Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 422
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.2
- Most valuable player: Danil Krugovoy €2.00m
Matchday 1 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(11.) Zv.SPb | 2:3 | FC Irk (3.) | ||
Sat
Jul 22, 2023
- 12:00 PM
|
||||
189 · Kirill Silantjev | ||||
Course of play | ||||
26' | 1:0 | |||
1:1 | 33' | |||
48' | ||||
1:2 | 57' | |||
1:3 | 62' | |||
76' | 2:3 | |||
(10.) D.Vlgd | 1:0 | TorM 2 (18.) | ||
Sat
Jul 22, 2023
- 1:00 PM
|
||||
2.000 · Oleg Snegirev | ||||
Course of play | ||||
87' | 1:0 | |||
(12.) Luki-E | 0:2 | Dynamo (4.) | ||
Sat
Jul 22, 2023
- 2:00 PM
|
||||
317 · Stanislav Matveev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 36' | |||
0:2 | 83' | |||
(15.) T.Vlad | 1:2 | Znamya (13.) | ||
Sat
Jul 22, 2023
- 3:00 PM
|
||||
732 · Artem Kharin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 15' | |||
0:2 | 62' | |||
68' | 1:2 | |||
(1.) KhimD | 2:1 | Dinamo (5.) | ||
Sat
Jul 22, 2023
- 3:00 PM
|
||||
500 · Konstantin Yudanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
40' | 1:1 | |||
60' | 2:1 | |||
(7.) B-BFU | 2:0 | Electr (17.) | ||
Sat
Jul 22, 2023
- 4:00 PM
|
||||
162 · Yuri Matveev | ||||
Course of play | ||||
16' | 1:0 | |||
18' | 2:0 | |||
(2.) Zenit2 | 7:0 | Enisey (16.) | ||
Sat
Jul 22, 2023
- 4:00 PM
|
||||
396 · Taras Shevchenko | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
16' | 2:0 | |||
34' | 3:0 | |||
54' | 4:0 | |||
56' | 5:0 | |||
58' | 6:0 | |||
63' | 7:0 | |||
(8.) Zorkiy | 1:0 | Tver (14.) | ||
Sat
Jul 22, 2023
- 5:00 PM
|
||||
250 · German Kovalenko | ||||
Course of play | ||||
78' | 1:0 | |||
(9.) D.(eL) | 1:0 | R-M M (6.) | ||
Sun
Jul 23, 2023
- 2:00 PM
|
||||
425 · Maksim Chembulatov | ||||
Course of play | ||||
24' | 1:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit 2 S-Pb | 1 | 7 | 3 | |
2 | Baltika-BFU | 1 | 2 | 3 | |
2 | Dynamo 2 | 1 | 2 | 3 | |
4 | Irkutsk | 1 | 1 | 3 | |
5 | Khimik Dzer. | 1 | 1 | 3 | |
5 | Znamya Truda | 1 | 1 | 3 | |
7 | Dinamo-Vologda | 1 | 1 | 3 | |
7 | Zorkiy | 1 | 1 | 3 | |
7 | DinSPb | 1 | 1 | 3 | |
10 | Zvezda S-Pb | 1 | -1 | 0 | |
11 | Torpedo Vlad. | 1 | -1 | 0 | |
11 | Dinamo Kirov | 1 | -1 | 0 | |
13 | Torpedo 2 | 1 | -1 | 0 | |
13 | FC Tver | 1 | -1 | 0 | |
13 | Rodina-M Moscow | 1 | -1 | 0 | |
16 | Electron | 1 | -2 | 0 | |
16 | Energia V. Luki | 1 | -2 | 0 | |
18 | Enisey 2 | 1 | -7 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...