For using this site, please activate JavaScript.

Matches Sep 17, 2020

Matchday 11 TJ Teda Tianjin Teda 1:1 Shijiazhuang Ever Bright SJZ Ever Bright
Matchday 2 KS FC Kunshan FC 0:0 Nantong Zhiyun NT Zhiyun
  IM Zhongyou Inner Mongolia Zhongyou 1:1 Taizhou Yuanda TZ Yuanda
  XJ T. Leopard Xinjiang Tianshan Leopard 0:2 Changchun Yatai CC Yatai
  MZ Hakka Meizhou Hakka 0:0 Guizhou Hengfeng GZ Hengfeng
Third Round Omonia Nikosia Omonia Nicosia 5:3 on pens Red Star Belgrade Red Star
  M. Tel Aviv Maccabi Tel Aviv 1:0 Dynamo Brest Dynamo Brest
  Ferencváros Ferencvárosi TC 2:1 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
  Qarabag Agdam Qarabağ Ağdam 5:6 on pens Molde FK Molde
  FC Midtjylland FC Midtjylland 3:0 BSC Young Boys BSC Young Boys
Second Round Pr. Niederkorn FC Progrès Niederkorn 0:5 Willem II Tilburg Willem II
  Hammarby Hammarby IF 0:3 Lech Poznan Lech Poznan
  B36 Tórshavn B36 Tórshavn 7:6 on pens The New Saints FC The New Saints
Matchday 11 Corinthians Sport Club Corinthians Paulista 3:2 Esporte Clube Bahia EC Bahia
Matchday 1 Paris SG Paris Saint-Germain 1:0 FC Metz FC Metz
4th round 1st leg Ponte Preta Associação Atlética Ponte Preta 2:2 América Futebol Clube (MG) América-MG
  Fluminense Fluminense Football Club 1:0 Atlético Clube Goianiense Atlético-GO
  Brusque Brusque Futebol Clube (SC) 0:2 Ceará Sporting Club Ceará SC
Matchday 2 Rotor Vg. II Rotor Volgograd II 3:0 Dynamo Moscow II Dynamo M II
  Akhmat II Akhmat Grozny II 1:0 FK Tambov II FK Tambov II
  Krasnodar II FK Krasnodar II 0:2 Chertanovo Moskau II Chertanovo II
  FK Sochi II FK Sochi II 0:0 Arsenal Tula II Arsenal Tula II
Group B Bolívar Bolívar La Paz 1:2 Sociedade Esportiva Palmeiras Palmeiras
Group E Internacional Sport Club Internacional 4:3 CD América de Cali CD América
  CDUC CD Universidad Católica 2:0 Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense Grêmio
Group F Estudiantes Estudiantes de Mérida 3:2 Club Alianza Lima Alianza Lima
Group H Indep. Medellín Independiente Medellín 2:3 Caracas FC Caracas FC
Matchday 3 St. Mirren St. Mirren FC 1:2 Celtic FC Celtic
  CSA Centro Sportivo Alagoano (AL) 1:2 Cuiabá Esporte Clube (MT) Cuiabá-MT
Matchday 14 Kokkolan PV Kokkolan Pallo-Veikot 6:0 Myllykosken Pallo -47 MYPA
  FF Jaro FF Jaro 4:2 Ekenäs IF Ekenäs IF
  VPS Vaasan Palloseura 1:2 AC Oulu AC Oulu
  MuSa Musan Salama 3:2 SJK Seinäjoki II SJK II
  FC KTP FC KTP 4:0 IF Gnistan IF Gnistan
  AC Kajaani AC Kajaani 0:0 Mikkelin Palloilijat Mikkelin
Matchday 1 SV Hö/Nie SV Hönnepel-Niedermörmter 4:2 VfL Rhede VfL Rhede
Matchday 5 Berliner SC Berliner SC 5:30 AM Eintracht Mahlsdorf E. Mahlsdorf
  Füchse Berlin Reinickendorfer Füchse 5:30 AM 1.FC Novi Pazar 95 1.FC Novi Pazar
  Berlin Türkspor Berlin Türkspor 04 6:30 AM SV Sparta Lichtenberg SV Sparta
  SCC Berlin SC Charlottenburg 6:30 AM TuS Makkabi Berlin TuS Makkabi
  Fort. Biesdorf VfB Fortuna Biesdorf 6:30 AM Hilalspor Berlin Hilalspor
Matchday 6 FC Holzhausen FC Holzhausen 2:1 VfB Neckarrems VfB Neckarrems
  Hofherrnweiler TSG Hofherrnweiler 0:4 FSV Hollenbach FSV Hollenbach
  Normannia Gmünd 1.FC Normannia Gmünd 6:0 TSV Crailsheim TSV Crailsheim
  Sindelfingen VfL Sindelfingen 2:3 TSV Essingen TSV Essingen
  Ehingen-Süd SSV Ehingen-Süd 1974 0:1 TSV Berg TSV Berg
  Friedrichshafen VfB Friedrichshafen 0:4 FC Wangen 05 FC Wangen 05
  VfL Pfullingen VfL Pfullingen 1:0 SV Fellbach SV Fellbach
  Heimerdingen TSV Heimerdingen 3:6 TSG Tübingen TSG Tübingen
  1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 1:2 SKV Rutesheim SKV Rutesheim
Matchday 3 SV Bauerbach SV Bauerbach 3:1 FC Ederbergland FC Ederbergland
  SG Kinzenbach SG Kinzenbach 2:2 SSV Langenaubach Langenaubach
  Niedernhausen SV 1913 Niedernhausen 6:4 Spvgg Eltville Spvgg Eltville
  FV Breidenbach FV Breidenbach 0:0 SC Waldgirmes II Waldgirmes II
  TuBa Pohlheim FC TuBa Pohlheim 5:2 RSV Weyer RSV Weyer
  FC Cleeberg FC Cleeberg 2:4 Germania Schwanheim G. Schwanheim
  CSC 03 Kassel CSC 03 Kassel 0:3 FC Britannia Eichenzell Eichenzell
  FSV Thalau FSV Thalau 1:1 FSV Dörnberg FSV Dörnberg
  SG Bad Soden SG Bad Soden 3:0 TSG Sandershausen Sandershausen
  Gudensberg FSG Eintracht Gudensberg 0:1 SG Barockstadt Fulda-Lehnerz II Barockstadt II
  SSV Sand SSV Sand 2:1 SG Johannesberg SG Johannesberg
  Lichtenauer FV Lichtenauer FV 0:1 SC Willingen SC Willingen
  FC Körle FC Körle 3:3 SG Hombressen/​Udenhausen SG Hombressen
  Adler Weidenh. SV Adler Weidenhausen 4:1 SG Ehrenberg SG Ehrenberg
  VfB Ginsheim II VfB Ginsheim II 3:3 SpVgg Oberrad 05 SpVgg Oberrad 05
  SV Münster SV 1919 Münster 2:3 SV der Bosnier Frankfurt SV der Bosnier
  Ober-Roden Germania Ober-Roden 3:1 SpVgg Neu-Isenburg Neu-Isenburg
  Sportfreunde 04 FFV Sportfreunde 1904 5:2 Germania Großkrotzenburg Großkrotzenburg
  Pars N-Isenburg SV Pars Neu-Isenburg 5:2 SG Bornheim/GW SG Bornheim/GW
  RW Darmstadt Rot-Weiß Darmstadt 1:4 SV Unter-Flockenbach Unter-Flockenb.
  JSK Rodgau JSK Rodgau 1:1 SG Dersim/VfR Rüsselsheim SG Dersim/VfR
Third Round Optik Rathenow FSV Optik Rathenow 1:6 FSV Union Fürstenwalde U. Fürstenwalde
Matchday 5 Quakes San Jose Earthquakes 1:1 Portland Timbers Timbers
Matchday 8 FC Dallas FC Dallas 4:1 Colorado Rapids Colorado
  Vancouver Vancouver Whitecaps FC 3:1 Montreal Impact Montreal Impact
Matchday 10 Thór Thór Akureyri 1:0 UMF Víkingur Ólafsvík Víkingur Ó.
  Thróttur Thróttur Reykjavík 1:2 UMF Afturelding Afturelding
Matchday 5 Atlante CF Atlante 1:0 Cimarrones de Sonora Cimarrones
  Pumas Tabasco Pumas Tabasco 1:2 Celaya FC Celaya
  Dorados de Sin. Dorados de Sinaloa 2:2 Correcaminos de la UAT Correcaminos
Second Round Viktoriya M. Viktoriya Mykolaivka 8:7 on pens Dinaz Vyshgorod Dinaz Vyshgorod
  MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv 1:0 Chornomorets Odessa Chornomorets
  FK Uzhgorod  FK Uzhgorod 0:1 Agrobiznes Volochysk Agrobiznes V.
  Nyva Vinnytsya FK Nyva Vinnytsya 6:5 on pens Krystal Kherson Krystal Kherson
  Kryvbas Kryvbas Kryvyi Rig 4:1 SK Tavriya Simferopol SK Tavriya
  Volyn Lutsk Volyn Lutsk 0:1 PFK Prykarpattya Ivano-Frankivsk Prykarpattya
  FK Obolon FK Obolon Kyiv 0:1 FK Polissya Zhytomyr FK Polissya
  VPK-Agro VPK-Agro Magdalynivka 6:4 on pens Kremin Kremenchuk Kremin
  Alyans Alyans Lypova Dolyna 0:3 NK Veres Rivne Veres Rivne
Matchday 4 Olimp. Sarajevo FK Olimpik Sarajevo 1:3 FK Sarajevo FK Sarajevo
Matchday 27 El Gouna El Gouna FC 1:2 Smouha SC Smouha
  Wadi Degla Wadi Degla FC 0:2 Pyramids FC Pyramids FC
Matchday 23 Ittihad Tanger Ittihad Tanger 1:1 FAR Rabat FAR Rabat
  Wydad AC Wydad Casablanca 3:0 Raja de Beni Mellal Beni Mellal
Quarter-Finals EGS Gafsa EGS Gafsa 2:3 US Monastir US Monastir
  US Tataouine US Tataouine 2:5 on pens CS Chebba CS Chebba
  ES Metlaoui Etoile Sportive Metlaoui 0:1 Club Sportif Sfaxien CS Sfaxien
  Kalaa Sport Kalaa Sport 1:2 Esperance Tunis Esperance
Matchday 7 NK Dob NK Roltek Dob 5:0 NK Brda NK Brda
  Beltinci ND Beltinci 3:1 NK Krsko NK Krsko
  NK Dekani NK Dekani 1:2 NK Triglav Kranj NK Triglav
  NK Bilje Vitanest Bilje 0:0 ND Primorje ND Primorje
  NK Radomlje NK Radomlje 2:0 NK Rudar Velenje Rudar Velenje
  NK Smartno 1928 NK Smartno 1928 0:10 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
  NK Krka NK Krka 5:3 NK Fuzinar NK Fuzinar
  NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 3:1 NK Drava Ptuj Drava Ptuj
Second Round Usti nad Orlici Jiskra Usti nad Orlici 1:0 FC FASTAV Zlin FC Zlin
  MFK Vyskov MFK Vyskov 0:3 1.FC Slovácko Slovácko
  FC Hlucin FC Hlucin 0:3 FK Fotbal Trinec Fotbal Trinec
  Slovan Velvary Slovan Velvary 0:2 FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
  Cesky Brod SK Cesky Brod 0:3 FK Chlumec nad Cidlinou Chlumec n/Cidl.
  Sokol Hostoun Sokol Hostoun 0:1 FK Mladá Boleslav Mladá Boleslav
  Domazlice TJ Jiskra Domazlice 2:0 FK Ustí nad Labem Ustí nad Labem
  Vysoké Mýto SK Vysoké Mýto 1:2 FK Prepere FK Prepere
  Motorlet Prague FK Motorlet Prague 0:3 MFK Chrudim Chrudim
  Petrkovice FC Odra Petrkovice 0:3 SK Sigma Olomouc Sigma Olomouc
  Aritma Praha Aritma Praha 0:3 FK Dukla Prag Dukla Prague
  Unie Hlubina TJ Unie Hlubina 0:6 MFK Karvina MFK Karvina
  Povltavska FA Povltavska FA 0:3 FC MAS Taborsko FC MAS Taborsko
  Velke Mezirici FC Velke Mezirici 0:3 1.SK Prostejov 1.SK Prostejov
  Rosice FC Slovan Rosice 0:3 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
  Loko Vltavin Loko Vltavin 0:3 1.FK Pribram 1.FK Pribram
  1.SC Znojmo 1.SC Znojmo 0:3 SK Lisen SK Lisen
  Frenstat p. R. SK Beskyd Frenstat pod Radhostem 0:4 FC Banik Ostrava Banik Ostrava
  Sokol Srbice Sokol Srbice 0:3 FC Sellier & Bellot Vlašim Vlašim
Matchday 13 Hartford Hartford Athletic 3:1 New York Red Bulls II NY Red Bulls II
  Indy Eleven Indy Eleven 0:2 Louisville City FC Louisville City
  ATL UTD 2 Atlanta United 2 1:2 Tampa Bay Rowdies TB Rowdies
  Union II Philadelphia Union II 4:0 Loudoun United FC Loudoun United
  Miami FC Miami FC 0:4 Birmingham Legion FC Legion FC
  El Paso El Paso Locomotive FC 2:0 Colorado Springs Switchbacks FC Switchbacks FC
  San Antonio FC San Antonio FC 3:2 Austin Bold FC Bold FC
  Real Monarchs Real Monarchs SLC 1:2 Portland Timbers 2 Timbers 2
Second Round FC Gareji FC Gareji 0:2 FC Samgurali Tskaltubo Samgurali
Matchday 10 FC Tucson FC Tucson 1:0 New England Revolution II Revolution II
First Round Gurten Union Gurten 1:3 SCR Altach SCR Altach
Group 1 Volga Uljanovsk Volga Uljanovsk 0:3 Ural Yekaterinburg Ural
Group 10 Mashuk-KMV Mashuk-KMV Pyatigorsk 1:2 PFK  Tambov Tambov
Group 2 Rodina Moscow Rodina Moscow 1:5 Spartak Moscow Spartak Moscow
Group 8 Zvezda Perm Zvezda Perm 0:1 FC Sochi Sochi
group 9 Chernomorets N. Chernomorets Novorossijsk 2:4 Rubin Kazan Rubin Kazan
Matchday 8 Rentistas CA Rentistas 2:1 Atletico River Plate Montevideo River Plate
Matchday 22 FC Flora U21 FC Flora Tallinn U21 4:1 JK Vändra Vaprus Vändra Vaprus
Second Round JK Volta Pohja-Tallinna JK Volta 4:0 FC Järva-Jaani FC Järva-Jaani
Third Round FC Kose FC Kose 0:8 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
Matchday 6 Chiangmai FC Chiangmai FC 1:1 Navy FC Navy FC
  Kasetsart FC Kasetsart FC 3:3 Chiangmai United Chiangmai Utd.
  Sisaket FC Sisaket FC 0:1 Thai Union Samut Sakhon FC Samut Sakhon FC
  Nongbua FC Nongbua Pitchaya FC 1:1 Ayutthaya United Ayutthaya Utd.
  Nakhonpathom Nakhonpathom United 1:2 Chainat Hornbill FC Chainat FC
  Ranong Utd. Grand Andaman Ranong United 2:1 Khon Kaen FC Khon Kaen FC
  Phrae Utd. Phrae United 3:0 Lampang FC Lampang FC
  Udon Thani FC Udon Thani FC 2:0 MOF Customs United Customs Utd.
Matchday 11 CD Palestino CD Palestino 2:0 Club Deportes Iquique CD Iquique
Second Round
West Brom West Bromwich Albion 3:0 Harrogate Town Harrogate Town
  Ipswich Ipswich Town 0:1 Fulham FC Fulham
 
Southampton Southampton FC 0:2 Brentford FC Brentford
  Leeds Leeds United 9:10 on pens Hull City Hull City
  Bristol City Bristol City 4:0 Northampton Town Northampton
 
Everton Everton FC 3:0 Salford City Salford
Matchday 2 Famalicão U23 FC Famalicão U23 3:1 Vitória de Guimarães SC U23 Vitória SC U23
  Silkeborg IF Silkeborg IF 2:0 Skive IK Skive IK
  Viborg FF Viborg FF 4:2 Kolding IF Kolding IF
  Esbjerg fB Esbjerg fB 1:0 HB Köge HB Köge
Matchday 5 Junak Sinj NK Junak Sinj 0:0 NK Croatia Zmijavci Croat. Zmijavci
  NK BSK Bijelo Brdo NK BSK Bijelo Brdo 3:1 NK Solin NK Solin
  NK Dugopolje NK Dugopolje 0:1 NK Osijek II NK Osijek II
  NK Kustosija Zagreb NK Kustosija Zagreb 0:0 NK Dubrava Tim kabel NK Dubrava ZG
  Din. Zagreb II GNK Dinamo Zagreb II 3:0 NK Rudes NK Rudes
  Medjimurje NK Medjimurje Cakovec 1:1 NK Hrvatski Dragovoljac Hrv Dragovoljac
  Inter Zapresic NK Inter Zapresic 1:2 HNK Orijent Rijeka NK Orijent 1919
Matchday 2 Chrobry Glogow Chrobry Glogow 1:2 Radomiak Radom Radomiak
  Widzew Lodz Widzew Lodz 0:2 LKS Lodz LKS Lodz
  Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn 0:1 Odra Opole Odra Opole
Matchday 3 Pomorzanin Pomorzanin Torun 1:1 Unia Janikowo Unia Janikowo
Matchday 6 Lubin II Zaglebie Lubin II 6:0 Polonia-Stal Swidnica Polonia-Stal
Matchday 8 KS Wiazownica KS Wiazownica 0:1 Stal Krasnik Stal Krasnik
Matchday 18 Jönköping Jönköpings Södra IF 2:0 Örgryte IS Örgryte
  Halmstad Halmstads BK 4:0 Umeå FC Umeå FC
  Degerfors Degerfors IF 2:1 Dalkurd FF Dalkurd
  GIF Sundsvall GIF Sundsvall 1:2 Akropolis IF Akropolis
  Brage IK Brage 2:1 GAIS Göteborg GAIS
Matchday 1 Akzhayik Akzhayik Uralsk 1:0 SDYuSShOR-8 Nursultan SDYuSShOR-8
Matchday 3 Sutjeska Niksic FK Sutjeska Niksic 3:2 FK Iskra Danilovgrad Iskra D.
  Zeta Golubovac FK Zeta Golubovac 2:1 Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja
Matchday 2 OFK Grbalj OFK Grbalj 1:1 FK Bokelj FK Bokelj
Matchday 15 Kokand 1912 FK Kokand 1912 0:2 Metallurg Bekabad Metallurg Bk.
  Mash'al Mash'al Mubarek 1:2 Bunyodkor Tashkent Bunyodkor
Second Round Namestovo MSK Namestovo 0:7 MSK Zilina MSK Zilina
  MFK Zvolen MFK Zvolen 0:5 FC Nitra FC Nitra
  Spartak Myjava Spartak Myjava 0:2 AS Trencin AS Trencin
Third Round Spisska Bela Slavoj Spisska Bela 2:0 FK Gerlachov FK Gerlachov
  Jacovce Druzstevnik Jacovce 0:4 FK Zeleziarne Podbrezova Podbrezova
  Raca FK Raca Bratislava 0:6 FK Pohronie Pohronie
  Lok. Kosice Lokomotiva Kosice 1:2 Slavia TU Kosice Slavia Kosice
  OSK Besenova OSK Besenova 2:1 MSK Puchov Puchov
  MelciceLieskove FK Melcice-Lieskove 0:3 FC Slovan Galanta Slovan Galanta
  OSK Pavlovce OSK Pavlovce nad Uhom 0:6 Tesla Stropkov Stropkov
  Spis. Podhradie MSK Spisske Podhradie 2:1 Slavoj Trebisov Slavoj Trebisov
  Rimavska Sobota MSK Rimavska Sobota 0:7 FC Kosice FC Kosice
  Slovan Modra Slovan Modra 1:6 KFC Komarno Komarno
  Javornik Javornik Makov 1:2 SKF Sered SKF Sered
  1.MFK Kezmarok 1.MFK Kezmarok 2:1 on pens Partizan Bardejov Bardejov
  Zvoncin Druzstevnik Agropo Zvoncin 1:10 Spartak Trnava Spartak Trnava
  FC Rohoznik FC Rohoznik 6:1 FC Malacky FC Malacky
Matchday 9 Soroksár Soroksár SC 2:1 Szombathelyi Haladás Haladás
  Dorog Dorogi FC 0:0 Szentlőrinc SE Szentlőrinc SE
  Debreceni EAC Debreceni EAC 0:1 Kazincbarcikai SC Kazincbarcika
  Kaposvár Kaposvári Rákóczi FC 1:3 Debreceni VSC Debrecen
  Vasas FC Vasas FC 1:1 Szolnoki MÁV FC Szolnok
  ETO FC Győr ETO FC Győr 0:0 Békéscsaba 1912 Elöre SE Békéscsaba
  Pécsi MFC Pécsi MFC 0:1 Budaörsi SC Budaörs
  Nyíregyháza Nyíregyháza Spartacus 2:1 Aqvital FC Csákvár Csákvár
  FC Ajka FC Ajka 1:1 BFC Siófok BFC Siófok
Matchday 2 E. Norderstedt Eintracht Norderstedt 0:1 SV Drochtersen/Assel SV Drochtersen
  FC Oberneuland FC Oberneuland 0:1 VfB Oldenburg VfB Oldenburg
Matchday 3 SC Freiburg II SC Freiburg II 4:0 VfR Aalen VfR Aalen
  FCA Walldorf FC-Astoria Walldorf 2:2 FC Bayern Alzenau Bayern Alzenau
  TSV Steinbach TSV Steinbach Haiger 2:0 1.FSV Mainz 05 II FSV Mainz 05 II
  TSG Balingen TSG Balingen 1:0 Bahlinger SC Bahlinger SC
  Stuttgart II VfB Stuttgart II 2:1 SV 07 Elversberg SV Elversberg
  SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846 3:1 FSV Frankfurt FSV Frankfurt
  SF Lotte Sportfreunde Lotte 0:2 Borussia Dortmund II B. Dortmund II
  SV Straelen SV Straelen 1:2 Preußen Münster Preußen Münster
  1.FC Köln II 1.FC Köln II 1:1 Rot Weiss Ahlen Rot Weiss Ahlen
  B. Gladbach 09 SV Bergisch Gladbach 09 1:1 Borussia Mönchengladbach II M'gladbach II
  Wuppertaler SV Wuppertaler SV 0:3 Fortuna Düsseldorf II F. Düsseldorf II
  SV Rödinghausen SV Rödinghausen 0:0 Rot-Weiß Oberhausen RW Oberhausen
  Wegberg-Beeck FC Wegberg-Beeck 0:1 FC Schalke 04 II Schalke 04 II
  VfB Homberg VfB Homberg 1:3 SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln
  SC Wiedenbrück SC Wiedenbrück 2:1 Bonner SC Bonner SC
Matchday 4 Stade Nyonnais FC Stade Nyonnais 1:1 FC Zürich U21 FC Zürich U21
  FC Sion U21 FC Sion U21 0:1 FC Breitenrain FC Breitenrain
Matchday 9
A. Salzburg SV Austria Salzburg 1:3 SV Seekirchen Seekirchen
  Grödig SV Grödig 3:1 SV Wals-Grünau Wals-Grünau
Matchday 6 Bregenz Schwarz-Weiß Bregenz 6:1 Rot-Weiß Rankweil Rankweil
Matchday 4 FC Thalwil FC Thalwil 1:1 USV Eschen-Mauren Eschen-Mauren
Matchday 5 FC Paradiso FC Paradiso 0:1 FC Tuggen FC Tuggen
Matchday 2 AD San Carlos AD San Carlos 1:1 Deportivo Saprissa Saprissa
  Cartaginés CS Cartaginés 2:2 ADR Jicaral ADR Jicaral
Matchday 6 TSV Ilshofen TSV Ilshofen 0:0 1.Göppinger Sportverein 1.Göppinger SV
  FV Ravensburg FV Ravensburg 3:0 1.FC Rielasingen-Arlen Rielasingen
  Freiburger FC Freiburger FC 0:1 FC 08 Villingen FC 08 Villingen
  Dorfmerkingen Sportfreunde Dorfmerkingen 3:1 TSG Backnang TSG Backnang
  SGV Freiberg SGV Freiberg 2:0 Neckarsulmer Sport-Union Neckarsulmer SU
  FV Lörrach-Br. FV Lörrach-Brombach 4:1 FC-Astoria Walldorf II FCA Walldorf II
  Sandhausen II SV Sandhausen II 1:4 SV Linx SV Linx
  Stuttg. Kickers Stuttgarter Kickers 4:2 FSV 08 Bissingen FSV Bissingen
  SSV Reutlingen SSV Reutlingen 05 2:2 1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal
Matchday 3 SV Steinbach SV Steinbach 0:1 SG Barockstadt Fulda-Lehnerz SG Barockstadt
  Hünfelder SV Hünfelder SV 0:1 SV 1910 Neuhof SV 1910 Neuhof
  1.FC Erlensee 1.FC Erlensee 1:7 SV Rot-Weiss Walldorf RW Walldorf
  SC Waldgirmes SC Waldgirmes 2:3 SV Rot-Weiß Hadamar RW Hadamar
  KSV Baunatal KSV Baunatal 1:3 SV Buchonia Flieden Buch. Flieden
  TuS Dietkirchen TuS Dietkirchen 2:1 FSV Fernwald FSV Fernwald
  Hessen Dreieich SC Hessen Dreieich 2:1 SC Viktoria 06 Griesheim Vikt. Griesheim
  FC Eddersheim FC Eddersheim 2:1 SV Zeilsheim SV Zeilsheim
  SV Gonsenheim SV Gonsenheim 2:4 FV Engers 07 FV Engers 07
First Round FC Farvagny FC Farvagny/Ogoz 1:4 FC Piamont FC Piamont
  FC Genolier FC Genolier-Begnins 4:0 FC La Sarraz-Eclépens Sarraz-Eclépens
Matchday 2 AKA Austria U18 AKA Austria Wien U18 2:1 AKA Burgenland U18 AKA Bgld. U18
  AKA Austria U16 AKA Austria Wien U16 2:2 AKA Burgenland U16 Burgenland U16
Matchday 7 Liepaja FK Liepaja 3:2 Spartaks Jurmala Spartaks
Matchday 3 AC Horsens U19 AC Horsens U19 1:6 FC Midtjylland U19 Midtjylland U19
Round of 16 TuS Rotenhof TuS Rotenhof 2:6 1.FC Phönix Lübeck Phönix Lübeck

Select date

Player birthdays

Coach birthdays

Transfers

  • Edoardo Vergani
    Age: 19 Years  Italy
    Position: Centre-Forward
    Market value: 400 thousand €
    Fee: Loan fee:
    800 thousand €
    Inter Milan Primavera
     
    Bologna FC 1909
  • Tomané
    Age: 27 Years  Portugal
    Position: Centre-Forward
    Market value: 1,20 mil. €
    Fee: 600 thousand €
    Red Star Belgrade
     
    Samsunspor
  • Moritz Heyer
    Age: 25 Years  Germany
    Position: Centre-Back
    Market value: 800 thousand €
    Fee: 600 thousand €
    VfL Osnabrück
     
    Hamburger SV
  • Matteo Cancellieri
    Age: 18 Years  Italy
    Position: Right Winger
    Market value: -
    Fee: Loan fee:
    500 thousand €
    Roma Under 18
     
    Hellas Verona Primavera
  • Aboudramane Diaby
    Age: 16 Years  Italy
    Position: Left-Back
    Market value: -
    Fee: Loan fee:
    500 thousand €
    Roma Under 18
     
    Hellas Verona Primavera
  • Filippo Romagna
    Age: 23 Years  Italy
    Position: Centre-Back
    Market value: 4,00 mil. €
    Fee: 4,00 mil. €
    Cagliari Calcio
     
    US Sassuolo
  • Marash Kumbulla
    Age: 20 Years  Albania
    Position: Centre-Back
    Market value: 25,00 mil. €
    Fee: Loan fee:
    3,00 mil. €
    Hellas Verona
     
    AS Roma
  • Alessandro Tripaldelli
    Age: 21 Years  Italy
    Position: Left-Back
    Market value: 1,00 mil. €
    Fee: 3,00 mil. €
    US Sassuolo
     
    Cagliari Calcio
  • Jordi Mboula
    Age: 21 Years  Spain
    Position: Right Winger
    Market value: 1,80 mil. €
    Fee: 1,70 mil. €
    AS Monaco
     
    RCD Mallorca
  • Baptiste Santamaria
    Age: 25 Years  France
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 7,00 mil. €
    Fee: 10,00 mil. €
    SCO Angers
     
    SC Freiburg
  • Dimitrios Siovas
    Age: 32 Years  Greece
    Position: Centre-Back
    Market value: 3,00 mil. €
    Fee: 1,00 mil. €
    CD Leganés
     
    SD Huesca
  • Benik Afobe
    Age: 27 Years  DR Congo
    Position: Centre-Forward
    Market value: 6,00 mil. €
    Fee: Loan fee:
    100 thousand €
    Stoke City
     
    Trabzonspor
  • Lorenzo De Silvestri
    Age: 32 Years  Italy
    Position: Right-Back
    Market value: 2,50 mil. €
    Fee: Free transfer
    Torino FC
     
    Bologna FC 1909
  • Brad Smith
    Age: 26 Years  Australia
    Position: Left-Back
    Market value: 800 thousand €
    Fee: Free transfer
    AFC Bournemouth
     
    Seattle Sounders FC
  • Fedor Chernykh
    Age: 29 Years  Lithuania
    Position: Right Winger
    Market value: 700 thousand €
    Fee: Free transfer
    Dynamo Moscow
     
    Jagiellonia Bialystok
  • Víctor García
    Age: 26 Years  Venezuela
    Position: Right-Back
    Market value: 700 thousand €
    Fee: Free transfer
    Vitória Guimarães SC
     
    AD Alcorcón
  • Uroš Ćosić
    Age: 27 Years  Serbia
    Position: Centre-Back
    Market value: 650 thousand €
    Fee: Free transfer
    Universitatea Craiova
     
    Shakhtjor Soligorsk
  • Guillermo Molins
    Age: 31 Years  Sweden
    Position: Centre-Forward
    Market value: 500 thousand €
    Fee: Free transfer
    Malmö FF
     
    Sarpsborg 08 FF
  • Pavlo Polegenko
    Age: 25 Years  Ukraine
    Position: Right-Back
    Market value: 500 thousand €
    Fee: Free transfer
    FK Mariupol
     
    Desna Chernigiv
  • Willians
    Age: 34 Years  Brazil
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 400 thousand €
    Fee: Free transfer
    Porto Velho Esporte Clube (RO)
     
    Goytacaz Futebol Clube (RJ)
  • Mate Males
    Age: 31 Years  Croatia
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 400 thousand €
    Fee: Free transfer
    Sarpsborg 08 FF
     
    SS Arezzo
  • Lukas Grozurek
    Age: 28 Years  Austria
    Position: Left Winger
    Market value: 400 thousand €
    Fee: Free transfer
    SK Sturm Graz
     
    SKN St. Pölten
  • Chema Núñez
    Age: 23 Years  Spain
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 400 thousand €
    Fee: Free transfer
    UD Almería
     
    Albacete Balompié
  • Joaquín Arzura
    Age: 27 Years  Argentina
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 350 thousand €
    Fee: Loan
    Club Atlético River Plate
     
    Panetolikos GFS
  • Mihai Popescu
    Age: 27 Years  Romania
    Position: Centre-Back
    Market value: 350 thousand €
    Fee: Free transfer
    Dinamo Bucharest
     
    Heart of Midlothian FC
  • Armin Sohrabian
    Age: 25 Years  Iran
    Position: Left-Back
    Market value: 350 thousand €
    Fee: Free transfer
    Saipa FC
     
    Tractor FC
  • Hossein Saki
    Age: 23 Years  Iran
    Position: Right-Back
    Market value: 325 thousand €
    Fee: Free transfer
    Sanat Naft FC
     
    Tractor FC
  • Levy Madinda
    Age: 28 Years  Gabon
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Ankara Keciörengücü
     
    Giresunspor
  • Ishak Cakmak
    Age: 27 Years  Turkey
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Ankara Keciörengücü
     
    Bandirmaspor
  • Jonathan Grounds
    Age: 32 Years  England
    Position: Left-Back
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Birmingham City
     
    Swindon Town
  • Aridane
    Age: 33 Years  Spain
    Position: Centre-Forward
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Cultural Leonesa
     
    Hyderabad FC
  • Alan McCormack
    Age: 36 Years  Ireland
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Northampton Town
     
    Southend United
  • Lionel Ainsworth
    Age: 32 Years  England
    Position: Right Midfield
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Dulwich Hamlet FC
     
    Welling United
  • Nikolaos Golias
    Age: 27 Years  Greece
    Position: Centre-Back
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    AE Larisa
     
    Apollon Larisas
  • Tommaso D'Orazio
    Age: 30 Years  Italy
    Position: Left-Back
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Cosenza Calcio
     
    SSC Bari
  • Islam Tlupov
    Age: 26 Years  Russia
    Position: Centre-Forward
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Tom Tomsk
     
    Slavia Mozyr
  • Serge Leuko
    Age: 27 Years  Cameroon
    Position: Right-Back
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    CD Lugo
     
    Waasland-Beveren
  • Alberto Villapalos
    Age: 25 Years  Spain
    Position: Central Midfield
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Atlético Baleares
     
    Racing Santander
  • Toni Gabarre
    Age: 30 Years  Spain
    Position: Centre-Forward
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Atlético Baleares
     
    CD Numancia
  • Isma Cerro
    Age: 25 Years  Spain
    Position: Right Winger
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Sporting Gijón
     
    FC Andorra
  • André Santos
    Age: 31 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    União Recreativa dos Trabalhadores (MG)
     
    Duque de Caxias Futebol Clube (RJ)
  • Hasan Al-Habib
    Age: 26 Years  Saudi Arabia
    Position: Central Midfield
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Al-Hazm
     
    Al-Fateh
  • Jean Paul Kesse
    Age: 35 Years  Cote d'Ivoire
    Position: Right Winger
    Market value: 275 thousand €
    Fee: Free transfer
    Umm Salal SC
     
    Al Markhiya Sports Club
  • Ricardo Faty
    Age: 34 Years  Senegal
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    MKE Ankaragücü
     
    Reggina 1914
  • Jacopo Manconi
    Age: 26 Years  Italy
    Position: Right Winger
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    AC Perugia Calcio
     
    UC AlbinoLeffe
  • Oz Peretz
    Age: 26 Years  Israel
    Position: Centre-Forward
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    Hapoel Petah Tikva
     
    SC Kfar Qasem
  • Fabricio Brener
    Age: 22 Years  Argentina
    Position: Right Winger
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Loan
    Club Atlético Belgrano
     
    PAS Giannina
  • Eden Dahan
    Age: 24 Years  Israel
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    Hapoel Rishon leZion
     
    Hapoel Jerusalem
  • Abdoulaye Fall
    Age: 31 Years  Senegal
    Position: Central Midfield
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    Penya Deportiva Santa Eulalia
     
    Lleida Esportiu
  • Manu Sánchez
    Age: 24 Years  Spain
    Position: Right-Back
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    CD Tondela
     
    CF Rayo Majadahonda