For using this site, please activate JavaScript.

Matches Sep 12, 2020

First Round
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 5:4 Hertha BSC Hertha BSC
  TSV Havelse TSV Havelse 1:5 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
Matchday 1 Fulham Fulham FC 0:3 Arsenal FC Arsenal
Matchday 3 G. Bordeaux FC Girondins Bordeaux 0:0 Olympique Lyon Olympique Lyon
Matchday 1
Rapid Vienna Rapid Vienna 4:1 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
 
LASK LASK 1:0 Austria Vienna Austria Vienna
Matchday 7 Tambov PFK  Tambov 2:0 FK Ufa Ufa
Matchday 1 Chertanovo II Chertanovo Moskau II 1:3 Dynamo Moscow II Dynamo M II
  FK Tambov II FK Tambov II 2:0 FK Sochi II FK Sochi II
  Akhmat II Akhmat Grozny II 2:0 Rotor Volgograd II Rotor Vg. II
  Saturn-Master Saturn-Master Egorjevsk 2:1 Strogino Moskau II Strogino II
  Krasnodar II FK Krasnodar II 2:1 FK Rostov II Rostov II
Matchday 3 ACS FC Arges ACS FC Arges 1:1 UTA Arad UTA Arad
  Dinamo Bucarest Dinamo Bucharest 1:1 FC Botosani FC Botosani
Matchday 1 C. Rizespor Caykur Rizespor 1:2 Fenerbahce SK Fenerbahce
Matchday 9 Avaí FC Avaí Futebol Clube (SC) 0:1 Associação Atlética Ponte Preta Ponte Preta
  Cruzeiro Cruzeiro Esporte Clube 1:0 Esporte Clube Vitória EC Vitória
Matchday 2 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 0:0 Desna Chernigiv Desna
  SK Dnipro-1 SK Dnipro-1 1:3 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
Matchday 1 Aris Saloniki Aris Thessaloniki 3:1 PAS Lamia 1964 PAS Lamia
  PAOK Salonika PAOK Thessaloniki 1:0 AE Larisa AE Larisa
  OFI Crete U19 OFI Crete U19 1:0 Panetolikos GFS U19 Panetolikos U19
  Aris U19 Aris Thessaloniki U19 2:1 PAS Lamia 1964 U19 PAS Lamia U19
Matchday 5 KAS Eupen KAS Eupen 2:1 KAA Gent KAA Gent
Matchday 3 Lommel SK Lommel SK 3:2 KSK Lierse Kempenzonen KSK Lierse Kem.
  Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 3:0 FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
Matchday 1 SönderjyskE SönderjyskE 2:0 FC Midtjylland FC Midtjylland
Matchday 7 Cukaricki FK Cukaricki 1:3 Red Star Belgrade Red Star
Matchday 4 Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 0:0 HNK Sibenik HNK Sibenik
Matchday 13 Mikkelin Mikkelin Palloilijat 1:2 FF Jaro FF Jaro
Matchday 11 PK-35 Pallokerho-35 1:0 Pallokerho Keski-Uusimaa Pallokerho
  Atlantis FC Atlantis FC 2:1 Grankulla IFK Grankulla IFK
  TPV Tampereen Pallo-Veikot 1:3 Ilves Tampere II Ilves II
  GBK Gamlakarleby Bollklubb 2:2 FC Kiisto Vaasa FC Kiisto
  Jakobstads BK Jakobstads Bollklubb 1:0 Vaasa IFK Vaasa IFK
Matchday 8 HJK U19 HJK Helsinki U19 1:0 Hämeenlinnan Jalkapalloseura U19 HJS U19
Matchday 3 Jagiellonia Jagiellonia Bialystok 2:2 Podbeskidzie Bielsko-Biala Podbeskidzie
  Wisla Plock Wisla Plock 0:1 Legia Warszawa Legia Warszawa
Matchday 5 Botev Vratsa POFK Botev Vratsa 0:0 FK Arda Kardzhali Arda Kardzhali
  Botev Plovdiv Botev Plovdiv 0:0 Tsarsko Selo Sofia Tsarsko Selo
Group B Ituano Ituano Futebol Clube (SP) 2:2 Criciúma Esporte Clube Criciúma EC
Matchday 4 Ferencváros Ferencvárosi TC 5:0 Paksi FC Paksi FC
Matchday 6 Zlate Moravce ViOn Zlate Moravce-Vrable 2:2 FK Senica FK Senica
Matchday 3 Auersmacher SV Auersmacher 5:0 FV Bischmisheim FV Bischmisheim
Matchday 2 STK Eilvese STK Eilvese 3:1 Heeßeler SV Heeßeler SV
  Kleinenbroich SC Teutonia Kleinenbroich 0:2 Rather SV Rather SV
  Bad Langensalza FSV Preußen Bad Langensalza 2:0 FC Thüringen Weida Thüringen Weida
  Langensteinbach SV Langensteinbach 2:0 FC Olympia 1919 Kirrlach FC Kirrlach
  FC Ederbergland FC Ederbergland 1:3 SG Kinzenbach SG Kinzenbach
  TSV Michelbach TSV Michelbach 2:2 FV Breidenbach FV Breidenbach
Matchday 6 Sangerhausen VfB 1906 Sangerhausen 1:2 1.FC Bitterfeld-Wolfen Bitterfeld-W.
  FSV Barleben FSV Barleben 1911 1:4 Einheit Wernigerode FCE Wernigerode
  RW Thalheim SG Rot-Weiß Thalheim 2:1 SV 1890 Westerhausen SV Westerhausen
Third Round S. Brandenburg FC Stahl Brandenburg 1:3 AET Werderaner FC Viktoria 1920 Werderaner FC
Second Round Doberaner FC Doberaner FC 1:0 Güstrower SC 09 Güstrower SC
  SG Groß Stieten SG Groß Stieten 3:0 SFV Nossentiner Hütte SFV Nossentin
  BW Greifswald FSV Blau-Weiß Greifswald 2:3 AET SV Waren 09 SV Waren 09
  SV Nordbräu SV Nordbräu Neubrandenburg 1:2 SV Hanse Neubrandenburg 01 SV Hanse 01
  Brüsewitzer SV Brüsewitzer SV 4:2 AET LSG Elmenhorst LSG Elmenhorst
Matchday 10 Necaxa Club Necaxa 1:2 Deportivo Guadalajara Chivas
  FC Juárez FC Juárez 1:0 Puebla FC Puebla FC
Matchday 16 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 1:2 Kashima Antlers Kashima Antlers
  Vissel Kobe Vissel Kobe 2:2 FC Tokyo FC Tokyo
Matchday 19 Ehime FC Ehime FC 0:2 JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
  Tokushima Vort. Tokushima Vortis 1:1 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
Matchday 15 Iwate Grulla M. Iwate Grulla Morioka 1:3 Yokohama Sports & Culture Club Yokohama SCC
  Fujieda MYFC Fujieda MYFC 2:1 Kamatamare Sanuki Kamatam. Sanuki
  Kataller Toyama Kataller Toyama 1:0 Gamba Osaka U23 G. Osaka U23
  Gainare Tottori Gainare Tottori 1:0 azul claro Numazu a. cl. Numazu
  Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto 2:0 SC Sagamihara SC Sagamihara
Matchday 5 Suzuka PG Suzuka Point Getters 1:0 Tokyo Musashino City Musashino City
  Honda Lock Honda Lock 1:2 Verspah Oita Verspah Oita
Matchday 6 Hitachi BuilSys Hitachi Building Systems 3:2 Briobecca Urayasu Briobe. Urayasu
  Tochigi City Tochigi City 0:0 Vonds Ichihara Vonds Ichihara
  Tokyo 23 Tokyo 23 0:5 Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki RKD Ryugasaki
Matchday 4 Cen.Cuo. Harima Cento Cuore Harima 1:1 Ococias Kyoto Ococias Kyoto
  Laran. Kyoto Laranja Kyoto 2:0 Lagend Shiga Lagend Shiga
  Arte. Wakayama Arterivo Wakayama 1:0 Porvenir Asuka Porv. Asuka
  Oaxaca Alebrijes de Oaxaca 2:2 Tlaxcala FC Tlaxcala
Matchday 7 FK Sarajevo FK Sarajevo 4:2 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
Matchday 1 Al-Dhafra SCC Al-Dhafra SCC moved Ajman Club Ajman Club
  Al-Wasl Al-Wasl Sports Club moved FC Baniyas FC Baniyas
  Al-Nasr Al-Nasr (Dubai) moved Al-Jazira (Abu Dhabi) Al-Jazira
Matchday 23 FK Minsk FK Minsk 3:0 FK Gorodeya Gorodeya
  Rukh Rukh Brest 2:3 Neman Grodno Neman Grodno
Matchday 26 FC Masr FC Masr 2:2 Ittihad Alexandria El Ittihad
  Gaish Tala'ea El Gaish 4:1 El Gouna FC El Gouna
  Tanta SC Tanta SC 0:2 Masr El Makasa El Makasa
  El Ahly El Ahly Cairo 3:0 Ismaily SC Ismaily
Matchday 16 Gyeongju Citi. Gyeongju Citizen 0:1 Yangju Citizen Yangju Citizen
  Chuncheon FC Chuncheon FC 2:2 Jeonju Citizen Jeonju Citizen
  Gimpo Citizen Gimpo Citizen 1:4 Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power Gyeongju KHNP
  Cheonan City Cheonan City 3:0 Pyeongtaek Citizen Pyeongtaek
  Changwon FC Changwon FC 2:2 Cheongju FC Cheongju FC
  Gangneung City Gangneung City 2:0 Mokpo City Mokpo City
  Gimhae FC Gimhae FC 0:2 Busan Transportation Corp. Busan Trans.Co.
  Daejeon KoRail Daejeon Korea Railroad 1:1 Hwaseong FC Hwaseong FC
Matchday 17 Siheung City Siheung City 0:1 Yeoju Citizen Yeoju Citizen
  Goyang Citizen Goyang Citizen 2:1 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  Nowon Utd. Seoul Nowon United 2:3 Pocheon Citizen Pocheon Citizen
  Paju Citizen Paju Citizen 0:6 Namdong FC Namdong FC
  Chungju Citizen Chungju Citizen 0:3 Jinju Citizen Jinju Citizen
  Ulsan Citizen Ulsan Citizen 1:0 Icheon Citizen Icheon Citizen
Matchday 20 Gwangju FC Gwangju FC 3:3 Jeonbuk Hyundai Motors Jeonbuk Motors
  Sangju Sangmu Sangju Sangmu 0:0 Seongnam FC Seongnam FC
  Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai 1:1 Daegu FC Daegu FC
Matchday 6 NK Fuzinar NK Fuzinar 1:2 ND Beltinci Beltinci
Matchday 12 Charleston Charleston Battery 1:0 Tampa Bay Rowdies TB Rowdies
  Phoenix Rising Phoenix Rising FC 5:1 Las Vegas Lights FC Las Vegas
Matchday 19 Seoul E-Land Seoul E-Land 0:1 Chungnam Asan Chungnam Asan
  Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons 2:2 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
Matchday 9 Tormenta FC South Georgia Tormenta FC 2:2 Union Omaha Union Omaha
Matchday 1 FAC Floridsdorfer AC 1:2 SV Lafnitz SV Lafnitz
  SV Kapfenberg SV Kapfenberg 0:3 FC Wacker Innsbruck FC Wacker
  A. Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 3:1 FC Blau-Weiss Linz Blau Weiss Linz
  A. Lustenau SC Austria Lustenau 1:1 SV Horn SV Horn
  Watford Watford FC 1:0 Middlesbrough FC Middlesbrough
  Birmingham Birmingham City 1:0 Brentford FC Brentford
  Wycombe Wycombe Wanderers 0:1 Rotherham United Rotherham
Second Round FC Schaffhausen FC Schaffhausen 1:2 AET FC Lugano FC Lugano
Matchday 19 Luqueño Sportivo Luqueño 2:1 Club 12 de Octubre de Itauguá 12 de Octubre
  River Plate River Plate Asunción 0:4 Olimpia Asunción Olimpia
Matchday 11 Ida/Lääne U17 Ida- ja Lääne Virumaa U17 3:2 FC Nomme United U17 FC Nomme U17
  Paide U17 Paide Linnameeskond U17 4:3 FA Tartu Kalev U17 Tartu Kalev U17
Matchday 20 Kalev Kalev Tallinn 1:4 FC Flora Tallinn FC Flora
Matchday 11 Alianza UDH Alianza Universidad 1:2 Deportivo Binacional Binacional
  Alianza Lima Club Alianza Lima 0:2 UTC Cajamarca Club UTC
  Bohemians Bohemian Football Club Dublin 0:2 Waterford FC Waterford FC
  Dundalk FC Dundalk FC 3:2 Shelbourne FC Shelbourne
  Wexford FC Wexford FC 1:3 Bray Wanderers Bray Wanderers
  Cabinteely Cabinteely FC 1:1 Athlone Town AFC Athlone Town
  Galway United Galway United FC 2:1 Shamrock Rovers U19 Shamrock U19
Matchday 12 Ezra FC Ezra FC 0:4 Lao Toyota FC Lao Toyota
  Vientiane FT Vientiane FT 0:5 Lao Police Club Lao Police Club
Matchday 15 FC ISPE FC ISPE 0:5 Ayeyawady United Ayeyawady Utd.
  Yangon Utd. Yangon United FC 3:0 Southern Myanmar FC S. Myanmar FC
Matchday 7 Perak TBG Perak TBG 1:0 UiTM FC UiTM FC
  Terengganu FC Terengganu FC 0:1 Johor Darul Ta'zim Johor DT
  FA Selangor FA Selangor 1:1 Melaka United SA Melaka Utd. SA
Matchday 5 Chiangrai Utd. Singha Chiangrai United 1:0 PT Prachuap FC PT Prachuap FC
Matchday 29 Kasetsart FC Kasetsart FC 10:45 PM Phrae United Phrae Utd.
  Uthai Thani FC Uthai Thani FC 11:00 PM Chiangmai FC Chiangmai FC
Matchday 25 Hougang Utd. Hougang United FC moved Lion City Sailors LC Sailors
  Geylang Geylang International moved Tanjong Pagar United Tanjong Pagar
Matchday 5 Bergerac Bergerac Périgord FC 1:1 AS Béziers AS Béziers
  Angoulême CFC Angoulême Charente FC 1:0 Les Herbiers VF Les Herbiers VF
  SC Lyon Sporting Club de Lyon 0:0 US Créteil-Lusitanos US Créteil
  US Boulogne US Boulogne 0:0 Le Mans FC Le Mans FC
  US Avranches US Avranches 0:2 FC Bastia-Borgo Bastia-Borgo
  SC Bastia SC Bastia 3:1 Bourg-en-Bresse Péronnas 01 Bourg-en-Bresse
  Red Star FC Red Star FC 0:2 FC Villefranche-Beaujolais FC Villefranche
  SO Cholet SO Cholet 1:1 Stade Lavallois Stade Lavallois
Matchday 3 Aerostar Aerostar Bacau 0:1 CSM Resita CSM Resita
  Unirea Slobozia AFC Unirea 04 Slobozia 0:0 CS Mioveni Mioveni
  Metaloglobus FC Metaloglobus Bucharest 1:1 Concordia Chiajna Concordia
  Comuna Recea ACS Fotbal Comuna Recea 3:4 ACS Viitorul Tg. Jiu Viitorul Tg.Jiu
  Pandurii Pandurii Targu Jiu 0:5 AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele AFC Turris
  CSM Slatina CSM Slatina 0:3 FC Rapid 1923 Rapid 1923
Matchday 6 KS 2 Samara Krylya Sovetov 2 Samara 3:4 FK Tyumen Tyumen
  Zenit Izhevsk Zenit Izhevsk 2:0 Nosta Novotroitsk Nosta
  Lada Togliatti Lada Togliatti 1:2 Volna Kovernino Volna Kovernino
  Leningradets FK Leningradets 0:2 FK Olimp-Dolgoprudnyi Dolgoprudnyi
  FK Kaluga FK Kaluga 3:1 Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk Sakhalin
  Znamya Noginsk Znamya Noginsk 1:2 Kvant Obninsk Kvant Obninsk
Matchday 3 FC Eindhoven FC Eindhoven 0:0 Helmond Sport Helmond Sport
  FC Volendam FC Volendam 0:1 FC Utrecht U21 Utrecht U21
  FC Dordrecht FC Dordrecht 1:3 SBV Excelsior Rotterdam Excelsior
  NEC Nijmegen NEC Nijmegen 2:1 Ajax Amsterdam U21 Ajax U21
  SC Cambuur SC Cambuur-Leeuwarden 0:2 Go Ahead Eagles Deventer Go Ahead Eagles
  AZ Alkmaar U21 AZ Alkmaar U21 1:4 PSV Eindhoven U21 PSV U21
Matchday 1 Benfica U23 SL Benfica U23 0:0 Belenenses SAD U23 Belenenses U23
  Menemen Spor Menemen Spor 0:2 Altinordu FK Altinordu
Matchday 2 MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv 1:2 Metalist 1925 Kharkiv Metalist 1925
  Agrobiznes V. Agrobiznes Volochysk 4:2 Krystal Kherson Krystal Kherson
  Nyva Ternopil Nyva Ternopil 1:1 Alyans Lypova Dolyna Alyans
  FK Obolon FK Obolon Kyiv 4:1 PFK Prykarpattya Ivano-Frankivsk Prykarpattya
  VPK-Agro VPK-Agro Magdalynivka 1:1 Volyn Lutsk Volyn Lutsk
  Chornomorets Chornomorets Odessa 1:1 Girnyk-Sport Gorishni Plavni Girnyk-Sport
Matchday 4 Vikt. Plzen U19 FC Viktoria Plzen U19 2:3 on pens Slezsky FC Opava U19 SFC Opava U19
  FK Meteor U19 FK Meteor Praha U19 0:2 1.FK Pribram U19 Pribram U19
  SK Slavia Prag U19 SK Slavia Prag U19 2:1 FC Hradec Králové U19 Hr. Králové U19
  Sparta Prag U19 AC Sparta Prag U19 6:0 SK Sigma Olomouc U19 Olomouc U19
  Slovacko U19 1.FC Slovacko U19 0:4 SK Dynamo Ceske Budejovice U19 Budejovice U19
  Pardubice U19 FK Pardubice U19 0:1 on pens FC Zlin U19 FC Zlin U19
  FK Teplice B FK Teplice B 3:2 on pens Jiskra Usti nad Orlici Usti nad Orlici
  FC Pisek FC Pisek 0:2 SK Benesov SK Benesov
  SK Rakovnik SK Rakovnik 3:4 TJ Jiskra Domazlice Domazlice
  FK Zbuzany FK Zbuzany 1953 3:0 FC Bohemians Prague 1905 B Bohemians B
  FK Jablonec B FK Jablonec B 2:5 FC Slovan Liberec B Sl. Liberec B
  Povltavska FA Povltavska FA 1:2 FC Slavia Karlovy Vary Karlovy Vary
  FK Prepere FK Prepere 2:1 FK Chlumec nad Cidlinou Chlumec n/Cidl.
Matchday 7 Frydek-Mistek MFK Frydek-Mistek 2:6 SK Unicov SK Unicov
  Otrokovice FC Viktoria Otrokovice 2:0 FC Zlin B FC Zlin B
  Jihlava B FC Vysocina Jihlava B 1:2 FC MSA Dolni Benesov Dolni Benesov
Matchday 3 Blansko FK Blansko 1:0 FK Dukla Prag Dukla Prague
  Hradec Králové FC Hradec Králové 1:0 MFK Chrudim Chrudim
Matchday 1 FC Helsingör FC Helsingör 4:2 Silkeborg IF Silkeborg IF
  HB Köge HB Köge 2:1 Hvidovre IF Hvidovre IF
Matchday 5 Radnicki Pirot FK Radnicki Pirot 1:0 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
Matchday 4 NK Dubrava ZG NK Dubrava Tim kabel 0:2 NK Inter Zapresic Inter Zapresic
Matchday 3 GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 0:1 Radomiak Radom Radomiak
  Miedz Legnica Miedz Legnica 4:0 Resovia Rzeszów Resovia
  P. Niepolomice Puszcza Niepolomice 0:0 Korona Kielce Korona Kielce
  Odra Opole Odra Opole 1:0 Zaglebie Sosnowiec Z. Sosnowiec
  LKS Lodz LKS Lodz 3:0 Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
Matchday 6 Unia Skierniewice Unia Skierniewice 4:1 GKS Wikielec GKS Wikielec
Matchday 7 Polonia Sroda Polonia Sroda Wielkopolska 2:1 Górnik Konin Górnik Konin
  KP Starogard KP Starogard Gdanski 1:3 Unia Swarzedz Unia Swarzedz
  Pomorzanin Pomorzanin Torun 0:0 Elana Torun Elana Torun
Matchday 8 Lubin II Zaglebie Lubin II 1:2 Warta Gorzow Wielkopolski Warta Gorzow
Matchday 17 Dalkurd Dalkurd FF 0:0 Umeå FC Umeå FC
  Örgryte Örgryte IS 4:0 Ljungskile SK Ljungskile
  Akropolis Akropolis IF 2:2 Östers IF Östers IF
  Trelleborg Trelleborgs FF 0:1 IK Brage Brage
Matchday 8 Shakhter K. Shakhter Karaganda 1:1 FK Taraz Taraz
  Ordabasy Ordabasy Shymkent 1:2 FC Astana FC Astana
  Tobol Kostanay Tobol Kostanay 2:0 Qyzyljar SK Petropavlovsk Qyzyljar
Matchday 14 Sogdiana Sogdiana Jizzakh 0:1 Mash'al Mubarek Mash'al
  Bukhara FK Bukhara 2:2 FK Kokand 1912 Kokand 1912
Matchday 1 Brighton U18 Brighton & Hove Albion U18 1:1 Chelsea FC U18 Chelsea U18
  West Ham U18 West Ham United U18 1:4 Tottenham Hotspur U18 Tottenham U18
  Everton U18 Everton FC U18 2:1 Blackburn Rovers U18 Blackburn U18
  Leeds U18 Leeds United U18 0:3 Middlesbrough FC U18 Boro U18
  Aston Villa U18 Aston Villa U18 2:1 Leicester City U18 Leicester U18
  Stoke U18 Stoke City U18 1:3 Burnley FC U18 Burnley U18
  Arsenal U18 Arsenal FC U18 4:2 Southampton FC U18 Southampton U18
  Norwich U18 Norwich City U18 5:1 West Bromwich Albion U18 West Brom U18
  Arsenal U23 Arsenal FC U23 1:2 Southampton FC B Southampton B
  Wolves U23 Wolverhampton Wanderers U23 3:2 Burnley FC U23 Burnley U23
Matchday 3 Wigry Suwalki Wigry Suwalki 2:1 Skra Czestochowa Skra Czesto.
Matchday 5 SC Weiz SC Weiz 5:00 AM USV St. Anna/Aigen St. Anna/Aigen
  Bad Gleichenb. TuS Bad Gleichenberg 5:00 AM SV Ried II SV Ried II
  Spittal SV Spittal 5:00 AM FC Wels FC Wels
Matchday 2 BSV Rehden BSV Schwarz-Weiß Rehden 2:2 Hannover 96 II Hannover 96 II
  FC 08 Homburg FC 08 Homburg 3:0 VfB Stuttgart II Stuttgart II
 
Sonnenhof-Gr. SG Sonnenhof Großaspach 0:2 Kickers Offenbach K. Offenbach
Matchday 4 Wiener Neustadt 1. Wiener Neustädter Sportclub 0:1 ASV Draßburg Draßburg
  FC Marchfeld FC Marchfeld Donauauen moved FC Mauerwerk Mauerwerk
Matchday 8 St. Johann TSV St. Johann 1:2 SV Grödig Grödig
  Seekirchen SV Seekirchen 4:0 Salzburger AK 1914 SAK 1914
  Kuchl SV Kuchl 2:0 FC Pinzgau Saalfelden Saalfelden
Matchday 3 FC Roskilde FC Roskilde 1:0 Brönshöj Boldklub Brönshöj BK
  Hellerup IK Hellerup IK 3:2 Skovshoved IF Skovshoved
  Vanlöse IF Vanlöse IF 2:4 Roskilde KFUM Roskilde KFUM
  FC Sydvest FC Sydvest 05 0:1 VSK Aarhus VSK Aarhus
  SfB - Oure FA Svendborg fB - Oure FA 0:4 Thisted FC Thisted FC
  FA 2000 FA 2000 1:0 AB Taarnby AB Taarnby
Matchday 5 1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal 2:3 FC Nöttingen FC Nöttingen
Matchday 2 SC Union Nettetal SC Union Nettetal 4:0 1.FC Mönchengladbach 1.FC M'gladbach
Matchday 3 Hertha Wiesbach FC Hertha Wiesbach 3:3 FV 07 Diefflen FV 07 Diefflen
Matchday 2 Blumenthaler SV Blumenthaler SV 1:1 Leher TS Bremerhaven Leher TS
  Rotenburger SV Rotenburger SV 1:1 Heeslinger SC Heeslinger SC
Matchday 1 Feyenoord U18 Feyenoord U18 2:6 Ajax U18 Ajax U18
  Ajax U17 Ajax Amsterdam U17 6:0 NEC Nijmegen U17 NEC U17
  PEC Zwolle U17 PEC Zwolle U17 0:9 AZ Alkmaar U17 AZ Alkmaar U17
  Heerenveen U17 sc Heerenveen U17 1:1 FC Utrecht U17 FC Utrecht U17
Matchday 4
Vienna First Vienna FC 10:0 SK Slovan HAC Slovan HAC
Matchday 2 Zwettl SC Zwettl 0:1 SV Langenrohr Langenrohr
  Ardagger SC Union Ardagger 0:0 SC Ortmann SC Ortmann
  Scheiblingkir. USV Scheiblingkirchen-Warth 2:2 Kremser SC Kremser SC
  Waidhofen/T. SV Waidhofen/Thaya 2:2 ASK Mannersdorf Mannersdorf
Matchday 4 Siegendorf ASV Siegendorf 3:2 SC/ESV Parndorf SC/ESV Parndorf
  Leithaprodersd. SV Leithaprodersdorf moved SC Pinkafeld Pinkafeld
Matchday 3 Gnas USV Gnas 2:0 SV Lebring Lebring
  Wildon SV Wildon 2:0 SV Frauental Frauental
  FC Gamlitz FC GamlitzFC Weinland Gamlitz 3:2 Ilzer SV Ilz
  Liezen SC Liezen 0:1 SV Rottenmann SV Rottenmann
  DSV Leoben Donawitzer SV Leoben 1:1 SV Lafnitz II Lafnitz II
  Bruck/Mur SC Bruck/Mur 2:2 ESV St. Michael ESV St. Michael
  Heiligenkreuz TUS Heiligenkreuz am Waasen 0:2 USV Mettersdorf Mettersdorf
  Fürstenfeld SK Fürstenfeld 3:2 ASK Voitsberg Voitsberg
Matchday 7 SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt 1:2 ATSV Wolfsberg ATSV Wolfsberg
  Treibach SK Treibach 3:3 ASKÖ Köttmannsdorf Köttmannsdorf
  Völkermarkt VST Völkermarkt 1:1 SV Kraig Kraig
  SV Feldkirchen SV Feldkirchen 0:1 Klagenfurter AC 1909 KAC 1909
  SV Innsbruck SV Innsbruck 2:1 SC Mils Mils
  Zirl FC Zirl 1:2 SV Fügen Fügen
  SV Zams SV Zams 0:1 FC Natters Natters
Matchday 5 Adnet SK Adnet 2:1 FC Puch Puch
  Altenmarkt UFC Altenmarkt 1:4 UFC Hallein UFC Hallein
Matchday 3 AKA Rapid U18 AKA Rapid Wien U18 5:4 AKA Admira Wacker Mödling U18 AKA Admira U18
Matchday 4 Signal FC Signal FC Bernex-Confignon 2:1 FC Renens FC Renens
Matchday 3 AKA Rapid U16 AKA Rapid Wien U16 5:2 AKA Admira Wacker Mödling U16 AKA Admira U16
  Burgenland U16 AKA Burgenland U16 1:2 AKA LASK Juniors OÖ U16 AKA OÖ U16
First Round Berolina Mitte BW Berolina Mitte 3:4 Lichtenrader BC Lichtenrader BC
  Stern Marienf. Stern Marienfelde 2:3 Blau-Weiß 90 Berlin BW Berlin
Matchday 3 BSC YB U17 BSC Young Boys U17 1:1 FC Zürich U17 FC Zürich U17
Matchday 5 FC Thun U18 FC Thun U18 2:4 Team Aargau U18 Aargau U18
  Pogon U19 Pogon Szczecin U19 3:2 Gornik Zabrze U19 Gornik U19
  UKS SMS U19 UKS SMS Lodz U19 1:0 FCB Escola Varsovia U19 Escola U19
  Slask U19 Slask Wroclaw U19 2:1 Korona Kielce U19 Korona U19
Matchday 12 Mushuc Runa SC Mushuc Runa SC 1:0 LDU de Portoviejo Portoviejo
  LDU Quito LDU Quito 2:0 Guayaquil City FC Guayaquil City
Matchday 6 CPC Corp. FC CPC Corporation FC 6:0 Taipei Play One Taipei Play One
  A. C. Academy Andy Chen Academy 2:2 Internazionale Taoyuan Inter Taoyuan
  FC Kaohsiung FC Kaohsiung 3:0 Pakarongay FC Pakarongay FC
  S. F. Int'l Saturday Football International 2:4 Tong Jie FC Tong Jie FC
Matchday 2 Neftchi Baku Neftchi Baku 0:2 Sumgayit PFC Sumgayit
  Keshla Keshla FK 0:0 Qarabağ Ağdam Qarabag Agdam
Matchday 4 FC Noah FC Noah Yerevan 2:1 FC Ararat Yerevan Ararat Yerevan
  Shirak Gyumri FC Shirak Gyumri 12:45 AM FC Van FC Van
  Ararat-Armenia FC Ararat-Armenia Yerevan 1:2 FC Lori Vanadzor Lori Vanadzor
Matchday 5 Alashkert II FC Alashkert II 1:1 FC Urartu Erewan II Urartu II
  SC Noravank SC Noravank 0:1 FC Pyunik Yerevan II Pyunik II
Matchday 2 Eggenburg SK Eggenburg 0:2 SVg Purgstall Purgstall
  SVg Breitenau/Schwarzau SVg Breitenau/Schwarzau 2:2 ASV Vösendorf Vösendorf
  Wolkersdorf SC Wolkersdorf 2:2 SC Brunn/Gebirge Brunn/Geb.
  FC Mistelbach FC Mistelbach 2:0 ASK Bad Vöslau Bad Vöslau
  Bisamberg 1.FC Bisamberg 1:0 ASK Eggendorf Eggendorf
Matchday 5 Vejle BK U19 Vejle Boldklub U19 0:1 Aalborg BK U19 Aalborg BK U19
  AC Horsens U19 AC Horsens U19 0:0 Aarhus GF U19 Aarhus GF U19
  Bröndby IF U19 Bröndby IF U19 2:5 FC Copenhagen U19 Copenhagen U19
  Midtjylland U19 FC Midtjylland U19 2:2 Odense Boldklub U19 Odense BK U19
  Lyngby BK U19 Lyngby BK U19 1:1 Randers FC U19 Randers FC U19
  Nordsjaell. U19 FC Nordsjaelland U19 2:3 Silkeborg IF U19 Silkeborg U19
  B.93 U19 Boldklubben af 1893 U19 3:0 Hellerup IK U19 Hellerup IK U19
  Helsingör U19 FC Helsingör U19 8:4 Hvidovre IF U19 Hvidovre IF U19
  Hobro IK U19 Hobro IK U19 1:1 Naesby Boldklub U19 Naesby BK U19
Matchday 19 B68 Toftir B68 Toftir 4:0 KÍ Klaksvík II KÍ II
  B36 II B36 Tórshavn II 2:1 FC Hoyvík FC Hoyvík
  07 Vestur 07 Vestur 3:1 HB Tórshavn II HB Tórshavn II
  NSÍ II NSÍ Runavík II 2:3 Víkingur Göta II Víkingur II
Matchday 8 Bad Hofgastein SC Bad Hofgastein 2:0 Union Henndorf Henndorf
Matchday 10 SJZ Ever Bright Shijiazhuang Ever Bright 1:0 Wuhan Zall WH Zall
Matchday 1 CD Better City Chengdu Better City 3:2 Beijing Renhe BJ Renhe
  GZ Hengfeng Guizhou Hengfeng 1:1 Zhejiang Energy Greentown ZJ E. Greentown
Matchday 9 Dinamo-Auto Dinamo-Auto Tiraspol 7:0 Codru Lozova Codru Lozova
Matchday 10 Navua FC Navua FC 0:3 Ba FC Ba FC
S. Arabia U19 Saudi Arabia U19 3:3 Indonesia U19 Indonesia U19

Select date

Player birthdays

Coach birthdays

Transfers

  • Adrian Nilsen Pereira
    Age: 21 Years  Norway
    Position: Left-Back
    Market value: 400 thousand €
    Fee: 760 thousand €
    Viking Stavanger
     
    PAOK Thessaloniki
  • Norbert Gyomber
    Age: 28 Years  Slovakia
    Position: Centre-Back
    Market value: 500 thousand €
    Fee: 700 thousand €
    AC Perugia Calcio
     
    US Salernitana 1919
  • Juan Villar
    Age: 32 Years  Spain
    Position: Right Winger
    Market value: 650 thousand €
    Fee: 450 thousand €
    CA Osasuna
     
    UD Almería
  • Giorgi Makaridze
    Age: 30 Years  Georgia
    Position: Goalkeeper
    Market value: 1,50 mil. €
    Fee: Free transfer
    Vitória Setúbal FC
     
    UD Almería
  • Dimitrios Kolovos
    Age: 27 Years  Greece
    Position: Left Winger
    Market value: 500 thousand €
    Fee: Loan
    Panathinaikos Athens
     
    Sheriff Tiraspol
  • Mohamed Tiaiba
    Age: 32 Years  Algeria
    Position: Centre-Forward
    Market value: 450 thousand €
    Fee: Free transfer
    AS Aïn M'lila
     
    Al-Ta'ee
  • Tiri
    Age: 29 Years  Spain
    Position: Centre-Back
    Market value: 425 thousand €
    Fee: Free transfer
    Jamshedpur FC
     
    ATK Mohun Bagan FC
  • Héctor Hernández
    Age: 29 Years  Spain
    Position: Left-Back
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    CD Numancia
     
    Deportivo de La Coruña
  • Rachid Nadji
    Age: 32 Years  Algeria
    Position: Centre-Forward
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    MC Oran
     
    NA Hussein Dey
  • Kevin Holt
    Age: 27 Years  Scotland
    Position: Left-Back
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Queen of the South FC
     
    Ermis Aradippou
  • Borja Díaz
    Age: 29 Years  Spain
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    CF Rayo Majadahonda
     
    UD Melilla
  • Adrián de la Fuente
    Age: 21 Years  Spain
    Position: Centre-Back
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    Real Madrid Castilla
     
    Villarreal CF B
  • Pavel Stepanets
    Age: 33 Years  Russia
    Position: Centre-Back
    Market value: 175 thousand €
    Fee: Free transfer
    FC Ararat Yerevan
     
    FC Urartu Yerevan
  • Denis Pjeshka
    Age: 25 Years  Albania
    Position: Centre-Back
    Market value: 150 thousand €
    Fee: Free transfer
    Flamurtari FC
     
    KF Teuta
  • Youssouf Koita
    Age: 20 Years  Mali
    Position: Goalkeeper
    Market value: 150 thousand €
    Fee: Free transfer
    Girona FC B
     
    Djoliba AC Bamako
  • Luis Miguel Valle
    Age: 31 Years  Costa Rica
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 125 thousand €
    Fee: Free transfer
    La U Universitarios
     
    AD Santa Rosa
  • Erdem Secgin
    Age: 20 Years  Turkey
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 125 thousand €
    Fee: Loan
    Besiktas JK
     
    Inegölspor
  • Farid Romero
    Age: 22 Years  Colombia
    Position: Centre-Back
    Market value: 125 thousand €
    Fee: Free transfer
    Santa Lucia FC
     
    Naxxar Lions FC
  • Sergio Manesio
    Age: 26 Years  Angola
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 125 thousand €
    Fee: Free transfer
    Hendon Town FC
     
    FC Romania
  • Rubén Castro
    Age: 39 Years  Spain
    Position: Centre-Forward
    Market value: 100 thousand €
    Fee: Free transfer
    UD Las Palmas
     
    FC Cartagena
  • Cosmin Mihai
    Age: 24 Years  Romania
    Position: Left-Back
    Market value: 100 thousand €
    Fee: Free transfer
    CSA Steaua
     
    ACS Mostiștea Ulmu
  • Kong-Wai Lo
    Age: 28 Years  Hongkong
    Position: Left Winger
    Market value: 100 thousand €
    Fee: Free transfer
    Without Club
     
    R&F (Hong Kong)
  • Donovan Wilson
    Age: 23 Years  England
    Position: Centre-Forward
    Market value: 100 thousand €
    Fee: Free transfer
    Macclesfield Town
     
    Bath City
  • Dániel Csóka
    Age: 20 Years  Hungary
    Position: Centre-Back
    Market value: 100 thousand €
    Fee: Free transfer
    Wolverhampton Wanderers U23
     
    AFC Wimbledon
  • Panagiotis Ginis
    Age: 21 Years  Greece
    Position: Goalkeeper
    Market value: 100 thousand €
    Fee: Loan
    AEK Athens
     
    Ionikos Nikeas
  • Fatih Ciplak
    Age: 26 Years  Turkey
    Position: Left-Back
    Market value: 75 thousand €
    Fee: Free transfer
    Kahramanmarasspor
     
    Inegölspor
  • Lucian Acasandrei
    Age: 25 Years  Romania
    Position: Centre-Back
    Market value: 75 thousand €
    Fee: Free transfer
    Progresul Spartac
     
    ACS Mostiștea Ulmu
  • Marius Papsys
    Age: 31 Years  Lithuania
    Position: Right Winger
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    FK Atmosfera Mazeikiai
     
    FC Neptunas
  • Gökhan Siverek
    Age: 28 Years  Turkey
    Position: Goalkeeper
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    Ergene Velimese Spor
     
    Inegölspor
  • Özgür Kedikli
    Age: 27 Years  Turkey
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    Sakaryaspor
     
    Cizre Spor
  • Hakki Yildiz
    Age: 24 Years  Turkey
    Position: Left Winger
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    Nigde Anadolu FK
     
    Payasspor
  • Alessandro Aloia
    Age: 24 Years  Italy
    Position: Centre-Forward
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    Calcio Biancavilla 1990
     
    Borgosesia Calcio
  • Franco Coronel
    Age: 27 Years  Argentina
    Position: Mittelfeld
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    Club Atlético Douglas Haig
     
    Club Olimpo
  • Ogün Caliskan
    Age: 20 Years  Turkey
    Position: Centre-Back
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    Galatasaray SK U19
     
    Inegölspor
  • Güray Gazioglu
    Age: 25 Years  Turkey
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    1922 Konyaspor
     
    Amed SK
  • Tahiru Awudu
    Age: 20 Years  Ghana
    Position: Centre-Forward
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    Medeama SC
     
    CF Fuenlabrada
  • Javi Muñoz
    Age: 23 Years  Spain
    Position: Right Winger
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    Yeclano Deportivo
     
    CAP Ciudad de Murcia
  • Fiacre Kelleher
    Age: 24 Years  Ireland
    Position: Centre-Back
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    Macclesfield Town
     
    Wrexham AFC
  • Korede Adedoyin
    Age: 19 Years  Nigeria
    Position: Right Winger
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    Everton FC U23
     
    Sheffield Wednesday
  • Velio Raimondi
    Age: 21 Years  Italy
    Position: Centre-Back
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    Sorrento 1945
     
    SS Nola 1925
  • Vincenzo D'Inverno
    Age: 21 Years  Italy
    Position: Goalkeeper
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    Accerana 1926
     
    US Agropoli 1921
  • Jordan Nicholson
    Age: 26 Years  England
    Position: Left Midfield
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    FC Hereford
     
    Peterborough Sports
  • Nikolaos Roumpos
    Age: 23 Years  Greece
    Position: Left Winger
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    PASA Irodotos
     
    Akratitos Ano Liosion
  • Erdi Sehit
    Age: 24 Years  Turkey
    Position: Central Midfield
    Market value: 25 thousand €
    Fee: Free transfer
    1.FK Pribram
     
    Inegölspor
  • Teodor Meila
    Age: 27 Years  Romania
    Position: Goalkeeper
    Market value: 25 thousand €
    Fee: Free transfer
    CSA Steaua
     
    ACS Mostiștea Ulmu
  • Daniele Nohman
    Age: 36 Years  Italy
    Position: Centre-Forward
    Market value: 25 thousand €
    Fee: Free transfer
    Atletico Terme Fiuggi
     
    FC Aprilia Racing Club
  • Marek Igaz
    Age: 33 Years  Slovakia
    Position: Goalkeeper
    Market value: 25 thousand €
    Fee: Free transfer
    GKS Tychy
     
    AFC Nove Mesto nad Vahom
  • Besmir Balla
    Age: 26 Years  Albania
    Position: Right Winger
    Market value: 25 thousand €
    Fee: Free transfer
    Aglianese Calcio 1923
     
    ASD Città Di Varese
  • Jacopo Barellini
    Age: 20 Years  Italy
    Position: Centre-Back
    Market value: 25 thousand €
    Fee: Free transfer
    Cattolica Calcio SM
     
    Sangiovannese 1927
  • Giordano Bardeggia
    Age: 19 Years  Italy
    Position: Centre-Forward
    Market value: 25 thousand €
    Fee: Free transfer
    Cesena FC
     
    SSDRL Marignanese Calcio