YFL U17 (2024)
Russia
League level:
Youth league
- Number of teams: 18 teams
- Players: 465
- Foreigners: 0 Players %
- ø-Market value: -
- ø-Age: 17.0
Matchday 2 2024
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(4.) Akadem | 4:0 | Academ (3.) | ||
Sat
Mar 16, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Evgeniy Timofeev | ||||
Course of play | ||||
23' | 1:0 | |||
38' | 2:0 | |||
45+2' | 3:0 | |||
75' | 4:0 | |||
(2.) AA U17 | 2:2 | Chaika (7.) | ||
Sat
Mar 16, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Lyubov Tarbeeva | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
40' | 2:0 | |||
2:1 | 69' | |||
2:2 | 89' | |||
(17.) Akadem | 0:1 | DYuSSh (15.) | ||
Sat
Mar 16, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Davud Magomedov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 53' | |||
89' | ||||
(11.) Akadem | 2:0 | Rodina (5.) | ||
Sat
Mar 16, 2024
- 3:00 PM
|
||||
Egor Kurakin | ||||
Course of play | ||||
41' | 1:0 | |||
46' | ||||
58' | ||||
69' | 2:0 | |||
(1.) Akadem | 3:2 | Master (8.) | ||
Sat
Mar 16, 2024
- 3:00 PM
|
||||
Petr Shilin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 5' | |||
0:2 | 38' | |||
44' | 1:2 | |||
79' | 2:2 | |||
90+3' | 3:2 | |||
(13.) SShOR | 2:1 | Akadem (6.) | ||
Sat
Mar 16, 2024
- 3:30 PM
|
||||
Islam Gaziev | ||||
Course of play | ||||
15' | 1:0 | |||
28' | 2:0 | |||
2:1 | 49' | |||
(10.) FK Ros | 0:0 | Akadem (9.) | ||
Sat
Mar 16, 2024
- 4:00 PM
|
||||
Vladislav Egorov |
(18.) Kon 17 | 0:0 | Akadem (16.) | ||
Sat
Mar 16, 2024
- 5:00 PM
|
||||
Maksim Sukhanov |
(12.) Akadem | 2:1 | FShM M (14.) | ||
Sun
Mar 17, 2024
- 2:00 PM
|
||||
52 · Georgiy Musienko | ||||
Course of play | ||||
28' | 1:0 | |||
1:1 | 68' | |||
90+3' | 2:1 | |||
Table YFL U17 (2024) 2024
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Akademia FCSM | 2 | 6 | 6 | |
2 | Akad. Krasnodar | 2 | 5 | 6 | |
3 | Almaz-Antei U17 | 2 | 3 | 4 | |
4 | Chaika Pes. | 2 | 1 | 4 | |
5 | Akademia Zenit | 2 | 1 | 4 | |
6 | Akademia Dynamo | 2 | 1 | 3 | |
6 | Akademia Loko | 2 | 1 | 3 | |
8 | UOR-5 U17 | 2 | 0 | 3 | |
9 | Akademia Rodina | 2 | 0 | 3 | |
9 | Akad Chertanovo | 2 | 0 | 3 | |
11 | SShOR Zenit | 2 | -1 | 3 | |
12 | DYuSSh Strogino | 2 | -1 | 3 | |
13 | Aсademia Ural | 2 | -2 | 3 | |
14 | Akademia Rostov | 2 | -1 | 1 | |
15 | Akademia Rubin | 2 | -2 | 1 | |
16 | Ak.Konoplev U17 | 2 | -4 | 1 | |
17 | FShM U17 | 2 | -3 | 0 | |
18 | Akademia CSKA | 2 | -4 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...