For using this site, please activate JavaScript.

Matches Sep 13, 2020

First Round FV Engers 07 FV Engers 07 0:3 VfL Bochum VfL Bochum
  FC Oberneuland FC Oberneuland 0:8 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
 
1860 Munich TSV 1860 Munich 1:2 Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
 
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 0:3 RB Leipzig RB Leipzig
  Altglienicke VSG Altglienicke 0:6 1. FC Köln 1. FC Köln
  Meinerzhagen RSV Meinerzhagen 1:6 AET SpVgg Greuther Fürth Greuther Fürth
  SV Todesfelde SV Todesfelde 0:1 VfL Osnabrück VfL Osnabrück
  U. Fürstenwalde FSV Union Fürstenwalde 1:4 VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
  MTVE Celle MTV Eintracht Celle 0:7 FC Augsburg FC Augsburg
 
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 0:1 Fortuna Düsseldorf F. Düsseldorf
  SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846 2:0 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
 
Karlsruher SC Karlsruher SC 0:1 AET 1.FC Union Berlin Union Berlin
 
Carl Zeiss Jena FC Carl Zeiss Jena 0:2 SV Werder Bremen Werder Bremen
Matchday 10 Athletico-PR Club Athletico Paranaense 1:0 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
  Santos FC Santos FC 2:2 São Paulo Futebol Clube São Paulo
Matchday 1
Burnley Burnley FC - Manchester United Man Utd
 
Man City Manchester City - Aston Villa Aston Villa
 
Crystal Palace Crystal Palace 1:0 Southampton FC Southampton
 
Liverpool Liverpool FC 4:3 Leeds United Leeds
  West Ham West Ham United 0:2 Newcastle United Newcastle
  SD Eibar SD Eibar 0:0 Celta de Vigo Celta de Vigo
  Granada CF Granada CF 2:0 Athletic Bilbao Athletic
  Cádiz CF Cádiz CF 0:2 CA Osasuna CA Osasuna
Matchday 3 Montpellier Montpellier HSC 3:1 OGC Nice OGC Nice
  Saint-Étienne AS Saint-Étienne 2:0 RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
  LOSC Lille LOSC Lille 1:0 FC Metz FC Metz
Matchday 2 Barendrecht BVV Barendrecht 1:1 Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk
  Hoek HSV Hoek 0:0 VVOG Harderwijk VVOG
  Harkemase Boys Harkemase Boys 3:1 VV DOVO Veenendaal DOVO
  ACV Assen ACV Assen 0:0 VV SteDoCo SteDoCo
  Sportlust '46 Sportlust '46 moved ODIN '59 Heemskerk ODIN '59
  DVS '33 DVS '33 Ermelo 0:1 Excelsior '31 Rijssen Excelsior '31
  Staphorst VV Staphorst 3:1 VV Goes VV Goes
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs 3:0 VV Ter Leede Ter Leede
  FC Lisse FC Lisse 1:3 VVSB Noordwijkerhout VVSB
Matchday 1
SCR Altach SC Rheindorf Altach 1:1 TSV Hartberg TSV Hartberg
Matchday 7 Ural Ural Yekaterinburg 3:1 FK Khimki Khimki
  Akhmat Grozny Akhmat Grozny 0:1 FC Sochi Sochi
Matchday 3 Ac. Clinceni Academica Clinceni 0:0 AFC Chindia Targoviste Chindia
  CSM Poli Iași CSM Politehnica Iași 1:4 Gaz Metan Medias Gaz Metan
  FC Voluntari FC Voluntari 2:1 FCSB FCSB
Matchday 2 Gravenzande FC 's-Gravenzande 3:0 Achilles '29 Achilles '29
  DHSC Utrecht DHSC Utrecht 4:2 VV Scherpenzeel Scherpenzeel
  VV Rijsoord VV Rijsoord 0:6 VV Spijkenisse Spijkenisse
  Jodan Boys CVV de Jodan Boys 2:2 SC Feyenoord Rotterdam SC Feyenoord
  SV Poortugaal SV Poortugaal 4:3 VV Zwaluwen Vlaardingen Zwaluwen
  VV Capelle VV Capelle 2:3 FC Rijnvogels Rijnvogels
  Smitshoek VV Smitshoek 0:3 ARC Alphen aan den Rijn sv ARC
  VV Duno VV Duno Doorwerth 0:1 Achilles Veen Achilles Veen
Matchday 1 Heerenveen SC Heerenveen 2:0 Willem II Tilburg Willem II
  PEC Zwolle PEC Zwolle 0:2 Feyenoord Rotterdam Feyenoord
  Twente FC Twente Enschede FC 2:0 Fortuna Sittard Fortuna Sittard
  FC Emmen FC Emmen 3:5 VVV-Venlo VVV-Venlo
 
Sivasspor Sivasspor 0:2 Alanyaspor Alanyaspor
  Karagümrük Fatih Karagümrük 3:0 Yeni Malatyaspor Y. Malatyaspor
 
Galatasaray Galatasaray SK 3:1 Gaziantep FK Gaziantep FK
  Göztepe Göztepe 5:1 Denizlispor Denizlispor
Matchday 2 Buitenpost VV Buitenpost 2:0 ONS Sneek ONS Sneek
  Flevo Boys Flevo Boys Emmeloord 2:0 VV Noordscheschut Noordscheschut
  Swift AVV Swift moved VV DETO Twenterand DETO
  AZSV Aalten AZSV Aalten 1:0 SC Genemuiden Genemuiden
  NSC Nijkerk NSC Nijkerk 1:3 RKAV Volendam RKAV Volendam
  SDC Putten SDC Putten 3:0 ASV De Dijk De Dijk
  HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen 4:1 SV Urk SV Urk
  Berkum VV Berkum 3:2 VV Eemdijk VV Eemdijk
Matchday 7 Livingston FC Livingston FC 1:2 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
  St. Mirren St. Mirren FC 0:3 Hibernian FC Hibernian FC
  Motherwell FC Motherwell FC 1:0 St. Johnstone FC St. Johnstone
  Rangers Rangers FC 4:0 Dundee United FC Dundee United
  Aberdeen FC Aberdeen FC 1:0 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
  Ross County Ross County FC 0:5 Celtic FC Celtic
Matchday 9 Guarani Guarani Futebol Clube (SP) 0:0 Grêmio Esportivo Brasil (RS) Brasil-RS
  Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) 0:1 Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
  Náutico Clube Náutico Capibaribe 3:1 Botafogo Futebol Clube (SP) Botafogo-SP
Matchday 2 OJC Rosmalen OJC Rosmalen 2:1 RKSV Nuenen RKSV Nuenen
  Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 4:0 PFK Lviv PFK Lviv
  FK Minaj FK Minaj 1:0 FK Oleksandriya FK Oleksandriya
Matchday 1 OFI Crete OFI Crete 1:1 Panetolikos GFS Panetolikos
  Ast.Tripoli U19 Asteras Tripolis U19 2:3 Panathinaikos Athens U19 PAO U19
  PAOK U19 PAOK Thessaloniki U19 5:0 AE Larisa U19 AE Larisa U19
Final AEK Athens AEK Athens 0:1 Olympiacos Piraeus Olympiacos
Matchday 5 KV Mechelen KV Mechelen 0:1 KV Oostende KV Oostende
  OH Leuven Oud-Heverlee Leuven 1:0 Standard Liège Standard Liège
  Club Brugge Club Brugge KV 4:1 Waasland-Beveren Waasl.-Beveren
  RSC Anderlecht RSC Anderlecht 2:0 Cercle Brugge Cercle Brugge
Matchday 3 KMSK Deinze KMSK Deinze 1:0 RWD Molenbeek RWDM
  FK Jablonec FK Jablonec 2:0 FC Banik Ostrava Banik Ostrava
  C. Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice 0:2 FC Slovan Liberec Slovan Liberec
  FK Teplice FK Teplice 0:2 1.FC Slovácko Slovácko
  1.FK Pribram 1.FK Pribram 1:1 Slezsky FC Opava SFC Opava
  FK Pardubice FK Pardubice 1:1 SK Slavia Prague Slavia Prague
Matchday 7 Spartak FK Spartak Subotica 1:1 FK Novi Pazar Novi Pazar
  FK TSC FK TSC Backa Topola 1:3 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
  Vozdovac FK Vozdovac 4:0 FK Metalac Gornji Milanovac Metalac
  Radnik FK Radnik Surdulica 0:2 FK Indjija FK Indjija
  Partizan FK Partizan Belgrade 3:0 FK Rad Rad
Matchday 4 NK Osijek NK Osijek 3:0 HNK Rijeka HNK Rijeka
  Hajduk Split HNK Hajduk Split 1:2 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
Matchday 15 Sodankylän Sodankylän Pallo 0:1 AC Oulu II AC Oulu II
Matchday 16 Kajaanin Haka Kajaanin Haka 6:0 Oulaisten Huima Oulaisten
Matchday 14 RoPS Rovaniemen Palloseura 1:3 FC Honka FC Honka
  FC Haka FC Haka 1:4 SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki
Matchday 13 SJK II SJK Seinäjoki II 1:1 AC Oulu AC Oulu
  IF Gnistan IF Gnistan 1:0 AC Kajaani AC Kajaani
  Ekenäs IF Ekenäs IF 2:0 Kokkolan Pallo-Veikot Kokkolan PV
  MuSa Musan Salama 0:6 FC KTP FC KTP
  MYPA Myllykosken Pallo -47 3:6 Vaasan Palloseura VPS
Matchday 11 JäPS Järvenpään Palloseura 3:2 Nurmijärven Jalkapalloseura Nurmijärvi
  Espoon Pallos. Espoon Palloseura 4:1 FC Viikingit FC Viikingit
  P-Iirot Pallo-Iirot 1:2 FC Jazz Juniorit FC Jazz
  HJS Hämeenlinnan Jalkapalloseura 1:0 Salon Palloilijat Salon Pallo
  FC Vaajakoski FC Vaajakoski 2:2 SC Kufu-98 SC Kufu-98
  JS Hercules JS Hercules 2:1 Oulun Luistinseura OLS
Matchday 8 TPS U19 Turun Palloseura U19 11:00 PM Kuopion Palloseura U19 KuPS U19
Matchday 3 Cracovia Cracovia 1:1 Stal Mielec Stal Mielec
  Warta Poznan Warta Poznan 0:0 Piast Gliwice Piast Gliwice
  Slask Wroclaw Slask Wroclaw 3:3 Lech Poznan Lech Poznan
Matchday 5 Cherno More Cherno More Varna 1:1 CSKA Sofia CSKA Sofia
  Ludogorets PFK Ludogorets Razgrad 3:1 Lokomotiv Plovdiv Lok. Plovdiv
Matchday 3 NK Maribor NK Maribor 4:1 NK Bravo NK Bravo
  NK Celje NK Celje 1:2 NK Domzale NK Domzale
Group A Botafogo Botafogo Futebol Clube (PB) 0:0 Vila Nova Futebol Clube (GO) Vila Nova FC
  Paysandu Paysandu Sport Club 6:1 Sociedade Imperatriz de Desportos (MA) Imperatriz-MA
Group B EC São José Esporte Clube São José (RS) 0:0 Boa Esporte Clube (MG) Boa Esporte
  Tombense Tombense Futebol Clube (MG) 1:1 Esporte Clube São Bento (SP) São Bento (SP)
Matchday 3 CS Fola Esch CS Fola Esch 4:1 FC UNA Strassen FC UNA Strassen
  Pr. Niederkorn FC Progrès Niederkorn 1:2 F91 Dudelange F91 Dudelange
Matchday 4 Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 1:0 Budafoki MTE Budafoki MTE
  Diósgyőr Diósgyőri VTK 2:4 Budapest Honvéd FC Honvéd
  Fehérvár MOL Fehérvár FC 3:1 Puskás Akadémia FC Puskás AFC
Matchday 6 Slo. Bratislava Slovan Bratislava 2:0 Spartak Trnava Spartak Trnava
  Michalovce Zemplin Michalovce 1:1 AS Trencin AS Trencin
  Dunajska Streda DAC Dunajska Streda 3:2 MFK Ruzomberok Ruzomberok
  SKF Sered SKF Sered 3:2 MSK Zilina MSK Zilina
  FC Nitra FC Nitra 3:1 FK Pohronie Pohronie
Matchday 2 SV Lemwerder SV Lemwerder 2:6 TS Woltmershausen Woltmershausen
  1.FC Burg 1.FC Burg 4:2 TSV Osterholz-Tenever OT Bremen
  VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen 2:1 SG Findorff SG Findorff
  SC Vahr-Blockd. SC Vahr-Blockdiek 2:2 TSV Melchiorshausen Melchiorshausen
  TuSpo Surheide TuSpo Surheide 3:2 TSV Hasenbüren TSV Hasenbüren
  SC Weyhe SC Weyhe 0:2 TuRa Bremen TuRa Bremen
  TuS Harsefeld TuS Harsefeld 2:0 VfL Güldenstern Stade VfL Güldens.
Matchday 3 FC Homburg II FC 08 Homburg II 2:3 SF Köllerbach SF Köllerbach
  RW Hasborn SV Rot-Weiß Hasborn 3:0 Borussia Neunkirchen B. Neunkirchen
  SV Saar 05 SV Saar 05 Saarbrücken 1:3 TuS Herrensohr TuS Herrensohr
  Halberg Brebach SC Halberg Brebach 1:1 SV Mettlach SV Mettlach
  FV Siersburg FV Siersburg 2:2 SV Bliesmengen-Bolchen SV Bliesmengen
Matchday 2 SV Bavenstedt SV Bavenstedt 1:0 SC Hemmingen/Westerfeld SC Hemmingen/W.
  Scherpenberg SV Scherpenberg 3:1 SV Hönnepel-Niedermörmter SV Hö/Nie
  Duisburger SV Duisburger SV 1900 0:2 Mülheimer FC 97 Mülheimer FC
Matchday 3 Ahrweiler BC Ahrweiler BC 0:1 SV Mehring (Rhld.) SV Mehring
  SG Hochwald SG Hochwald/Zerf 4:0 SG Neitersen/Altenkirchen SG Neitersen/A.
  SG Schneifel SG Schneifel/Stadtkyll 3:1 FSV Trier-Tarforst FSV Tarforst
Second Round SV Panitzsch SV Panitzsch/Borsdorf 0:4 Budissa Bautzen Budissa Bautzen
  Borea Dresden SC Borea Dresden 4:0 SG Motor Wilsdruff Motor Wilsdruff
  Zeißig SV Zeißig 0:10 VFC Plauen VFC Plauen
  Dresdner SC Dresdner SC 8:7 on pens FC Oberlausitz Neugersdorf FCO Neugersdorf
  ESV Delitzsch ESV Delitzsch 1:3 FV Eintracht Niesky Eintr. Niesky
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 3:5 FC International Leipzig Inter Leipzig
  Dresd.-Stries. SG Dresden-Striesen 2:0 Kickers 94 Markkleeberg K. Markkleeberg
  SC Freital SC Freital 2:4 AET FC Grimma FC Grimma
  Mo. Marienberg FSV Motor Marienberg 1:6 FC Eilenburg FC Eilenburg
  Meißner SV 08 Meißner SV 08 2:3 FSV Krostitz FSV Krostitz
  VfB Weißwasser VfB Weißwasser 1909 1:4 SG Taucha 99 SG Taucha 99
  Wermsdorf FSV Blau-Weiß Wermsdorf 1:3 Radefelder SV Radefelder SV
  SG Weißig SG Weißig 6:0 SV Tapfer 06 Leipzig SV Tapfer 06 L.
  BSC Freiberg BSC Freiberg 2:1 ATSV Frisch Auf Wurzen ATSV FA Wurzen
Matchday 2 BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera 3:1 TSV Gera Westvororte G. Westvororte
  SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 4:2 SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen Frankenhausen
  FSV Schleiz FSV Schleiz 1:0 FSV 06 Ohratal FSV 06 Ohratal
  E. Eisenberg SV Eintracht Eisenberg 4:2 1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg
  Sondershausen Eintracht Sondershausen 1:1 SV Ehrenhain SV Ehrenhain
  SpVgg Geratal SpVgg Geratal 1:1 1.SC 1911 Heiligenstadt Heiligenstadt
  SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar 0:3 SV Schott Jena Schott Jena
  VfR Mannheim VfR Mannheim 1:2 ATSV Mutschelbach Mutschelbach
  TSG Weinheim TSG 62/09 Weinheim 2:1 1.FC Mühlhausen 1.FC Mühlhausen
  FC Zuzenhausen FC Zuzenhausen 1:1 FV Fortuna Kirchfeld Fort. Kirchfeld
  VfB Eppingen VfB Eppingen 3:0 SpVgg Neckarelz SpVgg Neckarelz
Matchday 5 TSV Essingen TSV Essingen 2:1 VfL Pfullingen VfL Pfullingen
  FC Wangen 05 FC Wangen 05 3:2 TSV Heimerdingen Heimerdingen
  TSV Berg TSV Berg 0:2 Türkspor Neu-Ulm Türkspor
  VfB Neckarrems VfB Neckarrems 4:0 TSG Hofherrnweiler Hofherrnweiler
  SKV Rutesheim SKV Rutesheim 1:3 VfB Friedrichshafen Friedrichshafen
  TSG Tübingen TSG Tübingen 2:0 SSV Ehingen-Süd 1974 Ehingen-Süd
  SV Fellbach SV Fellbach 2:3 FC Holzhausen FC Holzhausen
  TSV Crailsheim TSV Crailsheim 4:0 1.FC Heiningen 1.FC Heiningen
  L-Echterdingen Calcio Leinfelden-Echterdingen 0:2 VfL Sindelfingen Sindelfingen
  FSV Hollenbach FSV Hollenbach 2:2 1.FC Normannia Gmünd Normannia Gmünd
Matchday 2 Langenaubach SSV Langenaubach 1:4 Spvgg Eltville Spvgg Eltville
  SC Willingen SC Willingen 0:5 SV Adler Weidenhausen Adler Weidenh.
  FC Körle FC Körle 0:3 SSV Sand SSV Sand
  Unter-Flockenb. SV Unter-Flockenbach 1:1 FFV Sportfreunde 1904 Sportfreunde 04
  Wald-Michelbach Eintracht Wald-Michelbach 0:0 JSK Rodgau JSK Rodgau
Matchday 6 Edelw. Arnstedt SV Edelweiß Arnstedt 1:2 SSC Weißenfels SSC Weißenfels
  SV Dessau 05 SV Dessau 05 2:0 SSV 80 Gardelegen SSV Gardelegen
  Blau-Weiß Dölau SV Blau-Weiß Dölau 4:1 TV Askania Bernburg Askan. Bernburg
  GW Piesteritz FC Grün-Weiß Piesteritz 2:1 BSV Halle-Ammendorf Halle-Ammendorf
  Fort. Magdeburg Fortuna Magdeburg 1:1 SV Eintracht Elster Eintr. Elster
Matchday 4 Offenburger FV Offenburger FV 5:0 SV Endingen SV Endingen
  SC Durbachtal SC Durbachtal 1:1 FC Radolfzell FC Radolfzell
  SC Pfullendorf SC Pfullendorf 4:1 SF Elzach-Yach SF Elzach-Yach
  SV Kuppenheim SV 08 Kuppenheim 0:3 Kehler FV 07 Kehler FV
  SV Weil SV Weil 3:0 FC Waldkirch FC Waldkirch
  FC Teningen FC Teningen 1:2 DJK Donaueschingen DJK Donauesch.
  SV Bühlertal SV Bühlertal 1:1 FC Denzlingen FC Denzlingen
Matchday 2 Idar-Oberstein SC Idar-Oberstein 3:0 SV Steinwenden SV Steinwenden
  SV Morlautern SV Morlautern 3:2 SG Meisenheim/Desloch/Jeckenbach SG Meisenheim
  FK Pirmasens II FK Pirmasens II 9:0 VfR Baumholder VfR Baumholder
  TB Jahn Zeiskam TB Jahn Zeiskam 1:1 SV Rülzheim SV Rülzheim
  SG Rieschweiler SG Rieschweiler 0:1 TuS 1904 Hohenecken TuS Hohenecken
  TuS Rüssingen TuS Rüssingen 1:1 TuS Marienborn TuS Marienborn
Third Round
Energie Cottbus FC Energie Cottbus 5:0 Union Klosterfelde U. Klosterfelde
  1.FC Frankfurt 1.FC Frankfurt (Oder) 5:0 SV Grün-Weiß Lübben GW Lübben
  Wernsdorf SV Frankonia Wernsdorf 5:4 AET RSV Eintracht 1949 Eintr. Teltow
  BSC Fortuna BSC Fortuna Glienicke 4:2 SV Victoria Seelow Victoria Seelow
  MSV Neuruppin MSV 1919 Neuruppin 5:2 TSG Einheit Bernau Einheit Bernau
  Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 1:2 VfB 1921 Krieschow VfB Krieschow
  BW Dahlewitz SV Blau-Weiß Dahlewitz 3:5 Einheit Zepernick Einh. Zepernick
  Alt Ruppin SV Eintracht Alt Ruppin 0:2 SV Altlüdersdorf Altlüdersdorf
  F. Babelsberg Fortuna Babelsberg 0:3 Ludwigsfelder FC Ludwigsfelde
  C. Buckow/Wald. FC Concordia Buckow/Waldsieversdorf 03 1:3 FSV 63 Luckenwalde FSV Luckenwalde
  Oranienburg Oranienburger FC Eintracht 3:0 Brandenburger SC Süd Brandenburg. SC
  SV 1885 Golßen SV 1885 Golßen 1:5 Grün-Weiß Ahrensfelde GW Ahrensfelde
Second Round Dyn. Schwerin Dynamo Schwerin 3:1 AET FC Anker Wismar Anker Wismar
  Penkuner SV Penkuner SV Rot-Weiß 2:1 VfL Bergen 94 VfL Bergen 94
  Brüeler SV Brüeler SV 0:4 Rostocker FC 1895 Rostocker FC
  Pasewalker FV Pasewalker FV 4:1 FC Seenland Warin Seenland Warin
  TSV Stralsund TSV 1860 Stralsund 3:1 FSV Einheit Ueckermünde E. Ueckermünde
  SV 90 Görmin SV 90 Görmin 4:3 Grimmener SV Grimmener SV
  Pom. Löcknitz VfB Pommern Löcknitz 0:4 Hagenower SV Hagenower SV
  FCM Schwerin FC Mecklenburg Schwerin 5:1 Penzliner SV Penzliner SV
  TSV Bützow TSV Bützow 1:7 FC Schönberg 95 FC Schönberg 95
  Einheit Crivitz SG Einheit Crivitz 0:7 Torgelower FC Greif Torgelower FC
  Altentreptow FSV Altentreptow 0:1 SV Blau-Weiß Polz SV BW Polz
  SGA Boizenburg SG Aufbau Boizenburg 0:3 Malchower SV 90 Malchower SV
  SV BW Baabe SV Blau-Weiß Baabe 0:5 SV Pastow SV Pastow
  SG Wöpkendorf SG Wöpkendorf 0:6 MSV Pampow MSV Pampow
  Groß Miltzow MSV Groß Miltzow 0:5 SG 03 Ludwigslust/Grabow Ludwigslust/G.
  Faulenroster SV Faulenroster SV 2:4 1.FC Neubrandenburg 04 Neubrandenburg
  SC Parchim SC Parchim 1:2 FSV Kühlungsborn Kühlungsborn
  Sievershäger SV Sievershäger SV 2:4 SV Siedenbollentin Siedenbollentin
  SV Teterow 90 SV Teterow 90 4:2 AET SG Karlsburg/Züssow SG Karlsburg
  Grevesmühlen Einheit Grevesmühlen 0:5 FSV Bentwisch FSV Bentwisch
  Rehnaer SV Rehnaer SV 1:5 FC Förderkader René Schneider FC Förderkader
Matchday 10 Atlas Atlas Guadalajara 1:1 Mazatlán FC Mazatlán FC
  Tigres UANL Tigres UANL 2:0 Santos Laguna Santos Laguna
  América CF América 1:1 Deportivo Toluca Toluca
Matchday 7 Chicago Fire Chicago Fire FC 2:2 Columbus Crew SC Columbus Crew
  NYCFC New York City FC 2:1 FC Cincinnati Cincinnati
  D.C. United D.C. United 0:2 New York Red Bulls NY Red Bulls
  Orlando City SC Orlando City SC 2:1 Inter Miami CF Inter Miami CF
  Philadelphia Philadelphia Union 2:1 New England Revolution Revolution
  Nashville SC Nashville SC 4:2 Atlanta United FC Atlanta United
  FC Dallas FC Dallas 2:1 Houston Dynamo Houston
  Salt Lake Real Salt Lake City 0:5 Colorado Rapids Colorado
Matchday 6 Deportivo Cali Deportivo Cali 1:1 Millonarios FC Millonarios
Matchday 16 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 3:4 Urawa Red Diamonds Urawa Reds
  Vegalta Sendai Vegalta Sendai 0:3 Oita Trinita Oita Trinita
  Yokohama FC Yokohama FC 3:2 Nagoya Grampus Nagoya Grampus
  Kawasaki Front. Kawasaki Frontale 5:1 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
  Sagan Tosu Sagan Tosu 2:1 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 1:2 Cerezo Osaka Cerezo Osaka
  Gamba Osaka Gamba Osaka 0:1 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
Matchday 19 Fagiano Okayama Fagiano Okayama 0:0 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 2:1 Machida Zelvia Machida Zelvia
  Tochigi SC Tochigi SC 1:1 Matsumoto Yamaga Matsumoto Yama.
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 0:0 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy 1:3 Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 1:0 FC Ryukyu FC Ryukyu
  Mito HollyHock Mito HollyHock 4:2 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
  Omiya Ardija Omiya Ardija 1:1 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  Gir. Kitakyushu Giravanz Kitakyushu 2:1 Albirex Niigata Albirex Niigata
Matchday 15 Vanr. Hachinohe Vanraure Hachinohe 0:3 FC Gifu FC Gifu
  FC Imabari FC Imabari 0:1 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
  Fukushima Utd. Fukushima United 1:4 Kagoshima United Kagoshima Utd.
  Nagano Parceiro Nagano Parceiro 2:0 Cerezo Osaka U23 C. Osaka U23
Matchday 5 MIO Biwako MIO Biwako Shiga 1:4 Tegevajaro Miyazaki Teg. Miyazaki
  Maru. Okazaki Maruyasu Okazaki 1:1 ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori
  Matsue City Matsue City 2:1 Veertien Mie Veertien Mie
  Sony Sendai Sony Sendai 1:1 Nara Club Nara Club
  Iwaki FC Iwaki FC 4:3 Kochi United Kochi Utd.
  FC Osaka FC Osaka 1:1 Honda FC Honda FC
Matchday 4 Hoku. Iwamizawa Hokushukai Iwamizawa 1:16 Hokkaido Tokachi Sky Earth H. Tokachi SE
  Shintoku FC Shintoku FC 5:2 Nippon Express FC Nippon Express
  Sapporo Uni. GP Sapporo Univ. Goal Plunderers 0:3 Norbritz Hokkaido Norbr. Hokkaido
  Sapporo FC Sapporo FC 1:2 Nippon Steel Muroran Ni.St. Muroran
Matchday 6 Omiya SC Omiya Soccer Club (Morioka) 1:4 Fuji Club 2003 Fuji Club 2003
  Ganju Iwate Ganju Iwate 1:4 Cobaltore Onagawa Cob. Onagawa
  Prim. Fukushima Primeiro Fukushima 2:8 Sendai University FC Sendai Univ. FC
  Ni.St. Kamaishi Nippon Steel Kamaishi 0:0 Saruta Industries FC Saruta FC
  Morioka Zebra Morioka Zebra 1:7 Blancdieu Hirosaki Blanc. Hirosaki
  Tokyo United Tokyo United 3:1 Ryutsu Keizai University FC RKU FC
  Criac. Shinjuku Criacao Shinjuku 2:1 Tsukuba FC Tsukuba FC
Matchday 5 Sakai Phoenix Sakai Phoenix 1:6 Niigata Univ. of Health & Welfare FC Niigata UH&W FC
  '05 Kamo FC Niigata Univ. of Management '05 Kamo FC 0:1 Hokuriku University FC Hokuriku FC
  Toyama Shinjo Toyama Shinjo Club 1:2 Fukui United Fukui Utd.
  Japan Soc.Col. Japan Soccer College 1:1 Artista Asama Artista Asama
Matchday 4 Kansai Uni '08 Kansai University FC 2008 1:1 TIAMO Hirakata TIAMO Hirakata
Matchday 9 ÍBV ÍBV Vestmannaeyjar 1:3 Keflavík ÍF Keflavík ÍF
  Víkingur Ó. UMF Víkingur Ólafsvík 2:2 UMF Grindavík Grindavík
  Afturelding UMF Afturelding 2:3 Thór Akureyri Thór
  Leiknir Leiknir Reykjavík 2:1 Leiknir Fáskrúdsfjordur Leiknir F.
  Fram Reykjavík Fram Reykjavík 1:1 Vestri Ísafjördur Vestri
  Magni ÍF Magni Grenivík 1:1 Thróttur Reykjavík Thróttur
Matchday 3 B. Shimonoseki Baleine Shimonoseki 4:2 JXTG Energy Mizushima JXTG Mizushima
  IPU FC International Pacific University FC 4:2 Fuji Xerox Hiroshima SC FX Hiroshima
  Mits. Mizushima Mitsubishi Motors Mizushima 3:0 Beluga Rosso Hamada Bel.Ros. Hamada
Matchday 6 Tadotsu FC Tadotsu FC 1:3 FC Tokushima FC Tokushima
  FC Yanagimachi FC Yanagimachi 1:6 Kochi Univ. FC Nankoku KUFC Nankoku
  Lavenirosso NC Lavenirosso Niihama Club 5:5 Koyo Sealing Techno FC Koyo FC
  R.Ve. Takamatsu R.Velho Takamatsu 1:6 llamas Kochi llamas Kochi
Matchday 7 Zeljeznicar U17  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 4:1 NK Siroki Brijeg U17 S. Brijeg U17
  Sloboda T U17 FK Sloboda Tuzla U17 2:0 FK Krupa na Vrbasu U17 Krupa U17
  Bijeljina U17 FK Radnik Bijeljina U17 1:2 FK Tuzla City U17 Tuzla City U17
Matchday 6 Zeljeznicar U19 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 2:0 FK Rudar Prijedor U19 Prijedor U19
Matchday 7 Olimp. Sarajevo FK Olimpik Sarajevo 2:1 FK Velez Mostar Velez Mostar
  Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 2:0 FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
Matchday 6 Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 0:0 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  FK Gorazde FK Gorazde 3:0 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 4:1 FK Buducnost Banovici FK Buducnost
  HNK Orasje HNK Orasje 0:0 NK Travnik Travnik
  J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 3:0 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
Matchday 23 BATE Borisov BATE Borisov 5:2 FK Smolevichi Smolevichi
  Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 5:0 FK Vitebsk Vitebsk
  Dinamo Minsk Dinamo Minsk 2:4 Dynamo Brest Dynamo Brest
Matchday 6 Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 1:2 FK Jedinstvo Brcko Jedinstvo Brcko
  S. Novi Grad FK Sloboda Novi Grad 1:1 FK Drina Zvornik Drina Zvornik
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 0:0 FK Borac Kozarska Dubica Kozarska Dubica
  Zeljeznicar BL FK Zeljeznicar Banja Luka 0:1 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  Sloga Doboj FK Sloga Doboj 2:0 FK Leotar Trebinje Leotar Trebinje
  Sutjeska Foca FK Sutjeska Foca 0:1 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
  Slavija S. FK Slavija Sarajevo 1:0 FK Ljubic Prnjavor Ljubic Prnjavor
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 2:0 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
Matchday 26 Enppi SC Enppi SC 2:1 Wadi Degla FC Wadi Degla
Matchday 11 Dinamo Batumi Dinamo Batumi 1:3 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
Matchday 18 Daegu FC Daegu FC 4:6 Gwangju FC Gwangju FC
Matchday 20 FC Seoul FC Seoul 2:1 Suwon Samsung Bluewings Suwon Bluewings
  Gangwon FC Gangwon FC 0:3 Pohang Steelers Pohang Steelers
  Busan IPark Busan IPark 0:0 Incheon United Incheon Utd.
Matchday 6 NK Krsko NK Krsko 2:5 NK Radomlje NK Radomlje
  ND Primorje ND Primorje 0:3 NK Krka NK Krka
  NK Brda NK Brda 0:2 NK Brezice 1919 NK Brezice 1919
  Drava Ptuj NK Drava Ptuj 1:3 NK Smartno 1928 NK Smartno 1928
  NK Nafta 1903 NK Nafta 1903 2:1 Vitanest Bilje NK Bilje
  NK Triglav NK Triglav Kranj 1:2 NK Roltek Dob NK Dob
  Rudar Velenje NK Rudar Velenje 1:0 NK Dekani NK Dekani
Matchday 12 Real Monarchs Real Monarchs SLC moved New Mexico United New Mexico Utd.
  Loudoun United Loudoun United FC 1:1 Philadelphia Union II Union II
  Pittsburgh Pittsburgh Riverhounds SC 5:0 Hartford Athletic Hartford
  Legion FC Birmingham Legion FC 1:3 Charlotte Independence Charlotte Ind.
  Louisville City Louisville City FC 3:0 Saint Louis FC St. Louis FC
  ATL UTD 2 Atlanta United 2 1:2 Miami FC Miami FC
  Tulsa FC Tulsa 1:1 Oklahoma City Energy FC Oklahoma City
  El Paso El Paso Locomotive FC 2:1 San Antonio FC San Antonio FC
  Sacramento FC Sacramento Republic FC 3:3 Reno 1868 FC Reno FC
Matchday 19 Jeju Utd. Jeju United 2:0 Daejeon Hana Citizen Daejeon Hana C.
  Ansan Greeners Ansan Greeners 1:0 FC Anyang FC Anyang
Matchday 9 Red Wolves Chattanooga Red Wolves SC 2:1 Richmond Kickers Richmond Kicker
  Fort Lauderdale Fort Lauderdale CF 2:0 Orlando City B Orlando B
  FC Tucson FC Tucson 0:2 North Texas Soccer Club North Texas SC
Matchday 1 Juniors OÖ FC Juniors OÖ 1:1 Young Violets Austria Wien Young Violets
  Grazer AK 1902 Grazer AK 1902 0:1 FC Dornbirn FC Dornbirn
  SKU Amstetten SKU Amstetten 2:2 SK Vorwärts Steyr Vorwärts Steyr
  FC Liefering FC Liefering 3:0 SK Rapid Wien II Rapid Wien II
  Barnsley FC Barnsley FC 0:1 Luton Town Luton
  Huddersfield Huddersfield Town 0:1 Norwich City Norwich
  Bristol City Bristol City 2:1 Coventry City Coventry
  Millwall Millwall FC 0:0 Stoke City Stoke City
  Cardiff Cardiff City 0:2 Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Preston NE Preston North End 0:1 Swansea City Swansea
  Bournemouth AFC Bournemouth 3:2 Blackburn Rovers Blackburn
  Derby Derby County 0:2 Reading FC Reading
 
QPR Queens Park Rangers 2:0 Nottingham Forest Nottm Forest
First Round SV Wallern SV Wallern 0:1 SVG Reichenau Reichenau
Second Round FC Tuggen FC Tuggen 1:2 FC Winterthur FC Winterthur
  FC Schötz FC Schötz 0:3 FC Sion FC Sion
  Stade Nyonnais FC Stade Nyonnais 1:3 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
  Stade-Lausanne FC Stade-Lausanne-Ouchy 1:2 Grasshopper Club Zurich Grasshoppers
  FC Aarau FC Aarau 4:3 on pens FC Wil 1900 FC Wil 1900
Matchday 19 Sol de América Club Sol de América 1:2 Club Guaraní Guaraní
  General Diaz Club General Díaz de Luque 0:2 Club Libertad Asunción Libertad
Matchday 12 Progreso Club Atlético Progreso 1:2 Cerro Largo FC Cerro Largo
  Wanderers Montevideo Wanderers 1:2 Club Plaza Colonia Plaza Colonia
  Peñarol CA Peñarol 0:0 Montevideo City Torque Mvd City Torque
Matchday 11 TJK Legion U17 Tallinn JK Legion U17 1:2 Jalgpallikool Tammeka U17 Tammeka U17
  Levadia U17 Levadia Tallinn U17 0:2 FC Flora Tallinn U17 FC Flora U17
  Tabasalu U17 JK Tabasalu U17 0:4 Harju JK Laagri U17 Harju JK U17
Matchday 20 JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 1:4 Paide Linnameeskond Paide
  TJK Legion Tallinn JK Legion 2:1 JK Trans Narva JK Trans Narva
Matchday 21 JK Tammeka U21 Jalgpallikool Tammeka U21 1:1 FCI Levadia U21 FCI Levadia U21
  Pärnu Vaprus Pärnu JK Vaprus 6:0 FC Elva FC Elva
  JK Järve Kohtla-Järve JK Järve 0:1 FC Flora Tallinn U21 FC Flora U21
  Vändra Vaprus JK Vändra Vaprus 1:6 FC Nomme United Nomme United
  Rakvere Tarvas Rakvere JK Tarvas 0:2 Tartu JK Welco JK Welco
  Paide U21 Paide Linnameeskond U21 7:0 Läänemaa JK Haapsalu Läänemaa JK
  Kalev U21 Kalev Tallinn U21 1:6 Viimsi JK Viimsi JK
Matchday 11 Llacuabamba Deportivo Llacuabamba 0:1 Universitario de Deportes Universitario
  Sport Boys Sport Boys Callao 0:1 Sport Huancayo Sport Huancayo
  FC Carlos Stein FC Carlos Stein 2:2 Universidad César Vallejo César Vallejo
  AD Cantolao Academia Deportiva Cantolao 0:2 FBC Melgar FBC Melgar
  Cork City Cork City FC 0:3 Shamrock Rovers Shamrock Rovers
  St. Patricks St. Patricks Athletic 0:0 Sligo Rovers Sligo Rovers
  Cobh Ramblers Cobh Ramblers FC 0:6 University College Dublin UCD
  Longford Town Longford Town FC 1:1 Drogheda United FC Drogheda United
Matchday 12 Viengchanh FC Viengchanh FC 3:3 Master 7 FC Master 7 FC
Matchday 7 Pahang FA Pahang FA 2:1 PDRM FA PDRM FA
  PJ City FC Petaling Jaya City FC 1:1 Sabah FA Sabah
  FELDA United FELDA United FC 1:2 Kedah FA Kedah FA
Matchday 5 Suphanburi FC Suphanburi FC 2:0 Nakhonratchasima Mazda FC Swat Cat
  Sukhothai FC Sukhothai FC 1:0 SCG Muangthong United Muangthong Utd.
  Chonburi FC Chonburi FC 3:2 Trat FC Trat FC
  Port FC Port FC 11:00 PM Police Tero FC Police Tero FC
  Chainat FC Chainat Hornbill FC moved Sisaket FC Sisaket FC
  Samut Sakhon FC Thai Union Samut Sakhon FC moved Phrae United Phrae Utd.
  Ayutthaya Utd. Ayutthaya United moved Chiangmai FC Chiangmai FC
  Chiangmai Utd. Chiangmai United moved Nongbua Pitchaya FC Nongbua FC
  Khon Kaen Utd. Khon Kaen United moved Navy FC Navy FC
Matchday 29 Chiangmai Utd. Chiangmai United 12:00 AM Grand Andaman Ranong United Ranong Utd.
  Sisaket FC Sisaket FC 12:00 AM Nongbua Pitchaya FC Nongbua FC
  Samut Sakhon FC Thai Union Samut Sakhon FC 1:00 AM MOF Customs United Customs Utd.
  Navy FC Navy FC 11:00 PM Khon Kaen FC Khon Kaen FC
  Chainat FC Chainat Hornbill FC 11:00 PM Ayutthaya United Ayutthaya Utd.
Matchday 1 Accrington Accrington Stanley 2:0 Peterborough United Peterborough
  Gillingham FC Gillingham FC 0:2 Hull City Hull City
  Portsmouth Portsmouth FC 0:0 Shrewsbury Town Shrewsbury
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 0:2 Charlton Athletic Charlton
  Lincoln City Lincoln City 2:0 Oxford United Oxford United
  Sunderland Sunderland AFC 1:1 Bristol Rovers Bristol Rovers
  Doncaster Doncaster Rovers 1:1 Milton Keynes Dons MK Dons
  Northampton Northampton Town 2:2 AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Swindon Town Swindon Town 3:1 Rochdale AFC Rochdale
  Fleetwood Fleetwood Town 2:1 Burton Albion Burton Albion
  Plymouth Plymouth Argyle 1:0 Blackpool FC Blackpool
  Ipswich Ipswich Town 2:0 Wigan Athletic Wigan
  Bolton Bolton Wanderers 0:1 Forest Green Rovers Forest Green
  Mansfield Town Mansfield Town 0:0 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 1:1 Newport County Newport County
  Bradford Bradford City 0:0 Colchester United Colchester Utd.
  Oldham Athletic Oldham Athletic 0:1 Leyton Orient Leyton Orient
  Southend United Southend United 0:4 Harrogate Town Harrogate Town
  Cambridge Utd. Cambridge United 3:0 Carlisle United Carlisle United
  Port Vale Port Vale FC 2:0 Crawley Town Crawley Town
  Walsall Walsall FC 1:0 Grimsby Town Grimsby Town
  Barrow Barrow AFC 1:1 Stevenage FC Stevenage
  Cheltenham Cheltenham Town 1:2 Morecambe FC Morecambe FC
  Salford Salford City 2:2 Exeter City Exeter City
Matchday 10 Grobinas Grobinas SC 6:1 FK Smiltene/BJSS Smiltene
  Lokomotiv Lokomotiv Daugavpils 5:1 Rezeknes FA Rezeknes FA
Matchday 1 Ponferradina SD Ponferradina 1:2 CD Castellón CD Castellón
  CD Leganés CD Leganés 1:0 UD Las Palmas UD Las Palmas
  Sporting Gijón Sporting Gijón 1:0 UD Logroñés UD Logroñés
  Espanyol RCD Espanyol Barcelona 3:0 Albacete Balompié Albacete
  Real Oviedo Real Oviedo 0:0 FC Cartagena FC Cartagena
Matchday 5 SM Caen B SM Caen B 0:0 FC Lorient B Lorient B
  C'Chartres C'Chartres Football 3:0 EA Guingamp B EA Guingamp B
  FC Fleury 91 Football Club Fleury 91 0:0 FC Rouen 1899 FC Rouen 1899
  AS Poissy AS Poissy 1:2 US Granville US Granville
  US Saint-Malo US Saint-Malo 2:2 Blois Football 41 Blois Foot 41
  Saint-Pryvé FC Saint-Pryvé Saint-Hilaire FC 2:1 FC Versailles FC Versailles
  Plabennec Stade Plabennecois 1:1 Voltigeurs de Châteaubriant Châteaubriant
  Vannes Vannes OC 0:1 Sainte-Geneviève Sports Ste. Geneviève
  Saint-Quentin Olympique Saint-Quentin 1:2 GFC Ajaccio G. Ajaccio
  SC Schiltigheim SC Schiltigheim 0:0 AS Beauvais Oise Beauvais
  FC Metz B FC Metz B 2:2 ASM Belfort ASM Belfort
  CS Sedan CS Sedan-Ardennes 1:1 AJ Auxerre B AJ Auxerre B
  AF Bobigny Académie Football Bobigny 1:3 SAS Epinal SAS Epinal
  US Lusitanos US Lusitanos Saint-Maur 1:2 FCSR Haguenau FCSR Haguenau
  Entente SSG Entente SSG 1:2 RC Lens B RC Lens B
  Paris 13 Atl. Paris 13 Atletico 1:1 Stade Reims B Stade Reims B
  Fréjus-St-Raph. Fréjus-Saint-Raphaël FC 2:0 Marignane Gignac FC Marignane G. FC
  Jura Sud Jura Sud Foot 0:2 Aubagne FC Aubagne
  FC Martigues FC Martigues 2:1 Andrézieux-Bouthéon FC Andrézieux
  Monaco B AS Monaco B 2:0 Sporting Club de Toulon SC Toulon
  Grand Ouest Ass Grand Ouest Association Lyonnaise FC 2:1 Racing Club de Grasse RC Grasse
  Olymp. Lyon B Olympique Lyon B 1:1 FCS Rumilly FCS Rumilly
  FC Hyères FC Hyères 2:0 Louhans-Cuiseaux FC Louh.-Cuiseaux
  SO Romorantin SO Romorantin 3:0 FC Chamalières Chamalières
  Bourges 18 Bourges 18 1:2 Canet Roussillon FC Canet Rous.
  US Colomiers US Colomiers 2:1 Moulins-Yzeure Foot 03 Moulins-Yzeure
  Stade Montois Stade Montois 0:4 Bourges Foot Bourges Foot
  FC Nantes B FC Nantes B 0:3 Trélissac FC Trélissac FC
Matchday 3 Guingamp EA Guingamp 1:3 AC Le Havre AC Le Havre
  Amiens SC Amiens SC 1:2 Paris FC Paris FC
  Rodez AF Rodez AF 0:3 SM Caen SM Caen
  AJ Auxerre AJ Auxerre 0:1 Clermont Foot 63 Clermont Foot
  Troyes ES Troyes AC 2:0 Pau FC Pau FC
  FC Chambly FC Chambly 1:2 Grenoble Foot 38 Grenoble
  Valenciennes FC Valenciennes FC 1:0 LB Châteauroux LB Châteauroux
  AC Ajaccio AC Ajaccio moved USL Dunkerque USL Dunkerque
  Chamois Niort Chamois Niortais FC 1:0 AS Nancy-Lorraine AS Nancy
Matchday 9 Shinnik Shinnik Yaroslavl moved Enisey Krasnoyarsk Enisey
Matchday 3 FC U Craiova FC U Craiova 1948 2:1 Dunarea Calarasi D. Calarasi
  Gloria Buzau SCM Gloria Buzau 2:1 FC Universitatea Cluj U Cluj
Matchday 6 Anzhi Anzhi Makhachkala 3:0 FK Essentuki FK Essentuki
  Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad 0:0 Volga Uljanovsk Volga Uljanovsk
  KamAZ KamAZ Naberezhnye Chelny 4:0 FK Orenburg 2 FK Orenburg 2
  Smolensk FK Smolensk 3:0 FK Chita Chita
  Energia V. Luki Luki-Energia Velikie Luki 2:0 Zenit Irkutsk Zenit Irkutsk
  Dynamo 2 Dynamo 2 Moscow 2:4 FC Tver FC Tver
  Loko-Kazanka M. Lokomotiv-Kazanka Moskow 4:1 Zvezda St. Petersburg Zvezda S-Pb
  Murom FK Murom 1:0 Zenit 2 St. Petersburg Zenit 2 S-Pb
  Torpedo Vlad. Torpedo Vladimir 3:1 FK Kolomna Kolomna
  Strogino Moscow Strogino Moscow 2:1 FK Ryazan FK Ryazan
  Salyut Belgorod Salyut Belgorod 0:0 Khimik-Arsenal Tula Khimik-Arsenal
  Saturn Saturn Ramenskoe 2:0 Sokol Saratov Sokol Saratov
  M. Lipetsk Metallurg Lipetsk 0:0 Krasniy-SGAFKST Smolensk Krasniy-SGAFKST
  Avangard Kursk Avangard Kursk moved Metallurg Vidnoe Metallurg Vidn.
  Fakel-M Fakel-M Voronezh 3:4 FK Khimki 2 Khimki 2
Matchday 3 De Graafschap De Graafschap Doetinchem 4:0 Roda JC Kerkrade Roda JC
Matchday 1 Vizela FC Vizela 2:1 UD Oliveirense Oliveirense
  Cova Piedade CD Cova Piedade 0:4 CD Mafra Mafra
  Vitória SC U23 Vitória de Guimarães SC U23 2:3 Boavista Porto FC U23 Boavista U23
  Benfica U23 SL Benfica U23 0:0 Belenenses SAD U23 Belenenses U23
  Estoril U23 Estoril Praia U23 3:1 Portimonense SC U23 Portimonense 23
  Braga U23 SC Braga U23 2:1 Académica de Coimbra OAF Sub-23 Académica S23
  Cova Piedade 23 CD Cova da Piedade U23 2:1 Sporting CP U23 Sporting CP U23
  Ümraniyespor Ümraniyespor 2:1 Bandirmaspor Bandirmaspor
  Boluspor Boluspor 0:1 Ankara Keciörengücü A. Keciörengücü
  Ankaraspor Ankaraspor 1:0 Eskisehirspor Eskisehirspor
Matchday 2 Kremin