League level:
Fifth Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 451
- Foreigners: 139 Players 30.8%
- ø-Market value: €3k
- ø-Age: 24.9
Complete Bremenliga schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/2/196:30 PM | ||||||
(3.) SFL Bremerhaven | 4:2 | Leher TS (12.) | ||||
Sat 8/3/192:00 PM | ||||||
(10.) Union 60 Bremen | 2:2 | Habenhauser FV (9.) | ||||
(13.) Brinkumer SV | 1:3 | Bremer SV (4.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(7.) Blumenthaler SV | 2:2 | BSC Hastedt (8.) | ||||
(14.) SC Borgfeld | 1:3 | Schwachhausen (5.) | ||||
Sun 8/4/1911:00 AM | ||||||
(15.) ESC Geestemünde | 1:5 | FC Oberneuland (1.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(2.) SV Hemelingen | 4:0 | BTS Neustadt (16.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) W. Bremen III | 0:1 | SG Aumund-Veg. (6.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 8/6/196:30 PM | ||||||
(11.) Union 60 Bremen | 0:2 | BSC Hastedt (7.) | ||||
(3.) Schwachhausen | 6:2 | Blumenthaler SV (12.) | ||||
(1.) FC Oberneuland | 3:0 | Brinkumer SV (14.) | ||||
(15.) BTS Neustadt | 1:3 | SFL Bremerhaven (5.) | ||||
(9.) Habenhauser FV | 4:5 | SV Hemelingen (4.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) SG Aumund-Veg. | 6:0 | ESC Geestemünde (16.) | ||||
Wed 8/7/196:30 PM | ||||||
(6.) Bremer SV | 1:1 | SC Borgfeld (10.) | ||||
Thu 10/3/191:00 PM | ||||||
(8.) Leher TS | 2:1 | W. Bremen III (13.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/16/196:30 PM | ||||||
(10.) Blumenthaler SV | 1:0 | Bremer SV (7.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(11.) Brinkumer SV | 4:3 | SG Aumund-Veg. (5.) | ||||
Sat 8/17/191:00 PM | ||||||
(15.) W. Bremen III | 0:1 | BTS Neustadt (12.) | ||||
Sun 8/18/1911:00 AM | ||||||
(16.) ESC Geestemünde | 1:4 | Leher TS (6.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(1.) SV Hemelingen | 3:0 | Union 60 Bremen (14.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) SC Borgfeld | 3:2 | FC Oberneuland (4.) | ||||
(8.) BSC Hastedt | 0:2 | Schwachhausen (3.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(2.) SFL Bremerhaven | 4:0 | Habenhauser FV (13.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/23/196:30 PM | ||||||
(2.) Schwachhausen | 3:1 | Bremer SV (8.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(11.) SC Borgfeld | 0:4 | SG Aumund-Veg. (3.) | ||||
Sat 8/24/191:00 PM | ||||||
(15.) W. Bremen III | 2:2 | Habenhauser FV (14.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(9.) Brinkumer SV | 3:3 | Leher TS (6.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) Blumenthaler SV | 0:1 | FC Oberneuland (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(12.) ESC Geestemünde | 7:2 | BTS Neustadt (13.) | ||||
Sun 8/25/193:00 PM | ||||||
(7.) BSC Hastedt | 1:0 | SV Hemelingen (4.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(1.) SFL Bremerhaven | 4:0 | Union 60 Bremen (16.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/30/196:15 PM | ||||||
(6.) Bremer SV | 1:0 | BSC Hastedt (7.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(2.) FC Oberneuland | 3:1 | Schwachhausen (3.) | ||||
Sat 8/31/191:00 PM | ||||||
(13.) Union 60 Bremen | 1:0 | W. Bremen III (16.) | ||||
(15.) BTS Neustadt | 0:1 | Brinkumer SV (11.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(4.) SG Aumund-Veg. | 0:3 | Blumenthaler SV (9.) | ||||
Sun 9/1/192:30 PM | ||||||
(5.) SV Hemelingen | 1:2 | SFL Bremerhaven (1.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(12.) Habenhauser FV | 2:1 | ESC Geestemünde (14.) | ||||
(10.) Leher TS | 1:5 | SC Borgfeld (8.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/6/197:30 PM | ||||||
(2.) FC Oberneuland | 3:1 | Bremer SV (10.) | ||||
Sat 9/7/191:00 PM | ||||||
(16.) W. Bremen III | 1:1 | SV Hemelingen (4.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(5.) Blumenthaler SV | 6:0 | Leher TS (11.) | ||||
Sun 9/8/1911:00 AM | ||||||
(15.) ESC Geestemünde | 3:3 | Union 60 Bremen (14.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(7.) Brinkumer SV | 4:1 | Habenhauser FV (13.) | ||||
(3.) Schwachhausen | 3:2 | SG Aumund-Veg. (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(6.) BSC Hastedt | 2:1 | SFL Bremerhaven (1.) | ||||
(9.) SC Borgfeld | 3:4 | BTS Neustadt (12.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/13/197:30 PM | ||||||
(2.) FC Oberneuland | 4:1 | BSC Hastedt (9.) | ||||
Sat 9/14/191:00 PM | ||||||
(13.) BTS Neustadt | 2:6 | Blumenthaler SV (4.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(10.) SG Aumund-Veg. | 1:3 | Bremer SV (7.) | ||||
Sun 9/15/192:30 PM | ||||||
(6.) SV Hemelingen | 1:3 | ESC Geestemünde (11.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(15.) Union 60 Bremen | 2:4 | Brinkumer SV (5.) | ||||
(14.) Habenhauser FV | 0:1 | SC Borgfeld (8.) | ||||
(12.) Leher TS | 0:1 | Schwachhausen (3.) | ||||
(1.) SFL Bremerhaven | 4:1 | W. Bremen III (16.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/20/197:30 PM | ||||||
(1.) FC Oberneuland | 5:1 | SG Aumund-Veg. (10.) | ||||
Sat 9/21/191:00 PM | ||||||
(8.) Bremer SV | 3:3 | Leher TS (11.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(4.) Brinkumer SV | 4:1 | SV Hemelingen (9.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(5.) Blumenthaler SV | 2:2 | Habenhauser FV (13.) | ||||
Sun 9/22/1911:00 AM | ||||||
(12.) ESC Geestemünde | 0:3 | SFL Bremerhaven (2.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(3.) Schwachhausen | 4:0 | BTS Neustadt (14.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(6.) BSC Hastedt | 4:0 | W. Bremen III (16.) | ||||
(7.) SC Borgfeld | 1:0 | Union 60 Bremen (15.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/27/198:00 PM | ||||||
(11.) Leher TS | 0:5 | FC Oberneuland (1.) | ||||
Sat 9/28/191:00 PM | ||||||
(14.) BTS Neustadt | 1:4 | Bremer SV (7.) | ||||
(15.) W. Bremen III | 3:2 | ESC Geestemünde (12.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(10.) SG Aumund-Veg. | 1:2 | BSC Hastedt (6.) | ||||
Sun 9/29/192:30 PM | ||||||
(8.) SV Hemelingen | 3:2 | SC Borgfeld (9.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(16.) Union 60 Bremen | 3:4 | Blumenthaler SV (4.) | ||||
(13.) Habenhauser FV | 1:5 | Schwachhausen (3.) | ||||
Tue 12/3/197:30 PM | ||||||
(2.) SFL Bremerhaven | 3:1 | Brinkumer SV (5.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/11/197:30 PM | ||||||
(1.) FC Oberneuland | 7:0 | BTS Neustadt (14.) | ||||
Sat 10/12/191:00 PM | ||||||
(6.) Bremer SV | 3:1 | Habenhauser FV (13.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(4.) Brinkumer SV | 2:1 | W. Bremen III (15.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(10.) SG Aumund-Veg. | 2:1 | Leher TS (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(5.) Blumenthaler SV | 2:4 | SV Hemelingen (7.) | ||||
Sun 10/13/191:00 PM | ||||||
(3.) Schwachhausen | 2:0 | Union 60 Bremen (16.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) BSC Hastedt | 2:4 | ESC Geestemünde (11.) | ||||
(9.) SC Borgfeld | 1:3 | SFL Bremerhaven (2.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/19/191:00 PM | ||||||
(13.) BTS Neustadt | 3:3 | SG Aumund-Veg. (10.) | ||||
(15.) W. Bremen III | 1:2 | SC Borgfeld (9.) | ||||
Sun 10/20/1911:00 AM | ||||||
(12.) ESC Geestemünde | 1:4 | Brinkumer SV (4.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(6.) SV Hemelingen | 4:0 | Schwachhausen (3.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(16.) Union 60 Bremen | 1:3 | Bremer SV (5.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(14.) Habenhauser FV | 0:2 | FC Oberneuland (1.) | ||||
(11.) Leher TS | 3:1 | BSC Hastedt (8.) | ||||
(2.) SFL Bremerhaven | 5:1 | Blumenthaler SV (7.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/25/197:30 PM | ||||||
(1.) FC Oberneuland | 7:2 | Union 60 Bremen (16.) | ||||
Sat 10/26/191:00 PM | ||||||
(5.) Bremer SV | 1:1 | SV Hemelingen (6.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(8.) SG Aumund-Veg. | 6:1 | Habenhauser FV (14.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) BSC Hastedt | 0:1 | Brinkumer SV (4.) | ||||
(7.) Blumenthaler SV | 3:1 | W. Bremen III (15.) | ||||
Sun 10/27/191:00 PM | ||||||
(3.) Schwachhausen | 2:0 | SFL Bremerhaven (2.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) SC Borgfeld | 3:4 | ESC Geestemünde (12.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(11.) Leher TS | 4:1 | BTS Neustadt (13.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/2/191:00 PM | ||||||
(13.) BTS Neustadt | 5:2 | BSC Hastedt (11.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(4.) Brinkumer SV | 3:3 | SC Borgfeld (9.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(12.) ESC Geestemünde | 1:9 | Blumenthaler SV (5.) | ||||
Sun 11/3/191:00 PM | ||||||
(16.) W. Bremen III | 2:5 | Schwachhausen (2.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(14.) Union 60 Bremen | 1:1 | SG Aumund-Veg. (8.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(7.) SV Hemelingen | 0:6 | FC Oberneuland (1.) | ||||
(3.) SFL Bremerhaven | 2:2 | Bremer SV (6.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(15.) Habenhauser FV | 0:3 | Leher TS (10.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/8/197:30 PM | ||||||
(1.) FC Oberneuland | 2:1 | SFL Bremerhaven (3.) | ||||
Sat 11/9/191:00 PM | ||||||
(13.) BTS Neustadt | 0:0 | Habenhauser FV (15.) | ||||
(6.) Bremer SV | 6:1 | W. Bremen III (16.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(11.) Leher TS | 1:3 | Union 60 Bremen (14.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(4.) Blumenthaler SV | 2:1 | Brinkumer SV (5.) | ||||
(9.) SG Aumund-Veg. | 1:2 | SV Hemelingen (7.) | ||||
Sun 11/10/191:00 PM | ||||||
(2.) Schwachhausen | 5:1 | ESC Geestemünde (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) BSC Hastedt | 6:2 | SC Borgfeld (10.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/16/191:00 PM | ||||||
(16.) W. Bremen III | 2:7 | FC Oberneuland (1.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(15.) Habenhauser FV | 1:1 | BSC Hastedt (8.) | ||||
(4.) Brinkumer SV | 2:1 | Schwachhausen (2.) | ||||
Sun 11/17/1911:00 AM | ||||||
(12.) ESC Geestemünde | 0:2 | Bremer SV (5.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(14.) Union 60 Bremen | 1:1 | BTS Neustadt (13.) | ||||
(7.) SV Hemelingen | 5:2 | Leher TS (11.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) SC Borgfeld | 1:1 | Blumenthaler SV (6.) | ||||
Wed 12/11/198:00 PM | ||||||
(3.) SFL Bremerhaven | 4:1 | SG Aumund-Veg. (10.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/22/197:30 PM | ||||||
(1.) FC Oberneuland | 4:0 | ESC Geestemünde (12.) | ||||
Sat 11/23/191:00 PM | ||||||
(13.) BTS Neustadt | 0:1 | SV Hemelingen (6.) | ||||
(7.) Bremer SV | 0:1 | Brinkumer SV (4.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(8.) SG Aumund-Veg. | 3:1 | W. Bremen III (16.) | ||||
Sun 11/24/191:00 PM | ||||||
(2.) Schwachhausen | 1:0 | SC Borgfeld (10.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(11.) Leher TS | 0:0 | SFL Bremerhaven (3.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) BSC Hastedt | 2:4 | Blumenthaler SV (5.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(15.) Habenhauser FV | 3:3 | Union 60 Bremen (14.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/29/197:30 PM | ||||||
(1.) FC Oberneuland | 3:2 | SC Borgfeld (10.) | ||||
Sat 11/30/191:00 PM | ||||||
(13.) BTS Neustadt | 1:0 | W. Bremen III (16.) | ||||
(5.) Bremer SV | 8:0 | Blumenthaler SV (6.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(8.) SG Aumund-Veg. | 1:5 | Brinkumer SV (4.) | ||||
Sun 12/1/191:00 PM | ||||||
(2.) Schwachhausen | 4:0 | BSC Hastedt (9.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(14.) Union 60 Bremen | 1:1 | SV Hemelingen (7.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(15.) Habenhauser FV | 2:2 | SFL Bremerhaven (3.) | ||||
(11.) Leher TS | 1:5 | ESC Geestemünde (12.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 12/5/197:30 PM | ||||||
(7.) SV Hemelingen | 2:3 | Habenhauser FV (15.) | ||||
Sat 12/7/192:00 PM | ||||||
(6.) Blumenthaler SV | 2:3 | Schwachhausen (2.) | ||||
(4.) Brinkumer SV | 3:2 | FC Oberneuland (1.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) SC Borgfeld | 0:8 | Bremer SV (5.) | ||||
(10.) ESC Geestemünde | 7:1 | SG Aumund-Veg. (8.) | ||||
Sun 12/8/192:00 PM | ||||||
(16.) W. Bremen III | 3:1 | Leher TS (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) BSC Hastedt | 0:4 | Union 60 Bremen (13.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(3.) SFL Bremerhaven | 4:2 | BTS Neustadt (14.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/21/207:30 PM | ||||||
(1.) FC Oberneuland | 3:0 | Blumenthaler SV (7.) | ||||
Sat 2/22/201:00 PM | ||||||
(13.) BTS Neustadt | 2:2 | ESC Geestemünde (10.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(8.) SG Aumund-Veg. | 2:2 | SC Borgfeld (11.) | ||||
Sun 2/23/202:00 PM | ||||||
(5.) Bremer SV | 4:0 | Schwachhausen (2.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(6.) SV Hemelingen | 3:3 | BSC Hastedt (9.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(12.) Leher TS | 3:4 | Brinkumer SV (4.) | ||||
(14.) Union 60 Bremen | 3:5 | SFL Bremerhaven (3.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(15.) Habenhauser FV | 2:3 | W. Bremen III (16.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/29/201:00 PM | ||||||
(16.) W. Bremen III | 0:0 | Union 60 Bremen (13.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(3.) Brinkumer SV | 4:0 | BTS Neustadt (14.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(7.) Blumenthaler SV | 2:3 | SG Aumund-Veg. (8.) | ||||
Sun 3/1/2011:00 AM | ||||||
(11.) ESC Geestemünde | 2:2 | Habenhauser FV (15.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) SC Borgfeld | 4:2 | Leher TS (12.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(9.) BSC Hastedt | 3:0 | Bremer SV (5.) | ||||
(4.) SFL Bremerhaven | 2:3 | SV Hemelingen (6.) | ||||
Mon 4/13/202:00 PM | ||||||
(2.) Schwachhausen | postponed |
FC Oberneuland (1.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/7/201:00 PM | ||||||
(14.) BTS Neustadt | 1:7 | SC Borgfeld (8.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(9.) SG Aumund-Veg. | 1:4 | Schwachhausen (2.) | ||||
Sun 3/8/202:00 PM | ||||||
(6.) SV Hemelingen | 2:1 | W. Bremen III (16.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(13.) Union 60 Bremen | 1:4 | ESC Geestemünde (11.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(4.) SFL Bremerhaven | 5:2 | BSC Hastedt (10.) | ||||
(12.) Leher TS | 2:4 | Blumenthaler SV (7.) | ||||
(15.) Habenhauser FV | 0:5 | Brinkumer SV (3.) | ||||
Wed 4/22/206:30 PM | ||||||
(5.) Bremer SV | -:- | FC Oberneuland (1.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/13/207:00 PM | ||||||
Bremer SV | postponed |
SG Aumund-Veg. | ||||
Sat 3/14/202:00 PM | ||||||
Brinkumer SV | postponed |
Union 60 Bremen | ||||
3:00 PM | ||||||
Blumenthaler SV | postponed |
BTS Neustadt | ||||
Sun 3/15/2011:00 AM | ||||||
ESC Geestemünde | postponed |
SV Hemelingen | ||||
1:00 PM | ||||||
Schwachhausen | postponed |
Leher TS | ||||
W. Bremen III | postponed |
SFL Bremerhaven | ||||
3:00 PM | ||||||
SC Borgfeld | postponed |
Habenhauser FV | ||||
BSC Hastedt | postponed |
FC Oberneuland |