For using this site, please activate JavaScript.

Matches Sep 1, 2019

Matchday 3
Bayern Munich Bayern Munich 6:1 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
 
FC Schalke 04 FC Schalke 04 3:0 Hertha BSC Hertha BSC
 
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 0:0 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 1:1 SC Paderborn 07 SC Paderborn
 
SC Freiburg SC Freiburg 1:2 1. FC Köln 1. FC Köln
 
Union Berlin 1.FC Union Berlin 3:1 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
Matchday 5
VfL Osnabrück VfL Osnabrück 3:0 Karlsruher SC Karlsruher SC
 
Hamburger SV Hamburger SV 3:0 Hannover 96 Hannover 96
 
Holstein Kiel Holstein Kiel 1:1 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
Matchday 7
FC Bayern II FC Bayern Munich II 1:2 SpVgg Unterhaching Unterhaching
 
Hallescher FC Hallescher FC 4:0 SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
 
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 3:0 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
 
Würzb. Kickers Würzburger Kickers 0:2 FSV Zwickau FSV Zwickau
 
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 1:0 Preußen Münster Preußen Münster
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 1:1 SV Waldhof Mannheim Waldh. Mannheim
Matchday 4 Newcastle Newcastle United 1:1 Watford FC Watford
 
Leicester Leicester City 3:1 AFC Bournemouth Bournemouth
 
Man City Manchester City 4:0 Brighton & Hove Albion Brighton
 
Chelsea Chelsea FC 2:2 Sheffield United Sheffield Utd.
  West Ham West Ham United 2:0 Norwich City Norwich
 
Crystal Palace Crystal Palace 1:0 Aston Villa Aston Villa
 
Burnley Burnley FC 0:3 Liverpool FC Liverpool
Matchday 3 CA Osasuna CA Osasuna 2:2 FC Barcelona FC Barcelona
  Getafe Getafe CF 1:1 Deportivo Alavés Alavés
  Levante Levante UD 2:0 Real Valladolid CF Real Valladolid
  Real Betis Real Betis Balompié 2:1 CD Leganés CD Leganés
Matchday 2
AC Milan AC Milan 1:0 Brescia Calcio Brescia
 
Juventus Juventus FC 4:3 SSC Napoli SSC Napoli
Matchday 4 Olympique Lyon Olympique Lyon 1:1 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
  Nîmes Olympique Nîmes Olympique 3:0 Stade Brest 29 Stade Brest 29
  SCO Angers SCO Angers 2:0 FCO Dijon Dijon
  Toulouse FC Toulouse 2:0 SC Amiens SC Amiens
  FC Nantes FC Nantes 1:0 HSC Montpellier Montpellier
Matchday 6
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 1:3 SV Mattersburg SV Mattersburg
 
WSG Tirol WSG Tirol 1:5 Red Bull Salzburg RB Salzburg
 
LASK LASK 0:1 Wolfsberger AC Wolfsberger AC
Matchday 8 Loko Moscow Lokomotiv Moscow 1:2 FK Rostov Rostov
  Akhmat Grozny Akhmat Grozny 1:1 FK Tambov Tambov
  Ural Ural Yekaterinburg 2:4 FK Krasnodar Krasnodar
  Ural II Ural Ekaterinburg II 1:0 FK Krasnodar II Krasnodar II
  Gaz Metan Gaz Metan Medias 3:2 FC Politehnica Iasi FC Poli Iasi
  Astra Giurgiu Astra Giurgiu 3:2 CFR Cluj CFR Cluj
Matchday 6
Servette FC Servette FC 2:2 Neuchâtel Xamax FCS NE Xamax
Matchday 5 Heerenveen SC Heerenveen 1:1 Fortuna Sittard Fortuna Sittard
  FC Groningen FC Groningen 1:2 Heracles Almelo Heracles Almelo
  ADO Den Haag ADO Den Haag 1:0 VVV-Venlo VVV-Venlo
  Twente FC Twente Enschede FC 3:1 FC Utrecht FC Utrecht
Matchday 3 Fenerbahce U19 Fenerbahce SK U19 1:2 Trabzonspor U19 Trabzonspor U19
  Altinordu U19 Altinordu FK U19 2:2 Istanbul Basaksehir FK U19 Basaksehir U19
  Besiktas U19 Besiktas JK U19 3:2 Boluspor U19 Boluspor U19
  Kasimpasa U19 Kasimpasa U19 1:1 MKE Ankaragücü U19 Ankaragücü U19
  Y. Malatya U19 Yeni Malatyaspor U19 2:3 Alanyaspor U19 Alanyaspor U19
  Göztepe U19 Göztepe U19 2:2 Osmanlispor FK U19 Osmanlispor U19
  Konyaspor U19 Konyaspor U19 1:1 Antalyaspor U19 Antalyaspor U19
  Konyaspor Konyaspor 2:2 Antalyaspor Antalyaspor
 
Besiktas Besiktas JK 1:1 Caykur Rizespor C. Rizespor
  Göztepe Göztepe 0:0 Denizlispor Denizlispor
Matchday 4 Motherwell FC Motherwell FC 3:0 Hibernian FC Hibernian FC
  Aberdeen FC Aberdeen FC 3:0 Ross County FC Ross County
  St. Johnstone St. Johnstone FC 0:1 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
  Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 2:2 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
  Livingston FC Livingston FC 2:1 St. Mirren FC St. Mirren
  Rangers Rangers FC 0:2 Celtic FC Celtic
Matchday 6 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1 2:1 Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
  Vorskla Vorskla Poltava 0:1 FK Oleksandriya FK Oleksandriya
  PFK Lviv PFK Lviv 0:1 FK Mariupol FK Mariupol
Matchday 2 Panetolikos Panetolikos GFS 1:2 AO Xanthi AO Xanthi
  Panathinaikos Panathinaikos Athens 1:3 OFI Crete OFI Crete
  Volos NPS Volos NPS 1:0 Aris Thessaloniki Aris Saloniki
  CS Onhaye CS Onhaye 1:2 Royale Entente Durbuy RE Durbuy
Matchday 6 KAS Eupen KAS Eupen 0:2 Sint-Truidense VV Sint-Truiden
  KV Kortrijk KV Kortrijk 2:2 KV Oostende KV Oostende
  Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 0:4 RSC Charleroi RSC Charleroi
Matchday 4 KSC Lokeren KSC Lokeren 0:2 Oud-Heverlee Leuven OH Leuven
  KSV Roeselare KSV Roeselare 1:1 Lommel SK Lommel SK
Matchday 1 RWDM RWD Molenbeek (2015) 0:2 FCV Dender EH FCV Dender EH
  AFC Tubize AFC Tubize 0:0 KVC Winkel Sport KVC Winkel Sp.
  Patro Eisden Patro Eisden Maasmechelen 1:1 RFC Seraing RFC Seraing
  UR La Louvière UR La Louvière Centre 2:1 KSK Lierse Kempenzonen KSK Lierse Kem.
  Olym. Charleroi Olympic Club Charleroi Farciennes 1:0 URSL Visé URSL Visé
  KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde 1:1 KFC Sparta Petegem Sparta Petegem
  Zwevezele SKV Zwevezele 0:2 KFC Mandel United KFC Mandel Utd.
  Sint-Niklaas SK Sint-Niklaas 1:3 FC Gullegem FC Gullegem
  KS Hasselt Koninklijke Sporting Hasselt 1:0 KVV Vosselaar KVV Vosselaar
Matchday 8 Bohemians 1905 FC Bohemians Prag 1905 2:1 FC Slovan Liberec Slovan Liberec
  Slovácko 1.FC Slovácko 1:1 FK Mladá Boleslav Mladá Boleslav
  1.FK Pribram 1.FK Pribram 1:2 FC Viktoria Plzen Viktoria Plzen
  Nordsjaelland FC Nordsjaelland 2:1 Hobro IK Hobro IK
  Aarhus GF Aarhus GF 1:0 Esbjerg fB Esbjerg fB
Matchday 7 Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 1:2 Red Star Belgrade Red Star
  Macva FK Macva Sabac 1:1 FK Radnik Surdulica Radnik
  Spartak FK Spartak Subotica 2:1 FK Vozdovac Vozdovac
  Hajduk Split HNK Hajduk Split 1:0 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
  NK Istra NK Istra 1961 0:0 NK Osijek NK Osijek
Matchday 22 Kokkolan PV Kokkolan Pallo-Veikot 0:1 FC Honka FC Honka
  SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki 1:3 Kuopion Palloseura KuPS
  Ilves Ilves Tampere 0:1 FC Inter Turku FC Inter
  VPS Vaasan Palloseura 3:2 Helsinki IFK Helsinki IFK
Matchday 17 FCJ Blackbird FC Jyväskylä Blackbird 4:0 SC Riverball SC Riverball
Semi-Finals PK-35 Pallokerho-35 1:4 on pens Peli-Karhut Peli-Karhut
Matchday 7 Wisla Plock Wisla Plock 2:1 LKS Lodz LKS Lodz
  Piast Gliwice Piast Gliwice 1:2 Lechia Gdansk Lechia Gdansk
  Wisla Kraków Wisla Kraków 4:2 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
Matchday 8 Lok. Plovdiv Lokomotiv Plovdiv 1:1 Botev Plovdiv Botev Plovdiv
  FK Etar Etar Veliko Tarnovo 2:1 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe Stara Zagora
Matchday 7 Lok. Sofia Lokomotiv Sofia 0:1 PFC Montana PFC Montana
  Kariana Erden Kariana Erden 1:1 FC Litex Lovetch Litex Lovetch
  C. Balchik Chernomorets Balchik 0:2 OFK Pirin Blagoevgrad OFK Pirin
  B. Galabovo FK Botev Galabovo 1:0 OFK Pomorie Pomorie
  Spartak Pleven PFK Spartak Pleven 0:0 Spartak Varna Spartak Varna
Matchday 8 Tabor Sezana NK Tabor Sezana 1:2 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
  NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 2:0 NS Mura NS Mura
Matchday 5 Vict. Rosport FC Victoria Rosport 0:3 FC Progrès Niederkorn Pr. Niederkorn
  FC Rodange 91 FC Rodange 91 3:3 Jeunesse Esch Jeunesse Esch
  Fehérvár MOL Fehérvár FC 3:0 Kisvárda FC Kisvárda
  Újpest FC Újpest FC 2:3 Budapest Honvéd FC Honvéd
  Zalaegerszeg Zalaegerszegi TE FC 1:1 Puskás Akadémia FC Puskás AFC
  Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 0:2 Paksi FC Paksi FC
  Debrecen Debreceni VSC 0:1 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
Matchday 7 Spartak Trnava Spartak Trnava 2:1 MFK Zemplin Michalovce Michalovce
  MSK Zilina MSK Zilina 5:0 FK Senica FK Senica
  Zlate Moravce FC ViOn Zlate Moravce-Vrable 4:2 MFK Ruzomberok Ruzomberok
  SKF Sered SKF Sered 3:3 FK Pohronie Pohronie
Matchday 3 1.FC Frankfurt 1.FC Frankfurt (Oder) 1:0 Preussen Eberswalde Pr. Eberswalde
  FSV Bernau FSV Bernau 1:1 SV Falkensee/Finkenkrug SV Falkensee/F.
  U. Klosterfelde Union Klosterfelde 1:3 Oranienburger FC Eintracht Oranienburg
  Miersdorf/Zeut. Eintracht Miersdorf/Zeuthen 2:4 Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf Petershagen-E.
  Werderaner FC Werderaner FC Viktoria 1920 4:3 MSV 1919 Neuruppin MSV Neuruppin
  GW Lübben SV Grün-Weiß Lübben 6:3 TSG Einheit Bernau Einheit Bernau
  Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 1:2 SV Altlüdersdorf Altlüdersdorf
  Eintr. Teltow RSV Eintracht 1949 5:1 FC Eisenhüttenstadt E'hüttenstadt
Matchday 10 SV Neukirchen SV Neukirchen b. Hl. Blut 0:4 BSC Woffenbach BSC Woffenbach
  Burglengenfeld ASV Burglengenfeld 1:0 TSV Seebach TSV Seebach
  SpVgg Pfreimd SpVgg Pfreimd 0:2 FC Tegernheim FC Tegernheim
Matchday 9 SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach 4:0 TuS Feuchtwangen Feuchtwangen
  Vorw. Röslau FC Vorwärts Röslau 0:5 FSV Erlangen-Bruck FSV Erlangen-B.
  SC Groß'lohe SC Großschwarzenlohe 1:0 SpVgg Jahn Forchheim Jahn Forchheim
  TSV Kornburg TSV Kornburg 3:1 Baiersdorfer SV Baiersdorfer SV
  ASV Vach ASV Vach 0:0 FSV Stadeln FSV Stadeln
  SV Mitterteich SV Mitterteich 2:1 SG Quelle Fürth Quelle Fürth
  Kickers Selb Kickers Selb 5:0 1.FC Herzogenaurach 1.FC H'aurach
  1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf 1:1 1.FC Lichtenfels FC Lichtenfels
  SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf 1:0 DJK Schwebenried Schwebenried
  SV Friesen SV Friesen 3:2 ASV Rimpar ASV Rimpar
  FT Schweinfurt FT Schweinfurt 4:0 VfL Frohnlach VfL Frohnlach
  TG Höchberg TG Höchberg 1:0 SV Euerbach-Kützberg SV Euerbach-K.
  Alem. Haibach Alemannia Haibach 4:1 TSV Kleinrinderfeld Kleinrinderfeld
  FC Coburg FC Coburg 2:1 TuS Röllbach TuS Röllbach
  FC Töging FC Töging 3:1 1.FC Passau 1.FC Passau
  SpVgg Landshut SpVgg Landshut 0:2 Eintracht Karlsfeld E. Karlsfeld
  TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen 0:3 FC Sturm Hauzenberg St. Hauzenberg
  ASV Dachau ASV Dachau 1:2 Sportbund DJK Rosenheim SB Rosenheim
  TSV Kastl TSV Kastl 4:2 TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen
Matchday 6 Phoenix Kisdorf SSC Phoenix Kisdorf 5:0 SV Grün-Weiß Siebenbäumen GW Siebenbäumen
  SVE Comet Kiel SVE Comet Kiel 2:0 TSV Travemünde TSV Travemünde
  SG Neustrand SG Neustrand 0:7 Breitenfelder SV Breitenfelde
  TSV Klausdorf TSV Klausdorf 2:2 SV Eichede II SV Eichede II
  Lübecker SC Lübecker SC 99 1:2 SVT Neumünster SVT Neumünster
Matchday 2 U. Schafhausen Union Schafhausen 1:3 1.FC Düren II FC Düren II
Matchday 7 B. Neunkirchen Borussia Neunkirchen 4:1 SF Köllerbach SF Köllerbach
  FSG Steinbach FSG Ottweiler/Steinbach 1:5 FSV Jägersburg FSV Jägersburg
  VfL Primstal VfL Primstal 8:2 1.FC Reimsbach 1.FC Reimsbach
  VfB Dillingen VfB Dillingen 2:1 FV Schwalbach FV Schwalbach
  SV Mettlach SV Mettlach 7:0 FV Bischmisheim FV Bischmisheim
Matchday 6 TuS Jevenstedt TuS Jevenstedt 2:2 IF Stjernen Flensborg IF Stjernen
  TSV Rantrum TSV Rantrum 2:3 MTSV Hohenwestedt Hohenwestedt
  FC Reher/Puls FC Reher/Puls 2:2 TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf
  Nordmark Satrup TSV Nordmark Satrup 5:3 BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel
Matchday 5 Göttingen 05 1.SC Göttingen 05 0:1 SVG Göttingen SVG Göttingen
Matchday 6 SV Bavenstedt SV Bavenstedt 2:1 TSV Pattensen TSV Pattensen
Matchday 5 FSV Salmrohr FSV Salmrohr 4:1 SG Malberg/Rosenheim SG Malberg/R.
  SG Hochwald SG Hochwald/Zerf 4:3 TuS Kirchberg TuS Kirchberg
  TuS Mayen TuS Mayen 2:4 SG Alfbachtal SG Alfbachtal
  FSV Tarforst FSV Trier-Tarforst 0:1 VfB Wissen VfB Wissen
  SV Mehring SV Mehring (Rhld.) 1:2 SV Eintracht Windhagen SV Windhagen
  SG Schneifel SG Schneifel/Stadtkyll 0:4 TSV Emmelshausen TSV Emmelshsn.
Matchday 3 Neustadt/Spree LSV Neustadt/Spree 2:0 Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 1:3 Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
  SG Taucha 99 SG Taucha 99 0:0 SV Einheit Kamenz Einheit Kamenz
  VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 1:0 Budissa Bautzen Budissa Bautzen
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 2:2 FSV Neusalza-Spremberg FSV Neusalza-S.
  Motor Wilsdruff SG Motor Wilsdruff 2:0 Kickers 94 Markkleeberg K. Markkleeberg
Matchday 4 SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 6:1 SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen Frankenhausen
  1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg 1:4 SV Eintracht Eisenberg E. Eisenberg
  SpVgg Geratal SpVgg Geratal 5:0 TSV Gera Westvororte G. Westvororte
  BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera 3:1 1.SC 1911 Heiligenstadt Heiligenstadt
Matchday 5 SV Spielberg SV Spielberg 1:1 SpVgg Neckarelz SpVgg Neckarelz
  VfR Mannheim VfR Mannheim 2:0 ATSV Mutschelbach ATSV Mutschelb.
  VfB Eppingen VfB Eppingen 4:1 TSG 62/09 Weinheim TSG Weinheim
  Durlach-Aue SpVgg Durlach-Aue 1:1 FV Fortuna Kirchfeld Fort. Kirchfeld
Matchday 4 Berlin United Berlin United 6:0 BSV Al-Dersimspor Al-Dersimspor
  TuS Makkabi TuS Makkabi Berlin 4:2 Hilalspor Berlin Hilalspor
  Frohnauer SC Frohnauer SC 3:0 Berlin Türkspor 04 Berlin Türkspor
  SFC Stern 1900 SFC Stern 1900 4:0 FC Brandenburg 03 FC Brandenburg
Matchday 5 TSV Essingen TSV Essingen 5:1 FC Wangen 05 FC Wangen 05
  TSG Backnang TSG Backnang 4:3 FSV Hollenbach FSV Hollenbach
  Normannia Gmünd 1.FC Normannia Gmünd 1:2 VfL Sindelfingen Sindelfingen
  TSV Berg TSV Berg 1:0 TSG Hofherrnweiler Hofherrnweiler
  1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 4:1 TSG Tübingen TSG Tübingen
Matchday 7 FC Ederbergland FC Ederbergland 0:2 FC Waldbrunn FC Waldbrunn
  Hünfelder SV Hünfelder SV 2:1 SC Willingen SC Willingen
  Buch. Flieden SV Buchonia Flieden 3:1 SG Hombressen/​Udenhausen SG Hombressen
  OSC Vellmar OSC Vellmar 4:1 FC Britannia Eichenzell Eichenzell
Matchday 6 VfB Ginsheim II VfB Ginsheim II 0:2 SG Rot-Weiß Frankfurt RW Frankfurt
Matchday 4 Rostocker FC Rostocker FC 1895 7:1 Güstrower SC 09 Güstrower SC
  E. Ueckermünde FSV Einheit Ueckermünde 1:1 FC Förderkader René Schneider FC Förderkader
  Neubrandenburg 1.FC Neubrandenburg 04 2:0 FC Mecklenburg Schwerin FCM Schwerin
  Anker Wismar FC Anker Wismar 5:1 Penzliner SV Penzliner SV
  SV Warnemünde SV Warnemünde 3:0 SG Aufbau Boizenburg SGA Boizenburg
  SV Pastow SV Pastow 4:1 TSV Bützow TSV Bützow
  Eintr. Elster SV Eintracht Elster 1:1 SV Kelbra SV Kelbra
  Romonta Amsdorf 1.FC Romonta Amsdorf 3:1 SV Dessau 05 SV Dessau 05
  Edelw. Arnstedt SV Edelweiß Arnstedt 3:1 VfB 1906 Sangerhausen Sangerhausen
  RW Thalheim SG Rot-Weiß Thalheim 3:1 Fortuna Magdeburg Fort. Magdeburg
  SV Westerhausen SV 1890 Westerhausen 3:1 SSC Weißenfels SSC Weißenfels
Matchday 3 FC Auggen FC Auggen 4:0 1.SV Mörsch 1.SV Mörsch
  Offenburger FV Offenburger FV 1:1 Kehler FV 07 Kehler FV
  SV Weil SV Weil 5:1 SV Bühlertal SV Bühlertal
  SV Endingen SV Endingen 0:1 SV 08 Kuppenheim SV Kuppenheim
  SC Lahr SC Lahr 0:3 FC Denzlingen FC Denzlingen
  FC Teningen FC Teningen 2:2 FC Radolfzell FC Radolfzell
Matchday 5 Idar-Oberstein SC Idar-Oberstein 3:0 SV Rülzheim SV Rülzheim
  TuS Rüssingen TuS Rüssingen 2:2 SV Alemannia Waldalgesheim Waldalgesheim
  SV Morlautern SV Morlautern 2:0 FC Basara Mainz Basara Mainz
Matchday 17 São Paulo São Paulo Futebol Clube 0:0 Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense Grêmio
  EC Bahia Esporte Clube Bahia 1:0 Centro Sportivo Alagoano (AL) Alagoano
  Chapecoense Associação Chapecoense de Futebol 0:1 Santos FC Santos FC
  Athletico-PR Club Athletico Paranaense 1:0 Ceará Sporting Club Ceará SC
  Internacional Sport Club Internacional 3:2 Botafogo Rio de Janeiro Botafogo
Matchday 20 Oeste Oeste Futebol Clube (SP) 0:0 Sport Club do Recife Sport Recife
  Londrina-PR Londrina Esporte Clube (PR) 0:1 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
  Atlético-GO AC Goianiense (GO) 1:0 Esporte Clube São Bento (SP) São Bento (SP)
  Ponte Preta Associação Atlética Ponte Preta 1:0 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
  Figueirense FC Figueirense Futebol Clube 0:1 Guarani Futebol Clube (SP) Guarani
  América-MG América Futebol Clube (MG) 0:0 Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
  RB Bragantino Red Bull Bragantino 2:1 Grêmio Esportivo Brasil (RS) Brasil-RS
Matchday 5 Argentinos Jrs. Asociación Atlética Argentinos Juniors 1:0 Club de Gimnasia y Esgrima La Plata Gimnasia
  San Lorenzo Club Atlético San Lorenzo de Almagro 2:1 Club Atlético Unión CA Unión
  CA Patronato Club Atlético Patronato 1:0 Club Atlético Independiente Independiente
  Racing Club Racing Club 3:1 Club Deportivo Godoy Cruz Antonio Tomba Godoy Cruz
Matchday 3 Chacarita Jrs Club Atlético Chacarita Juniors 0:3 Deportivo Santamarina Dep. Santamarin
  Tigre Club Atlético Tigre 2:0 CA All Boys Buenos Aires All Boys
  Defensores Defensores de Belgrano 2:2 Atlético de Rafaela Rafaela
  Brown Adrogue Brown de Adrogue 0:1 Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) Gimnasia (J)
  CA Sarmiento Club Atlético Sarmiento (Junin) 3:1 Club Atlético San Martín (Tucumán) San Martín (T)
Matchday 12 Juan Aurich Club Juan Aurich 2:0 Club Atlético Grau Atlético Grau
  Dep. Coopsol Deportivo Coopsol 2:1 Club Cienciano Cienciano
Matchday 8 Necaxa Club Necaxa 3:2 Club Tijuana Club Tijuana
  Tigres UANL Tigres UANL 1:1 Club León FC León
  CF Pachuca CF Pachuca 0:2 Atlético de San Luis San Luis
  CD Cruz Azul CD Cruz Azul 1:1 Deportivo Guadalajara Chivas
Matchday 26 NY Red Bulls New York Red Bulls 0:2 Colorado Rapids Colorado
  Revolution New England Revolution 1:1 Toronto FC Toronto FC
  Montreal Impact Montreal Impact 0:3 D.C. United D.C. United
  Philadelphia Philadelphia Union 3:1 Atlanta United FC Atlanta United
  Columbus Crew Columbus Crew SC 1:1 Chicago Fire FC Chicago Fire
  FC Dallas FC Dallas 3:1 FC Cincinnati Cincinnati
  Kansas Sporting Kansas City 1:0 Houston Dynamo Houston
  Vancouver Vancouver Whitecaps FC 1:3 New York City FC NYCFC
  Quakes San Jose Earthquakes 3:0 Orlando City SC Orlando City SC
  Timbers Portland Timbers 1:0 Real Salt Lake City Salt Lake
Matchday 4 Michigan Stars Michigan Stars FC 0:2 New York Cosmos NY Cosmos
Matchday 9 CD La Equidad CD La Equidad Seguros SA 1:2 Alianza Petrolera Alianza Petrol.
  Union Magdalena AD Union Magdalena 1:2 Cúcuta Deportivo Cúcuta Dep.
  Once Caldas Once Caldas 2:1 CD América de Cali CD América
  Jaguares FC Jaguares de Córdoba 1:1 Boyacá Patriotas FC Patriotas
  Envigado Envigado FC 3:3 Rionegro Águilas Rionegro Águila
Matchday 25 Cerezo Osaka Cerezo Osaka 2:1 Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
  Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 0:4 Kashima Antlers Kashima Antlers
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 1:1 Urawa Red Diamonds Urawa Reds
Matchday 30 Tochigi SC Tochigi SC 0:3 Mito HollyHock Mito HollyHock
  Machida Zelvia Machida Zelvia 1:1 JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 1:2 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
Matchday 21 Vanr. Hachinohe Vanraure Hachinohe 0:3 Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
  Yokohama SCC Yokohama Sports & Culture Club 2:3 Kamatamare Sanuki Kamatam. Sanuki
  G. Osaka U23 Gamba Osaka U23 6:0 Fukushima United Fukushima Utd.
Matchday 19 ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori 1:4 Tegevajaro Miyazaki Teg. Miyazaki
  MIO Biwako MIO Biwako Shiga 3:3 Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki RKD Ryugasaki
  Veertien Mie Veertien Mie 3:2 Matsue City Matsue City
  Nara Club Nara Club 2:1 Sony Sendai Sony Sendai
  Musashino City Tokyo Musashino City 3:2 Maruyasu Okazaki Maru. Okazaki
Matchday 2 Al-Ettifaq Al-Ettifaq 1:2 Al-Ahli Jeddah Ahli
  Al-Raed Al-Raed 0:5 Al-Hilal Riyadh Hilal
Matchday 15 Yokohama Takeru Yokohama Takeru FC 0:0 Hitachi Building Systems Hitachi BuilSys
  Tokyo United Tokyo United 1:1 Tochigi City Tochigi City
  Vonds Ichihara Vonds Ichihara 2:1 Briobecca Urayasu Briobe. Urayasu
  Tsukuba FC Tsukuba FC 3:2 Toin University of Yokohama FC Toin Univ. FC
Matchday 19 Grindavík UMF Grindavík 0:2 KA Akureyri KA Akureyri
  Stjarnan Stjarnan Gardabaer 1:3 FH Hafnarfjördur Hafnarfjördur
Matchday 11 Hannan Uni Club Hannan University Club 0:1 Lagend Shiga Lagend Shiga
  Arte. Wakayama Arterivo Wakayama 3:0 Cento Cuore Harima Cen.Cuo. Harima
Matchday 19 Afturelding UMF Afturelding 2:2 UMF Njardvik Njardvik
  Keflavík ÍF Keflavík ÍF 2:0 Thór Akureyri Thór
  Magni ÍF Magni Grenivík 0:2 ÍF Grótta Grótta
Matchday 15 SRC Hiroshima SRC Hiroshima 0:2 Mitsubishi Motors Mizushima Mits. Mizushima
  NTN Okayama NTN Okayama 1:4 Fuji Xerox Hiroshima SC FX Hiroshima
  B. Shimonoseki Baleine Shimonoseki 8:0 Beluga Rosso Hamada Bel.Ros. Hamada
  Hatsukaichi Hatsukaichi FC 0:1 Harada Steel FC Harada Steel
  JXTG Mizushima JXTG Energy Mizushima 1:0 International Pacific University FC IPU FC
  Kaiho Bank Kaiho Bank SC 1:0 Kyushu Mitsubishi Kyushu Mits.
  NIFS Kanoya FC NIFS Kanoya FC 9:0 Kyushu Sogo Sports College FC Kyushu Sogo
  Saga LIXIL Saga LIXIL FC 0:2 Kawasoe Club Kawasoe Club
  J.FC Miyazaki J.FC Miyazaki 1:0 Nippon Steel Oita Nip. St. Oita
  Okinawa SV Okinawa SV 8:1 Kumamoto Teachers SC K'moto Teachers
Matchday 5 Loros Loros de la Universidad de Colima 1:1 Cimarrones de Sonora Cimarrones
  Zacatepec Club Atlético Zacatepec 1:1 CF Atlante Atlante
  Dorados de Sin. Dorados de Sinaloa 2:3 CD Leones Negros de la UdeG Leones Negros
Matchday 3 KF Teuta KF Teuta 3:1 FC Luftëtari FC Luftëtari
  KF Vllaznia KF Vllaznia 0:2 KF Tirana KF Tirana
Matchday 8 Banja Luka U17 FK Borac Banja Luka U17 0:6 FK Sloboda Tuzla U17 Sloboda T U17
Matchday 5 V. Mostar U19 FK Velez Mostar U19 0:0 FK Zvijezda 09 U19 Zvijezda 09 U19
Matchday 7 Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 0:2 HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
  Velez Mostar FK Velez Mostar 0:1 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
  Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 0:0 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
  Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 5:2 FK Sarajevo FK Sarajevo
  FK Tuzla City FK Tuzla City 2:1 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  Portuguesa FC Portuguesa FC 1:0 Deportivo La Guaira Dep. La Guaira
  Est. Caracas Estudiantes de Caracas SC 0:0 Deportivo Lara Deportivo Lara
  Carabobo FC Carabobo FC 3:1 Llaneros de Guanare EF Llaneros EF
  Mineros Mineros de Guayana 2:0 Aragua FC Aragua FC
Matchday 4 Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 2:1 FK Gorazde FK Gorazde
  Olimp. Sarajevo FK Olimpik Sarajevo 1:0 HNK Capljina HNK Capljina
  FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 1:0 NK Metalleghe BSI NK Metalleghe
  HNK Orasje HNK Orasje 1:3 NK Travnik Travnik
  FK Buducnost FK Buducnost Banovici 5:0 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
Matchday 22 FK Palanga FK Palanga 0:4 Zalgiris Vilnius Zalgiris
  Kauno Zalgiris FK Kauno Zalgiris 1:0 Atlantas Klaipeda Atlantas
Matchday 20 Slavia Slavia Mozyr 2:4 Dynamo Brest Dynamo Brest
  FK Slutsk FK Slutsk 3:0 FK Vitebsk Vitebsk
  Gomel FK Gomel 2:2 Isloch Minskiy Rayon Isloch
Matchday 3 Paradou AC Paradou AC 0:3 JS Kabylie JS Kabylie
  MC Oran MC Oran 1:0 CS Constantine CS Constantine
  CABB Arreridj CA Bordj Bou Arreridj 1:0 ES Sétif ES Sétif
  NA Hussein Dey NA Hussein Dey 1:2 CR Belouizdad CR Belouizdad
  JS Saoura JS Saoura 0:1 MC Algiers MC Algiers
Matchday 4 Jedinstvo Brcko FK Jedinstvo Brcko 3:0 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
  Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 0:2 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 2:0 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
  FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča 0:2 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
First Round Raja Casablanca Raja Club Athletic Casablanca 2:3 Renaissance Zemamra Khemis Zemamra
  Olymp. Dcheira Olympique Dcheira 4:3 on pens Olympique Khouribga O. Khouribga
  TAS Casablanca Tihad Athlétique Sport de Casablanca 3:1 Kawkab Marrakech Kawkab Marrakech
  CR Al Hoceima CR Al Hoceima 1:3 Ittihad Tanger Ittihad Tanger
  RAC Casablanca Racing Casablanca 2:1 Raja de Beni Mellal Beni Mellal
  Union Touarga Union de Touarga 3:2 Wydad Fes Wydad Fes
  FUS Rabat FUS Rabat 1:0 Mouloudia d'Oujda Mouloudia
  Moghreb Tétouan Moghreb Tétouan 1:0 SC Chabab Mohammedia SC Chabab Mohammedia
  Nessma Settat Nessma Settat 3:4 on pens Chabab Soualem Chabab Soualem
Matchday 26 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi 1:0 WIT Georgia Tbilisi WIT Georgia
  Rustavi FC Rustavi 0:2 Dinamo Batumi Dinamo Batumi
Matchday 28 FC Seoul FC Seoul 0:2 Jeonbuk Hyundai Motors Jeonbuk Motors
  Gangwon FC Gangwon FC 2:0 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
  Incheon Utd. Incheon United 3:3 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
  Sangju Sangmu Sangju Sangmu 1:1 Daegu FC Daegu FC
Semi-Finals 1st Leg Polokwane City Polokwane City FC 0:0 Highlands Park FC Highlands Park
Matchday 6 NK Dob NK Roltek Dob 1:7 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
  NK Fuzinar NK Fuzinar 4:1 NK Dekani NK Dekani
  NK Bilje Vitanest Bilje 2:3 ND Gorica ND Gorica
  NK Krsko NK Krsko 0:1 NK Brda NK Brda
  NK Rogaska NK Rogaska 0:0 NK Krka NK Krka
  FC Koper FC Koper 2:0 ND Beltinci Beltinci
Matchday 26 Loudoun United Loudoun United FC 4:0 North Carolina FC North Carolina
  TB Rowdies Tampa Bay Rowdies 1:2 Nashville SC Nashville SC
  Switchbacks FC Colorado Springs Switchbacks FC 0:3 Phoenix Rising FC Phoenix Rising
  Tulsa FC Tulsa 2:1 Fresno FC Fresno
  LA Galaxy II Los Angeles Galaxy II 1:0 Sacramento Republic FC Sacramento FC
  Reno FC Reno 1868 FC 1:3 Portland Timbers 2 Timbers 2
  Ansan Greeners Ansan Greeners 2:1 Gwangju FC Gwangju FC
  Suwon FC Suwon FC 2:2 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons
  Asan Mugunghwa Asan Mugunghwa (2017-2019) 2:3 Bucheon FC 1995 Bucheon FC
Matchday 23 Tormenta FC South Georgia Tormenta FC 1:4 Richmond Kickers Richmond Kicker
Matchday 5 Montrose Montrose FC 1:2 Dumbarton FC Dumbarton FC
  Airdrieonians Airdrieonians FC 0:0 Falkirk FC Falkirk FC
  Stranraer Stranraer FC 1:2 Peterhead FC Peterhead FC
  East Fife East Fife FC 4:2 Raith Rovers FC Raith Rovers
  Forfar Athletic Forfar Athletic FC 0:0 Clyde FC Clyde FC
Matchday 2 FC Lisse FC Lisse 0:1 Harkemase Boys Harkemase Boys
  Barendrecht BVV Barendrecht 4:1 VV Ter Leede Ter Leede
  Odin '59 Odin '59 Heemskerk 0:1 HSV Hoek Hoek
  SteDoCo VV SteDoCo 0:2 Excelsior '31 Rijssen Excelsior '31
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs 0:4 DVS '33 Ermelo DVS '33
  VVOG VVOG Harderwijk 1:3 Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk
  VV Goes VV Goes 0:3 Almere City FC U21 Almere City U21
  VVSB VVSB Noordwijkerhout 2:2 VV DOVO Veenendaal DOVO
Matchday 4 The New Saints The New Saints FC 2:1 Penybont FC Penybont FC
Matchday 6 Vorwärts Steyr SK Vorwärts Steyr 3:2 FC Dornbirn FC Dornbirn
  A. Lustenau SC Austria Lustenau 1:2 Floridsdorfer AC FAC
  Luton Luton Town 2:1 Huddersfield Town Huddersfield
  Leeds Leeds United 0:1 Swansea City Swansea
  Nottm Forest Nottingham Forest 1:1 Preston North End Preston NE
  Birmingham Birmingham City 2:1 Stoke City Stoke City
  Millwall Millwall FC 1:1 Hull City Hull City
  Sheff Wed Sheffield Wednesday 1:2 Queens Park Rangers QPR
  Reading Reading FC 0:2 Charlton Athletic Charlton
 
West Brom West Bromwich Albion 3:2 Blackburn Rovers Blackburn
  Brentford Brentford FC 3:0 Derby County Derby
  Wigan Wigan Athletic 0:0 Barnsley FC Barnsley FC
Matchday 5 Albion Rovers Albion Rovers FC 2:1 Stirling Albion FC Stirling
  Elgin City Elgin City FC 3:3 Edinburgh City FC Edinburgh City
  Annan Athletic Annan Athletic FC 1:1 Stenhousemuir FC Stenhousemuir
  Cove Rangers Cove Rangers FC 3:0 Queen's Park FC Queen's Park
  Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC 2:1 Brechin City FC Brechin City
Matchday 3 Girvan FC Girvan FC 0:1 Broxburn Athletic FC Broxburn FC
  Camelon Camelon Juniors FC 0:2 Auchinleck Talbot FC Auchinleck
  Threave Rovers Threave Rovers 0:2 Hill of Beath Hawthorn Hill of Beath Hawthorn
  Lochee Lochee United FC 5:2 Lothian Thistle Hutchison Vale FC Lothian Thistle
  Banks O' Dee Banks O' Dee FC 2:0 Golspie Sutherland FC Golspie SFC
  Whitehill Whitehill Welfare FC 0:1 Penicuik Athletic FC Penicuik
Second Round PO Elassonas PO Elassonas 5:3 on pens Tilykratis Lefkadas Tilykratis
Matchday 8 CD Santaní CD Santaní 3:1 Club Nacional Asunción Nacional
  CS San Lorenzo Club Sportivo San Lorenzo 1:2 Club Sol de América Sol de América
Matchday 7 Racing Club Racing Club de Montevideo 2:4 Rampla Juniors FC Rampla Jrs
  Liverpool FC Liverpool FC Montevideo 3:0 Club Plaza Colonia Plaza Colonia
  Defensor Defensor Sporting Club 2:2 Club Atlético Boston River Boston River
  Cerro Largo Cerro Largo FC 1:0 CA Fénix CA Fénix
  Progreso Club Atlético Progreso 0:0 Juventud de Las Piedras Juventud
  Wanderers Montevideo Wanderers 0:1 Club Atlético Cerro CA Cerro
Matchday 27 Kalev Kalev Tallinn 0:3 JK Trans Narva JK Trans Narva
  JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 1:2 Kalju FC Kalju FC
  JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 3:0 FC Kuressaare Kuressaare
  JK Tammeka U21 Jalgpallikool Tammeka U21 3:1 Pärnu JK Vaprus Pärnu Vaprus
  TJK Legion Tallinn JK Legion 2:0 Rakvere JK Tarvas Rakvere Tarvas
  JK Järve Kohtla-Järve JK Järve 2:1 Tartu JK Welco JK Welco
  Nomme United FC Nomme United 5:0 Pohja-Tallinna JK Volta JK Volta
  Pärnu JK Pärnu Jalgpalliklubi 4:2 Keila JK Keila JK
  FC Helios Voru FC Helios Voru 0:3 Kalju FC U21 Kalju FC U21
Matchday 5 USM Porres Universidad San Martín de Porres 1:2 CD Unión Comercio Unión Comercio
  Club UTC UTC Cajamarca 0:0 Deportivo Binacional Binacional
  AD Cantolao Academia Deportiva Cantolao 1:2 Sport Boys Callao Sport Boys
  Universitario Universitario de Deportes 2:1 FBC Melgar FBC Melgar
Matchday 24 Hougang Utd. Hougang United FC 2:0 Lion City Sailors LC Sailors
  Balestier Khals Balestier Khalsa 1:4 Brunei DPMM FC DPMM FC
Matchday 6 Rotherham Rotherham United 1:1 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
  Burton Albion Burton Albion 2:0 Bristol Rovers Bristol Rovers
  Accrington Accrington Stanley 2:1 Milton Keynes Dons MK Dons
  Ipswich Ipswich Town 3:0 Shrewsbury Town Shrewsbury
  Southend United Southend United 0:3 Rochdale AFC Rochdale
  AFC Wimbledon AFC Wimbledon 0:0 Wycombe Wanderers Wycombe
  Oxford United Oxford United 3:3 Coventry City Coventry
  Peterborough Peterborough United 3:0 Sunderland AFC Sunderland
  Gillingham FC Gillingham FC 5:0 Bolton Wanderers Bolton
  Blackpool Blackpool FC 1:1 Portsmouth FC Portsmouth
  Lincoln City Lincoln City 2:0 Fleetwood Town Fleetwood
  Exeter City Exeter City 1:0 Mansfield Town Mansfield Town
  Port Vale Port Vale FC 1:0 Cambridge United Cambridge Utd.
  Swindon Town Swindon Town 3:1 Morecambe FC Morecambe FC
  Forest Green Forest Green Rovers 0:2 Newport County Newport County
  Salford Salford City 1:1 Leyton Orient Leyton Orient
  Walsall Walsall FC 1:3 Grimsby Town Grimsby Town
  Crawley Town Crawley Town 1:0 Cheltenham Town Cheltenham
  Northampt. Town Northampton Town 3:1 Plymouth Argyle Plymouth
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 0:1 Carlisle United Carlisle United
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 2:1 Bradford City Bradford
  Oldham Athletic Oldham Athletic 0:1 Colchester United Colchester Utd.
  Stevenage Stevenage FC 2:2 Macclesfield Town Macclesfield
Matchday 8 Chesterfield FC Chesterfield FC 1:1 Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
  Eastleigh FC Eastleigh FC 1:2 Barnet FC Barnet
  Ebbsfleet Utd Ebbsfleet United 1:2 Aldershot Town Aldershot Town
  Bromley Bromley FC 2:2 AFC Fylde Fylde
  Torquay United Torquay United FC 1:2 Hartlepool United Hartlepool Utd.
  Yeovil Town Yeovil Town 3:1 Notts County Notts County
  Halifax Town FC Halifax Town 2:1 Solihull Moors Solihull Moors
  Woking FC Woking FC 3:2 Barrow AFC Barrow
  Wrexham Wrexham AFC 1:2 Stockport County Stockport
  Sutton Utd Sutton United 0:3 Maidenhead United Maidenhead Utd.
  Harrogate Town Harrogate Town 0:2 Dover Athletic Dover Athletic
  Chorley FC Chorley FC 1:3 Boreham Wood FC Boreham Wood
Matchday 5 Warrenpoint Warrenpoint Town FC 1:5 Cliftonville FC Cliftonville
  Crusaders Crusaders FC 3:0 Dungannon Swifts Dungannon
Matchday 6 HW Welders Harland & Wolff Welders 0:2 Ballinamallard United Ballinamallard
  Newry City Newry City AFC 2:2 Knockbreda FC Knockbreda FC
Matchday 1 Dollingstown FC Dollingstown FC 0:1 Lisburn Distillery FC Lisburn FC
  Portstewart FC Portstewart FC 3:0 Banbridge Town Banbridge
  Lurgan Celtic Lurgan Celtic FC 2:00 AM Bangor FC Bangor
  Tobermore Tobermore United FC 2:3 Annagh United FC Annagh United
  Moyola Park Moyola Park AFC 2:2 Armagh City FC Armagh City FC
  Limavady United Limavady United 1:2 Newington YC Newington YC
Matchday 11 Rezeknes FA Rezeknes FA 2:3 SK Super Nova Super Nova
  JDFS Alberts JDFS Alberts Riga 11:1 Balvu Sporta Centrs Balvu SC
Matchday 2 Benevento Benevento Calcio 4:1 AS Cittadella Cittadella
  Spezia Calcio Spezia Calcio 1:2 FC Crotone Crotone
  Cremonese US Cremonese 0:1 Virtus Entella Virtus Entella
  AS Livorno AS Livorno 0:1 AC Perugia Calcio Perugia
  Trapani Trapani Calcio 0:1 Venezia FC Venezia
  Cosenza Cosenza Calcio 0:1 US Salernitana 1919 Salernitana
  Pianese US Pianese 1:0 SS Arezzo Arezzo
  Piacenza Piacenza Calcio 1919 2:1 Modena FC 2018 Modena
  Paganese Paganese Calcio 1926 2:0 SS Monopoli 1966 Monopoli
Matchday 20 Curicó CDP Curicó Unido 1:2 Club Deportes Iquique CD Iquique
  Coquimbo Unido Coquimbo Unido 2:2 Club Universidad de Chile U. de Chile
  Audax Italiano Audax Italiano 3:2 Unión Española Española
Matchday 1 Sivas Belediye Sivas Belediye Spor 6:1 Kardemir Karabükspor Karabükspor
  Etimesgut Bld Etimesgut Belediyespor 1:1 Nigde Anadolu FK Nigde Anadolu
Matchday 3 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada 2:1 Real Oviedo Real Oviedo
  CD Numancia CD Numancia 2:0 CD Mirandés CD Mirandés
  UD Almería UD Almería 1:0 SD Huesca SD Huesca
  UD Las Palmas UD Las Palmas 2:2 Racing Santander Racing
Matchday 6 FC Lorient FC Lorient 0:1 EA Guingamp Guingamp
Matchday 11 Tom Tomsk Tom Tomsk 0:1 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 0:0 Chertanovo Moscow Chertanovo
  Avangard Kursk Avangard Kursk 0:0 Baltika Kaliningrad Baltika
  Tekstilshchik Tekstilshchik Ivanovo 1:4 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
  Rotor Volgograd Rotor Volgograd 0:2 Torpedo Moscow Torpedo Moscow
  Khimki FK Khimki 1:0 Spartak 2 Moscow Spartak 2
  Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 2:2 Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Armavir FK Armavir 0:0 Mordovia Saransk Mordovia
Matchday 5 CSM Resita CSM Resita 1:2 FC Rapid 1923 Rapid 1923
Matchday 7 Spartak V. Spartak Vladikavkaz 0:1 Biolog Novokubansk Biolog
  Khimki 2 FK Khimki 2 7:0 Salyut Belgorod Salyut Belgorod
Matchday 4 Paços Ferreira FC Paços de Ferreira 0:1 CS Marítimo Marítimo
  Desportivo Aves