Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 416
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €15k
- ø-Age: 22.3
- Most valuable player: Artur Chernyi €250k
Matchday 16 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(8.) Zorkiy | 1:4 | R-M M (7.) | ||
Sat
Nov 4, 2023
- 12:00 PM
|
||||
368 · Mikhail Plisko | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
1:1 | 50' | |||
1:2 | 68' | |||
1:3 | 71' | |||
1:4 | 78' | |||
(14.) Enisey | 3:4 | Zv.SPb (12.) | ||
Sun
Nov 5, 2023
- 8:00 AM
|
||||
159 · Vladislav Bykov | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
1:1 | 17' | |||
40' | 2:1 | |||
2:2 | 57' | |||
75' | 3:2 | |||
3:3 | 89' | |||
3:4 | 90+2' | |||
(3.) FC Irk | 1:0 | Dynamo (4.) | ||
Sun
Nov 5, 2023
- 8:00 AM
|
||||
2.100 · Ilya Bugrov | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
(10.) D.Vlgd | 3:2 | Dinamo (5.) | ||
Sun
Nov 5, 2023
- 11:00 AM
|
||||
852 · Dmitri Kraynov | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
54' | 2:0 | |||
2:1 | 57' | |||
2:2 | 65' | |||
90+2' | 3:2 | |||
(16.) T.Vlad | 3:2 | Tver (15.) | ||
Sun
Nov 5, 2023
- 12:00 PM
|
||||
574 · Igor Kaplenkov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
0:2 | 11' | |||
35' | 1:2 | |||
54' | 2:2 | |||
58' | 3:2 | |||
(6.) D.(eL) | 2:3 | KhimD (1.) | ||
Sun
Nov 5, 2023
- 12:00 PM
|
||||
115 · Aleksey Lapatukhin | ||||
Course of play | ||||
45+2' | 1:0 | |||
47' | 2:0 | |||
2:1 | 60' | |||
2:2 | 66' | |||
2:3 | 74' | |||
(2.) Zenit2 | 2:2 | Znamya (11.) | ||
Sun
Nov 5, 2023
- 12:00 PM
|
||||
531 · Vladislav Rybakov | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
1:1 | 12' | |||
49' | 2:1 | |||
2:2 | 90+3' | |||
(9.) B-BFU | 4:1 | TorM 2 (17.) | ||
Sun
Nov 5, 2023
- 1:00 PM
|
||||
82 · Ilya Ivanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 19' | |||
42' | 1:1 | |||
78' | 2:1 | |||
83' | 3:1 | |||
90' | 4:1 | |||
(13.) Luki-E | 1:0 | Electr (18.) | ||
Mon
Nov 6, 2023
- 2:00 PM
|
||||
145 · Kirill Garafutdinov | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Khimik Dzer. | 16 | 17 | 41 | |
2 | Zenit 2 S-Pb | 16 | 21 | 34 | |
3 | Irkutsk | 16 | 13 | 34 | |
4 | Dynamo 2 | 16 | 9 | 30 | |
5 | Dinamo Kirov | 16 | 7 | 26 | |
6 | Rodina-M Moscow | 16 | 1 | 26 | |
7 | Baltika-BFU | 16 | 3 | 25 | |
8 | DinSPb | 16 | 2 | 23 | |
9 | Zorkiy | 16 | -2 | 22 | |
10 | Dinamo-Vologda | 16 | 0 | 21 | |
11 | Zvezda S-Pb | 16 | 11 | 20 | |
12 | Energia V. Luki | 16 | -3 | 19 | |
13 | Znamya Truda | 16 | -5 | 19 | |
14 | Torpedo Vlad. | 16 | -10 | 15 | |
15 | Enisey 2 | 16 | -15 | 15 | |
16 | FC Tver | 16 | -8 | 12 | |
17 | Torpedo 2 | 16 | -13 | 11 | |
18 | Electron | 16 | -28 | 10 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...