For using this site, please activate JavaScript.

Matches Nov 9, 2019

Matchday 11
1. FC Köln 1. FC Köln 1:2 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
Matchday 13
FC St. Pauli FC St. Pauli 1:1 VfL Bochum VfL Bochum
 
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 1:0 SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
Matchday 15
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 2:2 FC Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
Matchday 12
Norwich Norwich City 0:2 Watford FC Watford
Matchday 13 Real Sociedad Real Sociedad 1:1 CD Leganés CD Leganés
Matchday 12 Sassuolo US Sassuolo 3:1 Bologna FC 1909 Bologna
Matchday 13 OGC Nice OGC Nice 1:1 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
Matchday 16 Akhmat Grozny Akhmat Grozny 0:0 Ural Yekaterinburg Ural
  Spartak II Spartak Moskow II 4:2 Krylya Sovetov Samara II KS Samara II
  Arsenal Tula II Arsenal Tula II 2:1 Zenit St. Petersburg II Zenit II
  Orenburg II FK Orenburg II 3:0 FK Ufa II Ufa II
  FK Sochi II FK Sochi II 2:2 CSKA Moscow II CSKA Moscow II
  Astra Giurgiu Astra Giurgiu 1:0 FC Voluntari FC Voluntari
  Hermannstadt AFC Hermannstadt 1:1 FC Viitorul Constanța FC Viitorul
Matchday 13 Vitesse Vitesse Arnhem 1:2 FC Groningen FC Groningen
Matchday 11 Trabzonspor U19 Trabzonspor U19 5:1 Alanyaspor U19 Alanyaspor U19
 
Fenerbahce Fenerbahce SK 3:2 Kasimpasa Kasimpasa
Matchday 10 Aris U19 Aris Thessaloniki U19 2:1 Asteras Tripolis U19 Ast.Tripoli U19
  Volos NPS U19 Volos NPS U19 1:2 Panetolikos GFS U19 Panetolikos U19
  AO Xanthi U19 AO Xanthi U19 3:4 Panionios Athen U19 Panionios U19
Matchday 4 PAE Chania PAE Chania 0:1 PAS Giannina PAS Giannina
Matchday 12 RFC Meux RFC Meux 4:2 RCS Verlaine RCS Verlaine
Matchday 15 Zulte Waregem SV Zulte Waregem 1:2 RSC Anderlecht RSC Anderlecht
Matchday 14 RE Virton Royal Excelsior Virton 0:1 Oud-Heverlee Leuven OH Leuven
  KSV Roeselare KSV Roeselare 2:1 KSC Lokeren KSC Lokeren
  Saint Gilloise Royale Union Saint Gilloise 0:2 KVC Westerlo KVC Westerlo
  Lommel SK Lommel SK 1:0 K. Beerschot V.A. Beerschot V.A.
Matchday 16 Banik Ostrava FC Banik Ostrava 3:0 MFK Karvina MFK Karvina
  Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav 2:1 FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
  Randers FC Randers FC 3:3 Aalborg BK Aalborg BK
Matchday 15 NK Istra NK Istra 1961 2:2 HNK Gorica HNK Gorica
  LKS Lodz LKS Lodz 0:1 Slask Wroclaw Slask Wroclaw
  Piast Gliwice Piast Gliwice 3:1 Jagiellonia Bialystok Jagiellonia
Matchday 16 Lok. Plovdiv Lokomotiv Plovdiv 2:0 POFK Botev Vratsa Botev Vratsa
Matchday 15 CSKA 1948 CSKA 1948 2:0 OFK Pirin Blagoevgrad OFK Pirin
  PFC Montana PFC Montana 0:2 Septemvri Sofia Septemvri Sofia
Matchday 11 SV Falkensee/F. SV Falkensee/Finkenkrug 3:2 FC Eisenhüttenstadt E'hüttenstadt
Matchday 21 FC Tegernheim FC Tegernheim 2:1 SC Ettmannsdorf SC Ettmannsdorf
  TSV Seebach TSV Seebach 2:1 1.FC Bad Kötzting Bad Kötzting
  VfB Straubing VfB Straubing 2:2 SpVgg Lam SpVgg Lam
  TSV Bogen TSV Bogen 3:4 TSV Kareth-Lappersdorf TSV Kareth
  SpVgg Pfreimd SpVgg Pfreimd 0:1 SpVgg SV Weiden SpVgg Weiden
  ASV Neumarkt ASV Neumarkt 1:1 SV Neukirchen b. Hl. Blut SV Neukirchen
  SV Grafenwöhr SV Grafenwöhr 0:4 ASV Burglengenfeld Burglengenfeld
Matchday 19 VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos 2:1 SC Eintracht Freising SE Freising
  TSV Kastl TSV Kastl 2:2 SB Chiemgau Traunstein SB Traunstein
  1.FC Passau 1.FC Passau 1:1 FC Sturm Hauzenberg St. Hauzenberg
Matchday 14 Ahlerstedt/Ott. SV Ahlerstedt/Ottendorf 4:2 TuS Harsefeld TuS Harsefeld
Matchday 17 Auersmacher SV Auersmacher 3:4 FV Bischmisheim FV Bischmisheim
Matchday 16 Gettorfer SC Gettorfer SC 1:2 TSV Altenholz TSV Altenholz
Matchday 17 1.FC Wunstorf 1.FC Wunstorf 4:5 OSV Hannover OSV Hannover
Matchday 16 FC Schüttorf 09 FC Schüttorf 09 0:3 VfL Oythe VfL Oythe
  Mülheim-Kärlich SG 2000 Mülheim-Kärlich 3:0 VfB Wissen VfB Wissen
Matchday 12 Schott Jena SV Schott Jena 1:1 FC An der Fahner Höhe FC Fahner Höhe
Matchday 16 ATSV Mutschelb. ATSV Mutschelbach 4:1 FC Olympia 1919 Kirrlach FC Kirrlach
Matchday 17 Langenaubach SSV Langenaubach 3:4 FV Breidenbach FV Breidenbach
Matchday 12 Güstrower SC Güstrower SC 09 2:1 FC Förderkader René Schneider FC Förderkader
Matchday 13 RW Thalheim SG Rot-Weiß Thalheim 3:0 1.FC Bitterfeld-Wolfen Bitterfeld-W.
Matchday 32 Palmeiras Sociedade Esportiva Palmeiras 1:1 Sport Club Corinthians Paulista Corinthians
  Goiás EC Goiás Esporte Clube 0:3 Santos FC Santos FC
Matchday 34 Paraná Paraná Clube 0:0 Esporte Clube Vitória EC Vitória
  Botafogo FC Botafogo Futebol Clube (SP) 2:3 Red Bull Bragantino RB Bragantino
  Vila Nova FC Vila Nova Futebol Clube (GO) 0:0 Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
  Figueirense FC Figueirense Futebol Clube 1:1 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
  São Bento (SP) Esporte Clube São Bento (SP) 1:2 Cuiabá Esporte Clube (MT) Cuiabá-MT
Matchday 13 Estudiantes Club Estudiantes de La Plata 1:0 Club Atlético Talleres CA Talleres
  CA Unión Club Atlético Unión 0:1 Club Atlético Tucumán CA Tucumán
Matchday 12 CA Sarmiento Club Atlético Sarmiento (Junin) 3:1 Quilmes Atlético Club Quilmes
  AA Estudiantes AA Estudiantes de Río Cuarto 0:1 Club Atlético San Martín (SJ) San Martín
Matchday 22 Los Caimanes CCD Los Caimanes 1:3 Cultural Santa Rosa Santa Rosa PNP
Matchday 18 Morelia Club Atlético Morelia 3:2 Puebla FC Puebla FC
  Club Tijuana Club Tijuana 0:4 CF Monterrey Monterrey
  Tiburones Rojos Tiburones Rojos de Veracruz 0:5 CF América América
Matchday 31 Júbilo Iwata Júbilo Iwata 0:1 FC Tokyo FC Tokyo
  Nagoya Grampus Nagoya Grampus 3:0 Vissel Kobe Vissel Kobe
  Kashima Antlers Kashima Antlers 0:2 Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
  Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 4:2 Hokkaido Consadole Sapporo H. C. Sapporo
  Cerezo Osaka Cerezo Osaka 1:0 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
Matchday 40 Albirex Niigata Albirex Niigata 2:0 FC Gifu FC Gifu
  Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 3:0 Kagoshima United Kagoshima Utd.
Matchday 30 Iwate Grulla M. Iwate Grulla Morioka 3:3 Gamba Osaka U23 G. Osaka U23
  FC Tokyo U23 FC Tokyo U23 2:3 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
Group 1 FC Kariya FC Kariya 5:2 FC Tokushima FC Tokushima
  Fukui Utd. Fukui United 6:1 Okinawa SV Okinawa SV
Group 2 Vonds Ichihara Vonds Ichihara 0:0 Iwaki FC Iwaki FC
  TIAMO Hirakata TIAMO Hirakata 2:1 Hokkaido Tokachi Sky Earth H. Tokachi SE
Group 3 SRC Hiroshima SRC Hiroshima 0:7 Kochi United Kochi Utd.
  Ococias Kyoto Ococias Kyoto 1:0 Blancdieu Hirosaki Blanc. Hirosaki
Matchday 13 Potros UAEM Potros UAEM 0:2 Tampico Madero Tampico Madero
  Atlante CF Atlante 2:0 Cimarrones de Sonora Cimarrones
  Correcaminos Correcaminos de la UAT 2:1 Venados FC Yucatán Venados FC
Matchday 12 KF Tirana KF Tirana 0:0 KF Vllaznia KF Vllaznia
Matchday 5 Newcastle Newcastle United Jets 1:1 Perth Glory Perth Glory
  Western United Western United FC 2:1 Western Sydney Wanderers Western Sydney
Matchday 18 Tuzla City U17 FK Tuzla City U17 0:1 FK Sloboda Tuzla U17 Sloboda T U17
Matchday 7 Fujairah SC Al-Fujairah SC 0:1 Hatta Club Hatta Club
  Ajman Club Ajman Club 1:1 Khor Fakkan Khor Fakkan
  Al-Wahda FC Al-Wahda FC Abu Dhabi 2:2 Al-Wasl Sports Club Al-Wasl
Matchday 28 Neman Grodno Neman Grodno 3:0 Torpedo Minsk Torpedo Minsk
  FK Slutsk FK Slutsk 0:0 FK Gorodeya Gorodeya
  Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 5:1 Slavia Mozyr Slavia
Matchday 3 Atlantas Atlantas Klaipeda 1:4 FK Panevezys FK Panevezys
  Zalgiris Zalgiris Vilnius 1:3 FK Riteriai Riteriai
Matchday 34 Dinamo Batumi Dinamo Batumi 2:0 Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi
  Rustavi FC Rustavi 0:2 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
  Saburtalo FC Saburtalo 3:1 WIT Georgia Tbilisi WIT Georgia
final 2nd leg Gangneung City Gangneung City 2:0 Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power Gyeongju KHNP
Matchday 36 Seoul E-Land Seoul E-Land 3:5 Busan IPark Busan IPark
  Suwon FC Suwon FC 1:2 Bucheon FC 1995 Bucheon FC
  Daejeon Hana C. Daejeon Hana Citizen 3:1 Gwangju FC Gwangju FC
  Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons 2:1 Ansan Greeners Ansan Greeners
  Asan Mugunghwa Asan Mugunghwa (2017-2019) 1:4 FC Anyang FC Anyang
Matchday 14 Newtown Newtown AFC 3:1 Caernarfon Town Caernarfon Town
  Aberystwyth Aberystwyth Town FC 0:5 Bala Town FC Bala Town
  SV Horn SV Horn 1:3 FC Juniors OÖ Juniors OÖ
  SKU Amstetten SKU Amstetten 2:0 SC Austria Lustenau A. Lustenau
  Young Violets Young Violets Austria Wien 4:1 SV Kapfenberg SV Kapfenberg
  FAC Floridsdorfer AC 1:2 SV Ried SV Ried
 
FC Wacker FC Wacker Innsbruck 2:4 SK Austria Klagenfurt A. Klagenfurt
Matchday 15 Cusco FC Cusco FC 0:0 UTC Cajamarca Club UTC
First Round Khaleej Al-Khaleej 2:0 Al-Diriyah Al-Diriyah
  Al-Ain Al-Ain 2:0 Al-Sadd Al-Sadd
  Al-Arabi Al-Arabi 2:1 Al-Batin Al-Batin
  Ittihad Al-Ittihad Jeddah 4:0 Al-Riad Al-Riad
Matchday 5 Annagh United Annagh United FC 2:1 Bangor FC Bangor
  Lisburn FC Lisburn Distillery FC 0:2 Moyola Park AFC Moyola Park
  Limavady United Limavady United 2:2 Banbridge Town Banbridge
  Lurgan Celtic Lurgan Celtic FC 10:00 AM Armagh City FC Armagh City FC
  Portstewart FC Portstewart FC 5:1 Newington YC Newington YC
Matchday 12 Crotone FC Crotone 3:1 Ascoli Calcio Ascoli
  BAK FK Baskent Akademi FK 0:1 Kirklarelispor Kirklarelispor
  BB Bodrumspor Bodrum Belediyesi Bodrumspor 3:0 Nigde Anadolu FK Nigde Anadolu
First Round Dulwich Hamlet FC Dulwich Hamlet FC 1:4 Carlisle United Carlisle United
Matchday 15 Girona Girona FC 1:0 CD Tenerife CD Tenerife
Matchday 14 FC Lorient FC Lorient 4:1 FC Chamois Niortais Chamois Niort
  Valenciennes FC Valenciennes FC 0:1 LB Châteauroux LB Châteauroux
  AJ Auxerre AJ Auxerre 1:1 SM Caen SM Caen
  AS Nancy AS Nancy-Lorraine 0:0 ES Troyes AC Troyes
  FC Chambly FC Chambly 0:1 Clermont Foot 63 Clermont Foot
  US Orléans US Orléans 0:1 Paris FC Paris FC
  FC Le Mans FC Le Mans 0:0 Grenoble Foot 38 Grenoble
  FC Sochaux FC Sochaux-Montbéliard 2:0 AC Le Havre AC Le Havre
Matchday 13 US Avranches US Avranches 2:0 USL Dunkerque USL Dunkerque
  Stade Lavallois Stade Lavallois 2:0 GFC Ajaccio G. Ajaccio
  US Boulogne US Boulogne 0:1 Red Star FC Red Star FC
  US Créteil US Créteil-Lusitanos 2:2 FC Villefranche-Beaujolais FC Villefranche
  SO Cholet SO Cholet 2:1 AS Béziers AS Béziers
  Bastia-Borgo FC Bastia-Borgo 1:2 Bourg-en-Bresse Péronnas 01 Bourg-en-Bresse
  SC Lyon Sporting Club de Lyon 1:2 Quevilly-Rouen Métropole Quevilly-Rouen
  Concarneau US Concarneau 0:1 Pau FC Pau FC
  Le Puy Foot Le Puy Foot 43 Auvergne 0:0 Sporting Club de Toulon SC Toulon
Matchday 22 Luch Luch Vladivostok 0:2 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
  SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 3:2 Chaika Peschanokopskoe Chaika Pes.
Matchday 16 AFC Turris AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele 3:3 Ripensia Timisoara Ripensia
  Viitorul Tg.Jiu ACS Viitorul Tg. Jiu 1:3 Dunarea Calarasi D. Calarasi
  Farul 1920 FC Farul Constanta 1920 5:0 Pandurii Targu Jiu Pandurii
  Gloria Buzau SCM Gloria Buzau 1:2 FC Metaloglobus Bucharest Metaloglobus
  Concordia Concordia Chiajna 2:0 CS Sportul Snagov Sportul Snagov
  CSM Resita CSM Resita 1:1 Petrolul Ploiesti Petrolul
Matchday 14 FC Volendam FC Volendam 1:0 FC Utrecht U21 Utrecht U21
  NEC Nijmegen NEC Nijmegen 3:0 TOP Oss TOP Oss
  Helmond Sport Helmond Sport 1:2 De Graafschap Doetinchem De Graafschap
  PSV U21 PSV Eindhoven U21 1:1 SC Telstar Telstar
  Roda JC Roda JC Kerkrade 1:2 SC Cambuur-Leeuwarden SC Cambuur
  AZ Alkmaar U21 AZ Alkmaar U21 3:2 MVV Maastricht MVV Maastricht
  Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles Deventer 3:1 FC Dordrecht FC Dordrecht
  Ajax U21 Ajax Amsterdam U21 5:1 FC Den Bosch FC Den Bosch
  Excelsior SBV Excelsior Rotterdam 5:4 FC Eindhoven FC Eindhoven
  Almere City Almere City FC 1:0 NAC Breda NAC Breda
Matchday 11 Desportivo Aves Desportivo Aves 1:2 Gil Vicente FC Gil Vicente
Matchday 15 Académica S23 Académica de Coimbra OAF Sub-23 0:0 CS Marítimo U23 Marítimo U23
  Belenenses U23 Belenenses SAD U23 1:0 Vitória de Guimarães SC U23 Vitória SC U23
Matchday 13 Dundee FC Dundee FC 0:2 Dundee United FC Dundee United
Matchday 11 Adana Demirspor Adana Demirspor 2:3 Eskisehirspor Eskisehirspor
Matchday 17 MFK Metalurg MFK Metalurg Zaporizhya 2:1 Kremin Kremenchuk Kremin
  Metalist 1925 Metalist 1925 Kharkiv 1:0 Balkany Zorya Balkany Zorya
Matchday 14 FC Winterthur FC Winterthur 1:1 Grasshopper Club Zurich Grasshoppers
  Pribram U19 1.FK Pribram U19 4:3 on pens FK Mlada Boleslav U19 M. Boleslav U19
  Hr. Králové U19 FC Hradec Králové U19 3:2 SK Sigma Olomouc U19 Olomouc U19
  FK Meteor U19 FK Meteor Praha U19 0:2 FC Viktoria Plzen U19 Vikt. Plzen U19
  Pardubice U19 FK Pardubice U19 4:3 on pens FC Zbrojovka Brno U19 Z. Brno U19
  Sparta Prag U19 AC Sparta Prag U19 5:0 SK Slavia Prag U19 SK Slavia Prag U19
  FC Zlin U19 FC Zlin U19 1:2 on pens 1.FC Slovacko U19 Slovacko U19
  Loko Vltavin Loko Vltavin 1:0 FK Stechovice Stechovice
  FK Zbuzany FK Zbuzany 1953 6:3 FK Dukla Prague B Dukla B
  SK Benesov SK Benesov 1:2 on pens 1.FK Pribram B 1.FK Pribram B
  Kraluv Dvur FK Kraluv Dvur 1:2 on pens FK Motorlet Prague Motorlet Prague
Matchday 16 Ostrava B FC Banik Ostrava B 4:0 1.SC Znojmo 1.SC Znojmo
Matchday 15 FC Vysocina FC Vysocina Jihlava 4:1 FC Sellier & Bellot Vlašim Vlašim
  Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno 5:0 1.SK Prostejov 1.SK Prostejov
  FK Slavoj FK Slavoj Vysehrad 0:2 FK Pardubice FK Pardubice
  Chrudim MFK Chrudim 1:0 FK Baník Sokolov Baník Sokolov
  Fotbal Trinec FK Fotbal Trinec 1:1 SK Lisen SK Lisen
Matchday 17 Viborg FF Viborg FF 2:1 Naestved Boldklub Naestved BK
Matchday 28 SK Brann SK Brann 1:0 Odds BK Odds BK
Matchday 18 Radnicki Pirot FK Radnicki Pirot 1:0 FK Sindjelic Belgrad Sindjelic Bg
Matchday 13 NK Dubrava ZG NK Dubrava Tim kabel 0:0 NK BSK Bijelo Brdo NK BSK Bijelo Brdo
Matchday 17 Sandecja Sandecja Nowy Sacz 3:1 Olimpia Grudziadz Olimpia Grudz.
Matchday 16 Pol. Warsaw Polonia Warsaw 1:1 RKS Radomsko RKS Radomsko
Matchday 12 Hapoel Afula Hapoel Afula 0:0 Hapoel Rishon leZion H Rishon leZion
  Hapoel Bnei Lod Hapoel Bnei Lod 2:1 Ihud Bnei Sakhnin Bnei Sakhnin
  Ramat haSharon Hapoel Ramat haSharon 1:0 Hapoel Nof HaGalil H. Nof HaGalil
  H. Ashkelon Hapoel Ashkelon 1:0 Hapoel Acre Hapoel Acre
  H. Petah Tikva Hapoel Petah Tikva 1:0 Hapoel Ramat Gan H. Ramat Gan
Group A Egypt U23 Egypt U23 1:0 Mali U23 Mali U23
  Cameroon U23 Cameroon U23 1:1 Ghana U23 Ghana U23
Matchday 12 Yomra Spor Yomra Spor 1:1 24 Erzincanspor 24 Erzincanspor
  Sultanbeyli Bld Sultanbeyli Belediye Spor 3:0 1928 Bucaspor 1928 Bucaspor
  Turgutluspor Turgutluspor 2:3 Ofspor Ofspor
  Adivar SK Halide Edip Adivarspor 1:2 Muglaspor Muglaspor
  Modafen Modafen 1:0 Batman Petrolspor Batman Petrol
Matchday 16 Gurten Union Gurten 2:1 SV Ried II SV Ried II
  Allerheiligen SV Allerheiligen 2:0 SC Weiz SC Weiz
  Deutschlandsbg. Deutschlandsberger SC 2:0 WSC Hertha Wels Hertha Wels
  Sturm Graz II SK Sturm Graz II 2:1 FC Gleisdorf 09 FC Gleisdorf 09
Matchday 19 TSV Buchbach TSV Buchbach 2:0 FV Illertissen FV Illertissen
Matchday 18 FC St. Pauli II FC St. Pauli II 3:0 VfB Oldenburg VfB Oldenburg
  SV Drochtersen SV Drochtersen/Assel 2:1 Hannover 96 II Hannover 96 II
Matchday 15 G. Halberstadt Germania Halberstadt 0:2 1.FC Lokomotive Leipzig Lok Leipzig
  Babelsberg 03 SV Babelsberg 03 3:2 FSV Optik Rathenow Optik Rathenow
  Viktoria Berlin FC Viktoria 1889 Berlin 0:0 BFC Dynamo BFC Dynamo
Matchday 17 FSV Frankfurt FSV Frankfurt 0:0 TSG 1899 Hoffenheim II Hoffenheim II
  FSV Mainz 05 II 1.FSV Mainz 05 II 4:4 FK Pirmasens FK Pirmasens
  FCA Walldorf FC-Astoria Walldorf 2:4 TSV Steinbach Haiger TSV Steinbach
Matchday 15 Traiskirchen FCM Traiskirchen 5:1 SC Neusiedl/See SC Neusiedl/See
  Bruck/L. ASK-BSC Bruck/Leitha 2:5 1. Wiener Neustädter Sportclub Wiener Neustadt
  Mattersburg II SV Mattersburg II 0:1 SK Rapid Wien II Rapid Wien II
  Wiener SC Wiener Sport-Club 0:0 ASV Draßburg Draßburg
  Ebreichsdorf ASK Ebreichsdorf 1:0 SV Leobendorf Leobendorf
Matchday 18 Seekirchen SV Seekirchen 1:2 USK Anif USK Anif
Matchday 15 Sandhausen II SV Sandhausen II 3:0 Neckarsulmer Sport-Union Neckarsulmer SU
Matchday 16 SC Victoria SC Victoria Hamburg 5:0 Bramfelder SV Bramfelder SV
Matchday 20 Eltersdorf SC Eltersdorf 3:2 DJK Ammerthal Ammerthal
Matchday 17 Wormatia Worms VfR Wormatia Worms 3:2 Arminia Ludwigshafen A. Ludwigshafen
Matchday 14 SC Wiedenbrück SC Wiedenbrück 3:2 SV Westfalia Rhynern Westf. Rhynern
Matchday 12 TeBe Berlin Tennis Borussia Berlin 2:1 Torgelower FC Greif Torgelower FC
  MSV Pampow MSV Pampow 2:2 TSG Neustrelitz TSG Neustrelitz
  FC Eilenburg FC Eilenburg 1:1 FC Carl Zeiss Jena II CZ Jena II
  Sandersdorf Union Sandersdorf 6:0 FSV Wacker Nordhausen II Nordhausen II
Matchday 14 FC Oberneuland FC Oberneuland 2:1 SFL Bremerhaven SFL Bremerhaven
Matchday 17 Komarno KFC Komarno 4:0 MFK Ruzomberok B Ruzomberok B
Matchday 9 Sparta U19 Sparta Rotterdam U19 0:0 ADO Den Haag U19 ADO U19
Matchday 8 Fortuna U19 Fortuna Sittard U19 2:2 AVV Zeeburgia U19 Zeeburgia U19
  Volendam U19 FC Volendam U19 0:1 Roda JC Kerkrade U19 Roda JC U19
Matchday 13 Mannswörth SC Mannswörth 4:0 Post SV Wien Post SV Wien
 
Vienna First Vienna FC 7:1 WAF Brigittenau WAF Brigittenau
Matchday 11 Chemnitz U19 Chemnitzer FC U19 2:2 Niendorfer TSV U19 Niendorf U19
  St. Pauli U19 FC St. Pauli U19 1:3 Hamburger SV U19 Hamburg U19
Matchday 15 St. Pölten Jun. SKN St. Pölten Juniors 1:0 ASK Kottingbrunn Kottingbrunn
  Langenrohr SV Langenrohr 1:5 USC Rohrbach/Gölsen Rohrbach/G.
  Zwettl SC Zwettl 2:0 SC Union Ardagger Ardagger
  Kilb SCU Kilb 1:1 ASV Schrems Schrems
  Waidhofen/T. SV Waidhofen/Thaya 1:2 SV Gaflenz Gaflenz
  Scheiblingkir. USV Scheiblingkirchen-Warth 4:0 ASV Spratzern Spratzern
  Kremser SC Kremser SC 6:1 ASK Mannersdorf Mannersdorf
Matchday 11 B. Dortmund U19 Borussia Dortmund U19 1:2 Fortuna Düsseldorf U19 Düsseldorf U19
  Schalke 04 U19 FC Schalke 04 U19 0:0 VfL Bochum U19 VfL Bochum U19
  Oberhausen U19 Rot-Weiß Oberhausen U19 0:0 Wuppertaler SV U19 Wuppertal U19
  Vikt. Köln U19 FC Viktoria Köln U19 1:3 Borussia Mönchengladbach U19 M'gladbach U19
Matchday 15 Deutschkreutz FC Deutschkreutz 3:0 SV Eltendorf Eltendorf
  Kohfidisch ASK Kohfidisch 1:0 SV St. Margarethen St. Margarethen
Matchday 11 Frankfurt U19 Eintracht Frankfurt U19 4:0 SSV Ulm 1846 U19 SSV Ulm U19
  Ingolstadt U19 FC Ingolstadt 04 U19 2:0 SpVgg Greuther Fürth U19 Gr. Fürth U19
  K'lautern U19 1.FC Kaiserslautern U19 1:5 1.FSV Mainz 05 U19 Mainz 05 U19
  FC Augsburg U19 FC Augsburg U19 2:3 TSG 1899 Hoffenheim U19 Hoffenheim U19
Matchday 15 ASKÖ Oedt ASKÖ Oedt 2:1 Union St. Florian St. Florian
  Donau Linz ASKÖ Donau Linz 4:0 Union Mondsee Mondsee
  SPG Pregarten SPG Pregarten 6:2 SV Bad Ischl SV Bad Ischl
  Micheldorf SV Grün-Weiß Micheldorf 2:2 SV Friedburg Friedburg
  Edelweiß Union Edelweiß Linz 3:1 SV Bad Schallerbach Schallerbach
  Grieskirchen SV Grieskirchen 2:1 Union Perg Union Perg
  FC Gamlitz FC GamlitzFC Weinland Gamlitz 5:3 Donawitzer SV Leoben DSV Leoben
  Gnas USV Gnas 1:1 ASK Voitsberg Voitsberg
  Lafnitz II SV Lafnitz II 2:2 SV Lebring Lebring
  Bruck/Mur SC Bruck/Mur 1:0 SC Liezen Liezen
Matchday 13 Pr. Münster U17 Preußen Münster U17 0:1 FC Schalke 04 U17 Schalke 04 U17
  Düsseldorf U17 Fortuna Düsseldorf U17 1:2 Borussia Dortmund U17 B. Dortmund U17
  FC Hennef U17 FC Hennef 05 U17 0:4 1.FC Köln U17 1.FC Köln U17
  SC Freiburg U17 SC Freiburg U17 0:0 Karlsruher SC U17 Karlsruhe U17
  Mainz 05 U17 1.FSV Mainz 05 U17 moved Eintracht Frankfurt U17 Frankfurt U17
Matchday 15 Kirchbichl SV Kirchbichl 3:3 FC Volders FC Volders
Matchday 17 Bizau FC Bizau 5:0 FC Hard FC Hard
Matchday 15 Eugendorf USC Eugendorf 2:1 UFV Thalgau Thalgau
Matchday 11 AKA Austria U16 AKA Austria Wien U16 4:2 AKA Vorarlberg U16 Vorarlberg U16
  AKA WAC U16 AKA Wolfsberger AC U16 2:2 AKA Tirol U16 AKA Tirol U16
Matchday 9 AEK Larnaca AEK Larnaca 2:1 Doxa Katokopias Doxa Katokopias
Matchday 7 St. Gallen U17 FCO St. Gallen/Wil U17 1:6 FC Concordia BS/FC Solothurn U17 Concordia U17
Matchday 14 Arka Gdynia U19 Arka Gdynia U19 3:3 Cracovia Krakow U19 Cracovia U19
  Lubin U19 Zaglebie Lubin U19 3:2 Korona Kielce U19 Korona U19
Quarter-Finals R&F (HK) R&F (Hong Kong) 2:1 Hong Kong Pegasus FC Pegasus
  Eastern Eastern SC 1:0 Southern District Southern
Matchday 11 Keshla Keshla FK 2:1 Neftchi Baku Neftchi Baku
  FK Qabala FK Qabala 3:0 FK Sabail FK Sabail
Matchday 13 Gandzasar Gandzasar Kapan 2:4 FC Urartu Yerevan FC Urartu
  Pyunik Yerevan FC Pyunik Yerevan 1:0 FC Shirak Gyumri Shirak Gyumri
  Alashkert Alashkert Yerevan 1:1 FC Ararat Yerevan Ararat Yerevan
Matchday 2 Lokomotiv U18 FC Lokomotiv Yerevan U18 1:3 FC Ararat-Armenia U18 Ararat-Arm. U18
  FC Pyunik-2 U18 FC Pyunik-2 U18 4:3 Avan Academy U18 Avan Academy
Matchday 13 LAC-Inter Landstraßer AC-Inter 1:1 Floridsdorfer AC II FAC II
  Ostbahn XI SC Ostbahn XI 2:2 SC Columbia Floridsdorf Columbia
  Eggenburg SK Eggenburg 6:1 SC Herzogenburg Herzogenburg
  Purgstall SVg Purgstall 1:0 USC Schweiggers Schweiggers
  Eggendorf ASK Eggendorf 1:0 SC Leopoldsdorf/Mfd. Leopoldsdorf
  Bisamberg 1.FC Bisamberg 3:1 TSU Obergänserndorf Obergänsernd.
  Brunn/Geb. SC Brunn/Gebirge 1:3 FC Mistelbach FC Mistelbach
Matchday 1 Midtjylland U19 FC Midtjylland U19 1:0 Odense Boldklub U19 Odense BK U19
Matchday 8 Fiorentina U19 Fiorentina Primavera 0:4 Genoa Primavera Genoa U19
  Spezia U19 Spezia Primavera 1:2 Udinese Primavera Udinese U19
  Perugia U19 Perugia Primavera 3:2 Cosenza Primavera Cosenza U19
  Frosinone U19 Frosinone Primavera 2:1 Lecce Primavera Lecce U19
  Livorno U19 Livorno Primavera 4:2 Juve Stabia Primavera Juve Stabia U19
  Salernitana U19 Salernitana Primavera 1:2 Ascoli Picchio Primavera Ascoli U19
  Crotone U19 Crotone Primavera 3:2 Benevento Primavera Benevento U19
  Trapani U19 Trapani Primavera 3:0 Pisa Primavera Pisa U19
Matchday 27 Arema FC Arema FC 2:0 Madura United FC Madura United
  TR-KABO TIRA-Persikabo 2:2 Persebaya Surabaya Persebaya
Matchday 10 Balzan FC Balzan FC 5:0 Mosta FC Mosta FC
  Valletta Valletta FC 1:0 Senglea Athletic FC Senglea Ath.
  Sliema Wander. Sliema Wanderers 2:0 Hamrun Spartans Hamrun Spart.
Matchday 8 Qrendi FC Qrendi FC 1:2 St. Andrews FC St. Andrews FC
  QFC Qormi FC 3:3 Pietà Hotspurs FC Pietà Hotspurs
Matchday 10 Al Wakrah Al Wakrah Sports Club 2:1 Al Ahli Sports Club Al Ahli
  Al Khor Al Khor Sports Club 2:3 Al Duhail Sports Club Al Duhail
  Machine Sazi Machine Sazi Tabriz 2:1 Zob Ahan Esfahan Zob Ahan
  Sh Khodrou Shahr Khodrou FC 1:0 Pars Jonoubi Jam Pars Jam
  Naft M.I.S F.C. Naft Masjed Soleyman FC 0:0 FC Nassaji Mazandaran FC Nassaji M.
  Shahin Bushehr Shahin Bushehr FC 1:1 Gol Gohar Sirjan FC Gol Gohar
Group B Indep. Santa Fe Independiente Santa Fe 2:1 CD América de Cali CD América
Matchday 16 Nettelnburg/A. SV Nettelnburg/Allermöhe 1:1 Oststeinbeker SV Oststeinbek
  Rahlstedter SC Rahlstedter SC 5:2 Klub Kosova Klub Kosova
Matchday 11 Bidvest Wits FC Bidvest Wits FC 0:1 SuperSport United SuperSport Utd.
  Maritzburg Utd. Maritzburg United FC 2:2 Bloemfontein Celtic Bloemfontein
Hungary U15 Hungary U15 9:0 Gibraltar U15 Gibraltar U15
Matchday 4 Kerala Blasters Kerala Blasters FC 0:0 Odisha FC Odisha
Matchday 16 Harburger TB Harburger TB 0:5 SC Hansa 11 Hamburg SC Hansa 11
  Eimsbütteler TV Eimsbütteler TV 6:0 SC Sternschanze SC Sternschanze

Select date

Player birthdays

Coach birthdays

Transfers

  • Sidney Rivera
    Age: 25 Years  Puerto Rico
    Position: Centre-Forward
    Market value: 150 thousand €
    Fee: Free transfer
    Philadelphia Fury
     
    Bangladesh Police FC
  • Michael Townsend
    Age: 33 Years  England
    Position: Centre-Back
    Market value: 75 thousand €
    Fee: Free transfer
    Chasetown FC
     
    Coalville Town
  • Serge Makofo
    Age: 33 Years  DR Congo
    Position: Right Winger
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Without Club
     
    Caledonian Braves FC
  • Ronan Sweeney
    Age: 21 Years  Scotland
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Clyde FC U20
     
    East Stirlingshire FC
  • Raecce Ellington
    Age: - Years  England
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Bradford City U18
     
    Brighouse Town FC
  • Shane Duggan
    Age: 30 Years  Ireland
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Waterford FC
     
    Galway United FC
  • Emmanuel Nasamu
    Age: 26 Years  Nigeria
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    MFM FC
     
    Nasarawa United
  • Abdullahi Musa
    Age: 23 Years  Nigeria
    Position: Abwehr
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Kano Pillars
     
    Jigawa Golden Stars FC
  • Emmanuel Nwokeji
    Age: - Years  Nigeria
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    FC Heartland
     
    Enugu Rangers IFC
  • Andy Grant
    Age: - Years  Scotland
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: Loan
    East Stirlingshire FC
     
    Broxburn Athletic FC
  • Papa Idris
    Age: 30 Years  Nigeria
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: ?
    Kada City FC
     
    Jigawa Golden Stars FC
  • Andrea Coda
    Age: 34 Years  Italy
    Position: Centre-Back
    Market value: 100 thousand €
    Fee: -
    Without Club
     
    AS Gubbio 1910
  • Paulo Henrique
    Age: 26 Years  Brazil
    Position: Centre-Forward
    Market value: 100 thousand €
    Fee: End of loan
    Ipatinga Futebol Clube
     
    Coimbra Esporte Clube Ltda (MG)
  • Moussa Faye
    Age: 20 Years  Senegal
    Position: Central Midfield
    Market value: 50 thousand €
    Fee: -
    US Massese 1919
     
    Without Club
  • Freddy Moncur
    Age: 23 Years  England
    Position: Central Midfield
    Market value: 50 thousand €
    Fee: End of loan
    Cheshunt FC
     
    Concord Rangers
  • Nicholus Lukhubeni
    Age: 23 Years  South Africa
    Position: Right-Back
    Market value: 25 thousand €
    Fee: -
    Mamelodi Sundowns FC Reserves
     
    Mamelodi Sundowns FC
  • Robbert Schilder
    Age: 33 Years  Netherlands
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: -
    Without Club
     
    AFC Amsterdam
  • Shadi Ghosheh
    Age: 31 Years  Jordan
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: -
    Pomezia Calcio
     
    Without Club
  • Luca Moscatiello
    Age: 28 Years  Italy
    Position: Defensive Midfield
    Market value: -
    Fee: -
    Without Club
     
    US Inveruno
  • Gianluca Agosta
    Age: 19 Years  Italy
    Position: Second Striker
    Market value: -
    Fee: -
    Without Club
     
    Calcio Cittanovese
  • Hiwry
    Age: 22 Years  Brazil
    Position: Right Winger
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Ipatinga Futebol Clube
     
    Unknown
  • Dylan McGlade
    Age: 24 Years  Ireland
    Position: Left Midfield
    Market value: -
    Fee: -
    Without Club
     
    Blyth Spartans AFC
  • Daniele Dessalvi
    Age: 28 Years  Italy
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: -
    Without Club
     
    Unknown