Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 416
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €15k
- ø-Age: 22.3
- Most valuable player: Artur Chernyi €250k
Matchday 7 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(14.) TorM 2 | 0:4 | Tver (17.) | ||
Sun
Sep 3, 2023
- 1:00 PM
|
||||
132 · Ivan Saraev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 19' | |||
0:2 | 32' | |||
44' | ||||
0:3 | 55' | |||
0:4 | 63' | |||
(10.) Zorkiy | 0:1 | Zenit2 (1.) | ||
Sun
Sep 3, 2023
- 1:00 PM
|
||||
1.050 · Yan Marushko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 78' | |||
(5.) D.(eL) | 1:0 | Enisey (13.) | ||
Sun
Sep 3, 2023
- 2:00 PM
|
||||
202 · Sergey Osipov | ||||
Course of play | ||||
76' | 1:0 | |||
(2.) KhimD | 1:0 | Dynamo (9.) | ||
Sun
Sep 3, 2023
- 2:00 PM
|
||||
870 · Pavel Lysenko | ||||
Course of play | ||||
16' | 1:0 | |||
(4.) B-BFU | 0:0 | Luki-E (11.) | ||
Sun
Sep 3, 2023
- 2:00 PM
|
||||
Igor Kaplenkov |
(8.) R-M M | 0:2 | Electr (18.) | ||
Sun
Sep 3, 2023
- 3:00 PM
|
||||
75 · Mikhail Taran | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 54' | |||
0:2 | 63' | |||
(7.) D.Vlgd | 0:1 | FC Irk (6.) | ||
Sun
Sep 3, 2023
- 3:00 PM
|
||||
2.021 · Anton Sidorin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 51' | |||
66' | ||||
90+1' | ||||
(15.) T.Vlad | 1:4 | Zv.SPb (16.) | ||
Sun
Sep 3, 2023
- 3:00 PM
|
||||
974 · Sergey Fedotov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
0:2 | 51' | |||
72' | ||||
84' | 1:2 | |||
1:3 | 89' | |||
1:4 | 90+4' | |||
(3.) Dinamo | 3:1 | Znamya (12.) | ||
Wed
Oct 25, 2023
- 12:00 PM
|
||||
150 · Yan Marushko | ||||
Course of play | ||||
25' | 1:0 | |||
54' | 2:0 | |||
2:1 | 69' | |||
87' | 3:1 | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit 2 S-Pb | 7 | 15 | 19 | |
2 | Khimik Dzer. | 7 | 9 | 19 | |
3 | Dinamo Kirov | 7 | 11 | 18 | |
4 | DinSPb | 7 | 4 | 14 | |
5 | Irkutsk | 7 | 3 | 14 | |
6 | Baltika-BFU | 7 | 4 | 12 | |
7 | Dinamo-Vologda | 7 | 1 | 10 | |
8 | Energia V. Luki | 7 | -2 | 9 | |
9 | Rodina-M Moscow | 7 | -3 | 9 | |
10 | Dynamo 2 | 7 | -1 | 8 | |
11 | Zorkiy | 7 | -1 | 8 | |
12 | Znamya Truda | 7 | -4 | 8 | |
13 | Enisey 2 | 7 | -9 | 6 | |
14 | Torpedo 2 | 7 | -8 | 5 | |
15 | Zvezda S-Pb | 7 | -2 | 4 | |
16 | FC Tver | 7 | -3 | 4 | |
17 | Electron | 7 | -6 | 4 | |
18 | Torpedo Vlad. | 7 | -8 | 4 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...