To use this site, please enable Javascript.

Matches Nov 22, 2020

matchday 8
Bayern Munich Bayern Munich 1:1 SV Werder Bremen Werder Bremen
 
Arm. Bielefeld Arminia Bielefeld 1:2 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 1:1 FC Augsburg FC Augsburg
 
TSG Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim 3:3 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
FC Schalke 04 FC Schalke 04 0:2 VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
 
E. Frankfurt Eintracht Frankfurt 1:1 RB Leipzig RB Leipzig
 
Hertha BSC Hertha BSC 2:5 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 1:0 SV Sandhausen SV Sandhausen
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 2:0 FC St. Pauli FC St. Pauli
 
Holstein Kiel Holstein Kiel 2:2 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
 
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 1:3 Karlsruher SC Karlsruher SC
matchday 11
1860 Munich TSV 1860 Munich 0:0 KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
 
FSV Zwickau FSV Zwickau 0:0 SV Waldhof Mannheim Waldh. Mannheim
 
Hallescher FC Hallescher FC 1:1 1.FC Kaiserslautern 1.FC K'lautern
 
Saarbrücken 1.FC Saarbrücken 3:3 SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
 
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 1:3 SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
matchday 22 Athletico-PR Club Athletico Paranaense 1:0 Santos FC Santos FC
  Flamengo Clube de Regatas do Flamengo 3:1 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
  Goiás EC Goiás Esporte Clube 1:0 Sociedade Esportiva Palmeiras Palmeiras
matchday 9 Newcastle Newcastle United 0:2 Chelsea FC Chelsea
  Aston Villa Aston Villa 1:2 Brighton & Hove Albion Brighton
 
Spurs Tottenham Hotspur 2:0 Manchester City Man City
 
Man Utd Manchester United 1:0 West Bromwich Albion West Brom
matchday 10 Levante Levante UD 1:1 Elche CF Elche CF
  Villarreal Villarreal CF 1:1 Real Madrid Real Madrid
 
Sevilla FC Sevilla FC 4:2 Celta de Vigo Celta de Vigo
 
Atlético Madrid Atlético Madrid 1:0 FC Barcelona FC Barcelona
matchday 8 Crotone FC Crotone 0:2 SS Lazio Lazio
  Spezia Calcio Spezia Calcio 0:0 Atalanta BC Atalanta BC
 
Juventus Juventus FC 2:0 Cagliari Calcio Cagliari Calcio
matchday 11 Stade Brest 29 Stade Brest 29 4:1 AS Saint-Étienne Saint-Étienne
matchday 12 SteDoCo VV SteDoCo postponed FC Lisse FC Lisse
  DVS '33 DVS '33 Ermelo postponed Sportlust '46 Sportlust '46
  VV Goes VV Goes postponed VVSB Noordwijkerhout VVSB
  ACV Assen ACV Assen postponed Ajax Amateurs Ajax Amateurs
  ODIN '59 ODIN '59 Heemskerk postponed HSV Hoek Hoek
  Barendrecht BVV Barendrecht postponed VVOG Harderwijk VVOG
  Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen postponed VV Ter Leede Ter Leede
  Staphorst VV Staphorst postponed Harkemase Boys Harkemase Boys
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk postponed VV DOVO Veenendaal DOVO
matchday 8
TSV Hartberg TSV Hartberg 1:1 LASK LASK
 
SCR Altach SCR Altach 0:2 Wolfsberger AC Wolfsberger AC
 
RB Salzburg Red Bull Salzburg 1:3 SK Sturm Graz Sturm Graz
matchday 15 Krasnodar FK Krasnodar 1:0 PFK  Tambov Tambov
  Akhmat Grozny Akhmat Grozny 2:2 Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
  Spartak Moscow Spartak Moscow 1:1 Dynamo Moscow Dynamo Moscow
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 1:0 Arsenal Tula Arsenal Tula
matchday 10 Ak.Loko U16 Akademia Lokomotiv Moskau U16 1:3 Akademia Zenit St. Petersburg U16 Ak. Zenit U16
  Krasnodar U16 Akademia FK Krasnodar U16 6:0 Akademia Rubin Kazan U16 Ak. Rubin U16
  UOR-5 U16 Master-Saturn Egorjevsk U16 2:1 Akademia Spartak Moskau U16 Ak.Spartak U16
  Akad Chertanovo Akademia Chertanovo Moscow 1:3 Y. Konoplev Football Academy U17 Ak.Konoplev U17
  Akademia Rostov FK Rostov Academy 3:1 Akademia CSKA Moscow Akademia CSKA
  Akademia Dynamo Akademia Dynamo Moscow 3:1 DYuSSh Strogino Moskau DYuSSh Strogino
  Akademia Loko Akademia Lokomotiv Moskau 0:2 Akademia Zenit St. Petersburg Akademia Zenit
matchday 11 Ac. Clinceni Academica Clinceni 1:0 FC Viitorul Constanța FC Viitorul
  FC Botosani FC Botosani 0:0 Universitatea Craiova Univ. Craiova
matchday 8
FC Luzern FC Luzern 1:1 FC Vaduz FC Vaduz
 
BSC Young Boys BSC Young Boys 2:1 FC Basel 1893 FC Basel
matchday 12 Zwaluwen VV Zwaluwen Vlaardingen postponed DHSC Utrecht DHSC Utrecht
  Jodan Boys CVV de Jodan Boys postponed FC 's-Gravenzande Gravenzande
  Achilles Veen Achilles Veen postponed VV Scherpenzeel Scherpenzeel
  Spijkenisse VV Spijkenisse postponed Achilles '29 Achilles '29
  Rijnvogels FC Rijnvogels postponed VV Rijsoord VV Rijsoord
  SV Poortugaal SV Poortugaal postponed VV Capelle VV Capelle
  SC Feyenoord SC Feyenoord Rotterdam postponed ARC Alphen aan den Rijn sv ARC
  VV Duno VV Duno Doorwerth postponed VV Smitshoek Smitshoek
matchday 9 Willem II Willem II Tilburg 2:1 VVV-Venlo VVV-Venlo
  FC Groningen FC Groningen 1:1 Vitesse Arnhem Vitesse
  PEC Zwolle PEC Zwolle 1:1 FC Utrecht FC Utrecht
  Denizlispor Denizlispor 0:1 Gaziantep FK Gaziantep FK
 
Genclerbirligi Genclerbirligi Ankara 1:5 Fenerbahce SK Fenerbahce
 
Besiktas Besiktas JK 3:2 Istanbul Basaksehir FK Basaksehir
  Hatayspor Hatayspor 2:2 Caykur Rizespor C. Rizespor
matchday 12 RKAV Volendam RKAV Volendam postponed VV Buitenpost Buitenpost
  VV Eemdijk VV Eemdijk postponed SC Genemuiden Genemuiden
  Swift AVV Swift postponed NSC Nijkerk NSC Nijkerk
  Berkum VV Berkum postponed Flevo Boys Emmeloord Flevo Boys
  DETO VV DETO Twenterand postponed SDC Putten SDC Putten
  SV Urk SV Urk postponed ASV De Dijk De Dijk
  ONS Sneek ONS Sneek postponed VV Noordscheschut Noordscheschut
  HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen postponed AZSV Aalten AZSV Aalten
matchday 15 Dundee United Dundee United FC 2:1 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
  St. Johnstone St. Johnstone FC 1:1 Motherwell FC Motherwell FC
  Hibernian FC Hibernian FC 2:2 Celtic FC Celtic
  Kilmarnock FC Kilmarnock FC 3:1 Ross County FC Ross County
  Livingston FC Livingston FC 0:1 St. Mirren FC St. Mirren
matchday 22 Oeste FC-SP Oeste Futebol Clube (SP) 2:1 Grêmio Esportivo Brasil (RS) Brasil-RS
  Operário-PR Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) 0:1 América Futebol Clube (MG) América-MG
  CRB Clube de Regatas Brasil (AL) 2:1 Clube Náutico Capibaribe Náutico
  Cuiabá-MT Cuiabá Esporte Clube (MT) 0:1 Centro Sportivo Alagoano (AL) CSA
matchday 10 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk postponed Zorya Lugansk Zorya Lugansk
  Ingulets Ingulets Petrove 0:2 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
  Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 1:1 FK Oleksandriya FK Oleksandriya
matchday 9 PAS Lamia PAS Lamia 1964 2:2 Asteras Tripolis Asteras Tripoli
  Atromitos Athen Atromitos Athen 2:2 Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis
  Olympiacos Olympiacos Piraeus 1:0 Panathinaikos Athens Panathinaikos
matchday 13 Standard Liège Standard Liège 2:2 KAS Eupen KAS Eupen
  KV Oostende KV Oostende 1:1 Royal Antwerp FC Royal Antwerp
  Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 0:2 Cercle Brugge Cercle Brugge
  Club Brugge Club Brugge KV 1:0 KV Kortrijk KV Kortrijk
matchday 11 KMSK Deinze KMSK Deinze 1:1 Lommel SK Lommel SK
matchday 8 Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav 4:1 FK Pardubice FK Pardubice
  Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 3:0 MFK Karvina MFK Karvina
  Bohemians 1905 FC Bohemians Prag 1905 2:0 FK Teplice FK Teplice
  SFC Opava Slezsky FC Opava 0:6 SK Slavia Prague Slavia Prague
matchday 15 FK Indjija FK Indjija 1:0 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
  Vozdovac FK Vozdovac 1:1 FK Novi Pazar Novi Pazar
  Napredak FK Napredak Krusevac 2:1 FK TSC Backa Topola FK TSC
  Partizan FK Partizan Belgrade 1:0 FK Proleter Novi Sad Proleter
matchday 12 NK Osijek NK Osijek 2:0 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
  Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 0:2 HNK Hajduk Split Hajduk Split
matchday 10 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin 2:2 Stal Mielec Stal Mielec
  Warta Poznan Warta Poznan 2:1 Wisla Kraków Wisla Kraków
matchday 13 Cherno More Cherno More Varna 2:1 POFK Botev Vratsa Botev Vratsa
matchday 14 FK Sozopol FK Sozopol 3:3 FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa Lokomotiv GO
  Strumska Slava Strumska Slava 3:3 FC Litex Lovech Litex Lovech
  Hebar P. Hebar Pazardzhik 2:0 PFC Minyor Pernik Minyor Pernik
matchday 12 NK Bravo NK Bravo 1:2 NK Maribor NK Maribor
  NS Mura NS Mura 0:1 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
  FC Koper FC Koper 1:1 ND Gorica ND Gorica
Group A Imperatriz-MA Sociedade Imperatriz de Desportos (MA) 1:3 Vila Nova Futebol Clube (GO) Vila Nova FC
  Santa Cruz Santa Cruz Futebol Clube (PE) 1:2 Manaus Futebol Clube Manaus FC
Group B Ituano Ituano Futebol Clube (SP) 4:3 Boa Esporte Clube (MG) Boa Esporte
  Tombense Tombense Futebol Clube (MG) 2:0 Brusque Futebol Clube (SC) Brusque
matchday 11 Puskás AFC Puskás Akadémia FC 3:0 Budafoki MTE Budafoki MTE
  Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 0:1 MTK Budapest MTK Budapest
  Honvéd Budapest Honvéd FC 0:1 Ferencvárosi TC Ferencváros
matchday 14 Pohronie FK Pohronie 3:3 Spartak Trnava Spartak Trnava
  SKF Sered SKF Sered 0:0 MFK Ruzomberok Ruzomberok
  Michalovce Zemplin Michalovce 0:1 FK Senica FK Senica
  MSK Zilina MSK Zilina 2:0 AS Trencin AS Trencin
  FC Nitra FC Nitra 0:1 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
matchday 27 SpVgg Landshut SpVgg Landshut 1:00 AM TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen
matchday 10 Henstedt-Ulz. SV Henstedt-Ulzburg 1:00 AM Sereetzer SV Sereetzer SV
  Phoenix Kisdorf SSC Phoenix Kisdorf 1:30 AM TSV Travemünde TSV Travemünde
  Friedrichsberg TSV Friedrichsberg-Busdorf 1:00 AM BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel
  MTV Tellingstedt MTV Tellingstedt 1:00 AM TSV Rantrum TSV Rantrum
  Büdelsd. TSV Büdelsdorfer TSV 1:00 AM SG Geest 05 SG Geest 05
  Nordmark Satrup TSV Nordmark Satrup 1:30 AM TSV Kropp TSV Kropp
  Markranstädt SSV Markranstädt 1:00 AM FV Dresden 06 Laubegast FV Dresden 06
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 1:00 AM SV Germania Mittweida Germ. Mittweida
  BW Leipzig FC Blau-Weiß Leipzig 1:00 AM VfB Empor Glauchau VfB E. Glauchau
  SG Taucha 99 SG Taucha 99 1:00 AM SG Motor Wilsdruff Motor Wilsdruff
  SC Freital SC Freital 1:00 AM Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
  Großenhainer FV Großenhainer FV 1990 1:00 AM VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz
  Einheit Kamenz SV Einheit Kamenz 1:00 AM SG Dresden-Striesen Dresd.-Stries.
  Mo. Marienberg FSV Motor Marienberg 1:00 AM Budissa Bautzen Budissa Bautzen
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 1:00 AM Kickers 94 Markkleeberg K. Markkleeberg
matchday 11 Schott Jena SV Schott Jena 12:00 AM FC Erfurt-Nord FC Erfurt-Nord
  Bad Langensalza FSV Preußen Bad Langensalza 12:30 AM SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen Frankenhausen
  BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera 1:00 AM SpVgg Geratal SpVgg Geratal
  Thüringen Weida FC Thüringen Weida 1:00 AM TSV Gera Westvororte G. Westvororte
  FSV Schleiz FSV Schleiz 1:00 AM SV Eintracht Eisenberg E. Eisenberg
  SV Ehrenhain SV Ehrenhain 1:00 AM 1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg
  Sondershausen Eintracht Sondershausen 1:00 AM FC Wacker Teistungen Teistungen
  FSV 06 Ohratal FSV 06 Ohratal 1:00 AM 1.SC 1911 Heiligenstadt Heiligenstadt
  SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar 1:00 AM SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt
matchday 16 TSV Essingen TSV Essingen postponed SV Fellbach SV Fellbach
  Sindelfingen VfL Sindelfingen postponed SKV Rutesheim SKV Rutesheim
  FC Wangen 05 FC Wangen 05 postponed 1.FC Heiningen 1.FC Heiningen
  L-Echterdingen Calcio Leinfelden-Echterdingen postponed VfB Neckarrems VfB Neckarrems
  Friedrichshafen VfB Friedrichshafen postponed 1.FC Normannia Gmünd Normannia Gmünd
  TSV Berg TSV Berg postponed FSV Hollenbach FSV Hollenbach
  Heimerdingen TSV Heimerdingen postponed TSG Hofherrnweiler Hofherrnweiler
  Türkspor Türkspor Neu-Ulm postponed VfL Pfullingen VfL Pfullingen
  TSG Tübingen TSG Tübingen postponed TSV Crailsheim TSV Crailsheim
  Ehingen-Süd SSV Ehingen-Süd 1974 postponed FC Holzhausen FC Holzhausen
matchday 14 SV Bühlertal SV Bühlertal 1:30 AM Offenburger FV Offenburger FV
  FC Teningen FC Teningen 1:30 AM SC Durbachtal SC Durbachtal
  FC Denzlingen FC Denzlingen 1:30 AM SV Weil SV Weil
  Kehler FV Kehler FV 07 1:30 AM SC Lahr SC Lahr
  SV Kuppenheim SV 08 Kuppenheim 1:30 AM SC Pfullendorf SC Pfullendorf
matchday 6 Bor. Emsdetten Borussia Emsdetten 2:00 AM SC Peckeloh SC Peckeloh
Group 2 CA Colón Club Atlético Colón 2:0 Defensa y Justicia Defensa
  Independiente Club Atlético Independiente 0:0 Club Atlético Central Córdoba (SdE) Central Córdoba
Group 6 Huracán Club Atlético Huracán 1:2 Club Atlético Vélez Sarsfield Vélez Sarsfield
matchday 1 Llaneros FC Llaneros FC 1:2 AD Union Magdalena Union Magdalena
  Cortuluá Cortuluá 3:2 Bogotá FC Bogotá FC
matchday 28 Urawa Reds Urawa Red Diamonds 1:2 Gamba Osaka Gamba Osaka
matchday 35 Tokyo Verdy Tokyo Verdy 2:1 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
matchday 29 a. cl. Numazu azul claro Numazu 1:0 Nagano Parceiro Nagano Parceiro
  Gainare Tottori Gainare Tottori 1:2 Vanraure Hachinohe Vanr. Hachinohe
  Blaublitz Akita Blaublitz Akita 0:1 Kataller Toyama Kataller Toyama
  FC Imabari FC Imabari 1:2 Fukushima United Fukushima Utd.
  Yokohama SCC Yokohama Sports & Culture Club 0:1 Kamatamare Sanuki Kamatam. Sanuki
  Kagoshima Utd. Kagoshima United 0:1 SC Sagamihara SC Sagamihara
  C. Osaka Res. Cerezo Osaka Reserves 1:1 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
  G. Osaka Res. Gamba Osaka Reserves 0:1 Iwate Grulla Morioka Iwate Grulla M.
matchday 14 Iwaki FC Iwaki FC 1:1 Veertien Mie Veertien Mie
  Kochi Utd. Kochi United 1:1 ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori
  FC Osaka FC Osaka 2:1 Nara Club Nara Club
  MIO Biwako MIO Biwako Shiga 3:2 Tokyo Musashino City Musashino City
matchday 2 Ricoh Tohoku Ricoh Industry Tohoku SC 0:1 FC La Universidad de Sendai Univ. de Sendai
matchday 3 KS Kastrioti KS Kastrioti Krujë 1:1 FK Apolonia FK Apolonia
  FK Bylis Ballsh FK Bylis Ballsh 0:2 KF Skënderbeu KF Skënderbeu
  KF Vllaznia KF Vllaznia 3:2 KF Tirana KF Tirana
  FK Partizani FK Partizani 0:0 KF Laçi KF Laçi
  KF Teuta KF Teuta 0:0 FK Kukësi FK Kukësi
matchday 17 Banja Luka U17 FK Borac Banja Luka U17 6:0 FK Krupa na Vrbasu U17 Krupa U17
  FK MDK U17 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 1:1 FK Olimpik Sarajevo U17 Olimpik U17
  Bijeljina U17 FK Radnik Bijeljina U17 1:1 FK Sarajevo Academy U17 Sarajevo U17
  Velez U17 FK Velez Mostar U17 1:2 FK Tuzla City U17 Tuzla City U17
matchday 15 FK Tuzla City FK Tuzla City 1:0 FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
  Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 2:2 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 2:1 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
matchday 6 Al-Wahda FC Al-Wahda FC Abu Dhabi 3:0 Ajman Club Ajman Club
  Al-Dhafra SCC Al-Dhafra SCC 2:0 Khor Fakkan Khor Fakkan
  Shabab Dubai FC Shabab Al-Ahli Dubai 3:5 Al-Jazira (Abu Dhabi) Al-Jazira
matchday 12 Puerto Cabello Academia Puerto Cabello 0:0 Deportivo Lara Deportivo Lara
  Trujillanos Trujillanos FC 0:2 Deportivo La Guaira Dep. La Guaira
Quarter-Finals El Ahly El Ahly Cairo 2:1 Asmadat Abou Kheir A. Abou Kheir
  Zamalek Zamalek SC 2:1 AET Zed FC Zed FC
matchday 16 Saburtalo FC Saburtalo 1:0 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi
  Dinamo Batumi Dinamo Batumi 1:0 FC Dila Gori FC Dila
  FC Telavi FC Telavi 1:1 FC Locomotive Tbilisi FC Locomotive
  Nowon Utd. Seoul Nowon United 4:1 Icheon Citizen (-2020) Icheon Citizen
matchday 26 Yangpyeong FC Yangpyeong FC 1:0 Namdong FC Namdong FC
  Ulsan Citizen Ulsan Citizen 2:0 Siheung City Siheung City
  Icheon Citizen Icheon Citizen (-2020) 2:1 Seoul Nowon United Nowon Utd.
  Jinju Citizen Jinju Citizen 2:1 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  Paju Citizen Paju Citizen 3:0 Goyang Citizen Goyang Citizen
  Yeoju Citizen Yeoju Citizen (-2020) 0:1 Chungju Citizen Chungju Citizen
matchday 5 Partick Thistle Partick Thistle FC 2:0 East Fife FC East Fife
  Clyde FC Clyde FC 3:2 Montrose FC Montrose
  Peterhead FC Peterhead FC 1:0 Dumbarton FC Dumbarton FC
  Falkirk FC Falkirk FC 1:0 Cove Rangers FC Cove Rangers
  Forfar Athletic Forfar Athletic FC 1:3 Airdrieonians FC Airdrieonians
matchday 14 Cardiff Metro Cardiff Metropolitan University FC 0:1 The New Saints FC The New Saints
  Haverfordwest Haverfordwest County 0:3 Flint Town United Flint Town United
  Barry Town Barry Town United FC 0:0 Newtown AFC Newtown
matchday 10 Juniors OÖ FC Juniors OÖ 0:3 FC Dornbirn FC Dornbirn
  Rapid Wien II SK Rapid Wien II 1:2 Grazer AK 1902 Grazer AK 1902
matchday 12 Bournemouth AFC Bournemouth 4:2 Reading FC Reading
  Luton Luton Town 1:1 Blackburn Rovers Blackburn
 
QPR Queens Park Rangers 1:1 Watford FC Watford
  Middlesbrough Middlesbrough FC 0:1 Norwich City Norwich
  Stoke City Stoke City 4:3 Huddersfield Town Huddersfield
  Barnsley FC Barnsley FC 2:0 Nottingham Forest Nottm Forest
  Millwall Millwall FC 1:1 Cardiff City Cardiff
 
Swansea Swansea City 1:0 Rotherham United Rotherham
  Bristol City Bristol City 1:0 Derby County Derby
  Preston Preston North End 1:0 Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Wycombe Wycombe Wanderers 0:0 Brentford FC Brentford
matchday 5 Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC postponed Albion Rovers FC Albion Rovers
  Stirling Stirling Albion FC 1:2 Elgin City FC Elgin City
  Edinburgh City Edinburgh City FC 0:1 Stranraer FC Stranraer
  Queen's Park Queen's Park FC 3:0 Brechin City FC Brechin City
  Stenhousemuir Stenhousemuir FC 1:2 Annan Athletic FC Annan Athletic
Group G Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings 0:0 Guangzhou Evergrande Taobao GZ Evergrande
Group F Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai 3:1 Shanghai Greenland Shenhua SH Shenhua
First Round Pamandzi SC Pamandzi SC 0:2 FC Mtsapéré FC Mtsapéré
  Saint-Pierroise JS Saint-Pierroise 5:4 on pens US Sainte-Marienne Sainte-Marienne
  Ph. Petit-Canal Phare Petit-Canal 1:0 USR Sainte-Rose USR Sainte-Rose
matchday 7 12 de Octubre Club 12 de Octubre de Itauguá 1:0 Club Guaraní Guaraní
matchday 5 Maldonado Club Deportivo Maldonado 2:1 Atletico River Plate Montevideo River Plate
  Nacional Club Nacional 0:2 Danubio FC Danubio FC
  Defensor Defensor Sporting Club 0:1 CA Fénix CA Fénix
matchday 28 Kuressaare FC Kuressaare 0:3 JK Trans Narva JK Trans Narva
  Kalev Kalev Tallinn 0:2 Tallinn JK Legion TJK Legion
  JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 3:3 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
matchday 30 Pärnu JK Pärnu Jalgpalliklubi 2:0 FCI Levadia U21 FCI Levadia U21
  Maardu LM Maardu Linnameeskond 3:5 FC Flora Tallinn U21 FC Flora U21
  FC Elva FC Elva 0:0 Pärnu JK Vaprus Pärnu Vaprus
  JK Tabasalu JK Tabasalu 1:5 Kalev Tallinn U21 Kalev U21
  FC Helios Voru FC Helios Voru 5:1 Rakvere JK Tarvas Rakvere Tarvas
  Keila JK Keila JK 3:3 Kalju FC U21 Kalju FC U21
matchday 2 Hamilton W. Hamilton Wanderers 2:0 Auckland City FC Auckland City
  Eastern Sub. Eastern Suburbs AFC 3:1 Canterbury United Canterbury Utd
matchday 7 FC Carlos Stein FC Carlos Stein 1:3 Deportivo Binacional Binacional
  César Vallejo Universidad César Vallejo 0:1 Deportivo Municipal Municipal
  Llacuabamba Deportivo Llacuabamba 0:6 FBC Melgar FBC Melgar
  Alianza Lima Club Alianza Lima 0:2 Sport Boys Association Sport Boys
  Mannucci Carlos A. Mannucci 2:1 Sport Huancayo Sport Huancayo
matchday 12 PT Prachuap FC PT Prachuap FC 1:1 Rayong FC Rayong FC
  BG Pathum Utd. BG Pathum United 2:1 Chonburi FC Chonburi FC
  Trat FC Trat FC 2:3 True Bangkok United Bangkok Utd.
  Ratchaburi FC Ratchaburi Mitr Phol FC 3:1 Samut Prakan City Samut Prakan C.
matchday 14 Khon Kaen Utd. Khon Kaen United 1:2 Phrae United Phrae Utd.
  Chainat FC Chainat Hornbill FC 4:1 Grand Andaman Ranong United Ranong Utd.
  Lampang FC Lampang FC 1:0 Chiangmai FC Chiangmai FC
  Udon Thani FC Udon Thani FC 1:1 Nongbua Pitchaya FC Nongbua FC
matchday 12 Tanjong Pagar Tanjong Pagar United 2:2 Tampines Rovers Tampines Rovers
matchday 14 LC Sailors Lion City Sailors 2:3 Albirex Niigata (S) Albirex Niigata
matchday 13 Gillingham FC Gillingham FC 1:1 Charlton Athletic Charlton
  Accrington Accrington Stanley 0:0 Lincoln City Lincoln City
  Ipswich Ipswich Town 2:1 Shrewsbury Town Shrewsbury
  Rochdale Rochdale AFC 0:1 AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Burton Albion Burton Albion 1:3 Northampton Town Northampton
  MK Dons Milton Keynes Dons 1:3 Hull City Hull City
  Swindon Town Swindon Town 1:0 Bristol Rovers Bristol Rovers
  Doncaster Doncaster Rovers 1:1 Sunderland AFC Sunderland
  Peterborough Peterborough United 1:2 Blackpool FC Blackpool
  Wigan Wigan Athletic 1:2 Oxford United Oxford United
  Fleetwood Fleetwood Town 5:1 Plymouth Argyle Plymouth
  Portsmouth Portsmouth FC 4:1 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
  Crawley Town Crawley Town 0:3 Carlisle United Carlisle United
  Cheltenham Cheltenham Town 3:0 Walsall FC Walsall
  Salford Salford City 3:0 Bradford City Bradford
  Exeter City Exeter City 1:2 Oldham Athletic Oldham Athletic
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 1:1 Morecambe FC Morecambe FC
  Leyton Orient Leyton Orient 3:0 Harrogate Town Harrogate Town
  Stevenage Stevenage FC 1:2 Bolton Wanderers Bolton
  Barrow Barrow AFC 2:2 Forest Green Rovers Forest Green
  Newport County Newport County 1:0 Port Vale FC Port Vale
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 5:0 Grimsby Town Grimsby Town
matchday 10 Halifax Town FC Halifax Town 1:2 Torquay United FC Torquay United
  Wrexham Wrexham AFC 1:0 Aldershot Town Aldershot Town
  King's Lynn King's Lynn Town 2:0 Dover Athletic Dover Athletic
  Yeovil Town Yeovil Town 1:3 Hartlepool United Hartlepool Utd.
  Boreham Wood Boreham Wood FC 0:1 Altrincham FC Altrincham
  Maidenhead Utd. Maidenhead United 2:2 Bromley FC Bromley
  Chesterfield FC Chesterfield FC 2:3 Notts County Notts County
  Woking FC Woking FC 4:1 Barnet FC Barnet
  Wealdstone FC Wealdstone FC 3:3 Sutton United Sutton Utd
matchday 7 Ballymena Ballymena United 2:0 Warrenpoint Town FC Warrenpoint
  Crusaders Crusaders FC 3:1 Dungannon Swifts Dungannon
  Larne FC Larne FC 1:0 Cliftonville FC Cliftonville
  Linfield Linfield FC 2:0 Glenavon FC Glenavon
matchday 8 Brescia Brescia Calcio 2:2 Venezia FC Venezia
  SPAL SPAL 2:0 Delfino Pescara 1936 Pescara
  Cittadella AS Cittadella 2:2 FC Empoli FC Empoli
  Lecce US Lecce 7:1 AC Reggiana 1919 Reggiana
  Pordenone Pordenone Calcio 1:1 AC Monza Monza
matchday 12 Renate AC Renate 2:1 US Alessandria Calcio 1912 Alessandria
  Grosseto US Grosseto 1912 1:0 AS Livorno AS Livorno
  Perugia AC Perugia Calcio 0:0 AS Gubbio 1910 AS Gubbio
  Juve Stabia SS Juve Stabia 2:0 US Viterbese 1908 Viterbese
matchday 20 Coquimbo Unido Coquimbo Unido 1:2 Unión La Calera La Calera
matchday 13 Málaga CF Málaga CF 1:2 CD Leganés CD Leganés
  CD Mirandés CD Mirandés 4:1 FC Cartagena FC Cartagena
  Rayo Vallecano Rayo Vallecano 2:1 CD Castellón CD Castellón
  Real Oviedo Real Oviedo 1:1 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada
matchday 11 AC Le Havre AC Le Havre 1:2 SM Caen SM Caen
  Amiens SC Amiens SC 1:1 Clermont Foot 63 Clermont Foot
  Paris FC Paris FC 0:3 AJ Auxerre AJ Auxerre
  FC Chambly FC Chambly 1:1 FC Toulouse Toulouse
  Pau FC Pau FC 0:2 Grenoble Foot 38 Grenoble
  LB Châteauroux LB Châteauroux 2:1 FC Sochaux-Montbéliard FC Sochaux
  Valenciennes FC Valenciennes FC 1:1 Rodez AF Rodez AF
  Chamois Niort Chamois Niortais FC 1:2 USL Dunkerque USL Dunkerque
matchday 23 Akron Togliatti Akron Togliatti 0:1 Torpedo Moscow Torpedo Moscow
  Veles Moskow Veles Moskow 1:0 Volgar Astrakhan Volgar
  Spartak 2 Spartak 2 Moscow 1:2 Tom Tomsk Tom Tomsk
  Chaika Pes. Chaika Peschanokopskoe 1:3 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
  Alania Vl. Alania Vladikavkaz 2:1 FK Orenburg Orenburg
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 3:0 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
  Chertanovo Chertanovo Moscow 0:1 Irtysh Omsk Irtysh Omsk
  Baltika Baltika Kaliningrad 0:0 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
matchday 13 ASU Poli ASU Politehnica Timisoara 1:0 Petrolul Ploiesti Petrolul
  Aerostar Aerostar Bacau 2:3 FC Rapid 1923 Rapid 1923
matchday 16 Mashuk-KMV Mashuk-KMV Pyatigorsk 1:1 Anzhi Makhachkala Anzhi
  Druzhba Maikop Druzhba Maikop 0:3 Chernomorets Novorossijsk Chernomorets N.
  Forte Taganrog Forte Taganrog 0:0 Spartak Nalchik Spartak Nalchik
matchday 13 FC Eindhoven FC Eindhoven 2:4 NAC Breda NAC Breda
  Almere City Almere City FC 3:0 Go Ahead Eagles Deventer Go Ahead Eagles
Third Round Oriental Dragon Oriental Dragon 3:4 on pens Leixões SC Leixões
  Oriental Clube Oriental Lissabon 0:3 FC Famalicão Famalicão
  Montalegre CD Cultural de Montalegre 2:3 Académico Viseu FC Académico Viseu
  Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 0:2 FC Porto FC Porto
  Marinhense AC Marinhense 4:6 on pens CD Cova Piedade Cova Piedade
  Arouca FC Arouca 6:7 on pens Vitória Guimarães SC Vit. Guimarães
  Trofense CD Trofense 1:2 SC Braga Braga
  Paredes USC Paredes 0:1 SL Benfica Benfica
matchday 9 Benfica U23 SL Benfica U23 1:0 Portimonense SC U23 Portimonense 23
matchday 5 Queen o. t. S. Queen of the South FC 2:0 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Arbroath Arbroath FC 0:0 Greenock Morton FC Morton
  Ayr United Ayr United FC 2:0 Dundee FC Dundee FC
  Inverness Cal. Inverness Caledonian Thistle FC 2:0 Raith Rovers FC Raith Rovers
matchday 10 Bursaspor Bursaspor 1:0 Adanaspor Adanaspor
  Giresunspor Giresunspor 0:0 Samsunspor Samsunspor
  A. Keciörengücü Ankara Keciörengücü 6:0 Akhisarspor Akhisarspor
  FC Thun FC Thun 3:0 FC Wil 1900 FC Wil 1900
matchday 8 Vysehrad FK Slavoj Vysehrad 0:2 FK Fotbal Trinec Fotbal Trinec
  Chrudim MFK Chrudim 1:2 1.SK Prostejov 1.SK Prostejov
  Hradec Králové FC Hradec Králové 5:1 FK Ustí nad Labem Ustí nad Labem
  FC MAS Taborsko FC MAS Taborsko 1:2 FK Varnsdorf FK Varnsdorf
  Viktoria Zizkov FK Viktoria Zizkov 3:1 SK Lisen SK Lisen
matchday 12 Hvidovre IF Hvidovre IF 2:0 Vendsyssel FF Vendsyssel FF
  Silkeborg IF Silkeborg IF 3:3 FC Helsingör FC Helsingör
matchday 25 Stabæk Fotball Stabæk Fotball 0:3 Molde FK Molde
  Aalesund Aalesunds FK 1:1 Vålerenga Fotball Vålerenga
matchday 28 Strømmen IF Strømmen IF 3:1 Ullensaker/Kisa IL Ullensaker/Kisa
  Ranheim IL Ranheim IL 1:1 Hamarkameratene HamKam
  Kongsvinger Kongsvinger IL 3:2 Stjördals Blink IL Stjördals B.
  Øygarden FK Øygarden FK 2:1 Sandnes Ulf Sandnes Ulf
  Sogndal IL Sogndal IL 2:1 Grorud IL Grorud IL
matchday 7 Vard Vard Haugesund 0:1 Arendal Fotball Arendal Fotball
  Bryne FK Bryne FK 2:1 Egersunds IK Egersund
matchday 16 Radnicki Pirot FK Radnicki Pirot 0:1 Zeleznicar Pancevo Zelez. Pancevo
  Borac Cacak FK Borac 1926 Cacak 1:2 FK Kolubara Lazarevac Kolubara
  FK Zemun FK Zemun 1:2 FK Loznica FK Loznica
  Graficar Graficar Belgrad 5:1 FK Sloga Kraljevo Sloga Kraljevo
matchday 14 NK Dugopolje NK Dugopolje 1:0 HNK Hajduk Split II Hajduk Split II
  NK Kustosija Zagreb NK Kustosija Zagreb 2:1 NK Opatija NK Opatija
matchday 13 Resovia Resovia Rzeszów 1:2 Arka Gdynia Arka Gdynia
  Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn 0:1 GKS 1962 Jastrzebie GKS Jastrzebie
  GKS Tychy GKS Tychy 0:2 Miedz Legnica Miedz Legnica
  Z. Sosnowiec Zaglebie Sosnowiec 1:2 Chrobry Glogow Chrobry Glogow
  GKS Belchatow GKS Belchatow 0:1 Korona Kielce Korona Kielce
matchday 17 KS Wasilków KS Wasilków 3:0 Olimpia Zambrow O. Zambrow
  Legia II Legia Warsaw II 5:0 Huragan Morag Huragan Morag
  Ursus Warszawa Ursus Warszawa 3:1 RKS Radomsko RKS Radomsko
  Bron Radom Bron Radom 2:2 Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch W.M.
  Blonianka Blonianka Blonie 1:2 Polonia Warsaw Pol. Warsaw
  C. Elblag Concordia Elblag 0:0 Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow
  Aleksandrow L. Sokol Aleksandrow Lodzki 0:2 KS Kutno KS Kutno
  Znicz Biala P. Znicz Biala Piska 2:2 Unia Skierniewice Unia Skierniewice
matchday 11 Kotwica Kotwica Kolobrzeg 1:1 Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
matchday 16 Radunia Stezyca Radunia Stezyca 2:1 Elana Torun Elana Torun
matchday 17 Unia Janikowo Unia Janikowo 0:2 Swit Szczecin Swit Szczecin
  Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia 1:1 KP Starogard Gdanski KP Starogard
matchday 18 Stal Brzeg Stal Brzeg 1:0 Zaglebie Lubin II Lubin II
  Goczalkowice LKS Goczalkowice-Zdroj 2:1 Ruch Chorzow Ruch Chorzow
  Gwarek T.G. Gwarek Tarnowskie Góry 0:0 Piast Zmigrod Piast Zmigrod
  Gornik II Gornik Zabrze II 3:2 Polonia-Stal Swidnica Polonia-Stal
  Foto-Higiena Foto-Higiena Gac 2:0 Rekord Bielsko-Biala Rekord B-B
  M. Legnica II Miedz Legnica II 2:2 MKS Kluczbork MKS Kluczbork
  ROW Rybnik ROW 1964 Rybnik 0:2 Polonia Bytom Polonia Bytom
  Pniowek P.S. Pniowek Pawlowice Slaskie 3:1 Warta Gorzow Wielkopolski Warta Gorzow
matchday 21 Podlasie B.P. Podlasie Biala Podlaska 1:2 Sokol Sieniawa Sokol Sieniawa
  Korona Kielce II Korona Kielce II 3:4 KS Wiazownica KS Wiazownica
  Hetman Zamosc Hetman Zamosc 1:3 Wisla Sandomierz Wisla Sand.
  KSZO Ostrowiec KSZO Ostrowiec Swietokrzyski 1:0 Wisla Pulawy Wisla Pulawy
  Chelmianka Chelmianka Chelm 4:2 Siarka Tarnobrzeg Siarka T.
  Wisloka Debica Wisloka Debica 1:1 Lewart Lubartów Lewart Lubartów
  Avia Swidnik Avia Swidnik 1:1 Orleta Radzyn Podlaski Orleta R.P.
  Stalowa Wola Stal Stalowa Wola 2:1 Podhale Nowy Targ NKP Podhale
matchday 28 GIF Sundsvall GIF Sundsvall 0:6 Halmstads BK Halmstads BK
  Dalkurd Dalkurd FF 0:1 Trelleborgs FF Trelleborg
  Ljungskile Ljungskile SK 0:1 Jönköpings Södra IF Jönköping
  GAIS GAIS Göteborg 0:1 Östers IF Östers IF
  AFC Eskilstuna Athletic Eskilstuna 2:0 Degerfors IF Degerfors
  Norrby Norrby IF 6:0 Umeå FC Umeå FC
matchday 19 Kaspiy Aktau Kaspiy Aktau 2:1 Okzhetpes Kokshetau Okzhetpes
matchday 14 Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja 0:3 FK Decic Tuzi FK Decic Tuzi
  FK Jezero FK Jezero 0:0 FK Podgorica FK Podgorica
  Iskra D. FK Iskra Danilovgrad 1:1 OFK Titograd OFK Titograd
  Zeta Golubovac FK Zeta Golubovac 0:1 FK Sutjeska Niksic Sutjeska Niksic
  B. Podgorica Buducnost Podgorica 2:1 OFK Petrovac OFK Petrovac
matchday 9 Reading U18 Reading FC U18 1:2 West Ham United U18 West Ham U18
  Arsenal U18 Arsenal FC U18 0:0 Fulham FC U18 Fulham U18
  Stoke U18 Stoke City U18 0:1 Manchester United U18 Man Utd U18
  Tottenham U18 Tottenham Hotspur U18 7:0 Southampton FC U18 Southampton U18
  Everton U18 Everton FC U18 3:0 Derby County U18 Derby U18
  Liverpool U18 Liverpool FC U18 5:0 Leeds United U18 Leeds U18
  Leicester U18 Leicester City U18 1:3 West Bromwich Albion U18 West Brom U18
  Burnley U18 Burnley FC U18 0:0 Middlesbrough FC U18 Boro U18
  Chelsea U18 Chelsea FC U18 2:4 Aston Villa U18 Aston Villa U18
  Norwich U18 Norwich City U18 1:1 Brighton & Hove Albion U18 Brighton U18
  Newcastle U18 Newcastle United U18 5:0 Blackburn Rovers U18 Blackburn U18
  Liverpool U23 Liverpool FC U23 0:0 Southampton FC B Southampton B
matchday 7 Hapoel Tel Aviv Hapoel Tel Aviv 0:0 Maccabi Petah Tikva M. Petah Tikva
  Kiryat Shmona Ironi Kiryat Shmona 2:0 Bnei Yehuda Tel Aviv Bnei Yehuda
  FC Ashdod FC Ashdod 2:0 Hapoel Beer Sheva H. Beer Sheva
  H. Kfar Saba Hapoel Kfar Saba 0:1 Ihud Bnei Sakhnin Bnei Sakhnin
  Hapoel Haifa Hapoel Haifa 2:1 Maccabi Haifa Maccabi Haifa
matchday 14 Chojniczanka Chojniczanka Chojnice 2:1 Stal Rzeszow Stal Rzeszow
  KKS Kalisz KKS 1925 Kalisz 2:0 Lech Poznan II Lech Poznan II
matchday 5 Valladolid B Real Valladolid B 1:1 Cultural Leonesa CyD Leonesa
  Oviedo Vetusta Real Oviedo Vetusta 0:0 CD Numancia CD Numancia
  Sporting B Sporting de Gijón B 2:2 CD Lealtad CD Lealtad
  Racing Ferrol Racing Ferrol 1:1 SD Compostela SD Compostela
  Burgos CF Burgos CF 2:0 Marino Luanco Marino Luanco
  CD Ebro CD Ebro 2:1 CD Tudelano CD Tudelano
  UD Mutilvera UD Mutilvera 3:3 CA Osasuna Promesas CA Osasuna Prom
matchday 6 Laredo CD Laredo 0:0 Racing Santander Racing
  Atzeneta UE Atzeneta UE 1:1 Villarreal CF B Villarreal CF B
  FC Andorra FC Andorra 1:0 UE Olot UE Olot
  Lleida Esportiu Lleida Esportiu 2:3 UE Cornellà UE Cornellà
matchday 5 Córdoba CF Córdoba CF 1:2 Sevilla Atlético Sevilla Atl.
  Betis B Betis Deportivo Balompié 1:1 UCAM Murcia CF UCAM Murcia
  Real Murcia Real Murcia CF 3:0 Linares Deportivo Linares
  Cádiz B Cádiz CF B 3:1 CD Marino CD Marino
  RM Castilla Real Madrid Castilla 3:1 CDA Navalcarnero Navalcarnero
matchday 16 Schalke 04 II FC Schalke 04 II 1:5 Borussia Dortmund II B. Dortmund II
 
SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln 2:2 FC Wegberg-Beeck Wegberg-Beeck
  SV Straelen SV Straelen 0:4 SC Wiedenbrück SC Wiedenbrück
 
Alem. Aachen Alemannia Aachen 0:0 1.FC Köln II 1.FC Köln II
  B. Gladbach 09 SV Bergisch Gladbach 09 2:0 Bonner SC Bonner SC
  M'gladbach II Borussia Mönchengladbach II 0:0 SV Lippstadt 08 SV Lippstadt 08
  Wuppertaler SV Wuppertaler SV 2:0 Sportfreunde Lotte SF Lotte
  RW Oberhausen Rot-Weiß Oberhausen 1:1 Rot Weiss Ahlen Rot Weiss Ahlen
 
Preußen Münster Preußen Münster 2:1 Fortuna Düsseldorf II F. Düsseldorf II
  VfB Homberg VfB Homberg 0:4 Rot-Weiss Essen RW Essen
  FC Basel U21 FC Basel 1893 U21 postponed FC Breitenrain FC Breitenrain
  FC Black Stars FC Black Stars Basel postponed FC Münsingen FC Münsingen
  FC Köniz FC Köniz postponed FC Zürich U21 FC Zürich U21
  SC Brühl SG SC Brühl SG postponed Etoile Carouge FC Etoile Carouge
  SC Cham SC Cham postponed FC Bavois FC Bavois
  Rapperswil-Jona FC Rapperswil-Jona postponed AC Bellinzona AC Bellinzona
  Stade Nyonnais FC Stade Nyonnais postponed SC YF Juventus Zürich SC YF Juventus
matchday 15 Bischofshofen SK Bischofshofen postponed SV Seekirchen Seekirchen
matchday 10 FC Kufstein FC Kufstein 1:00 AM SV Wörgl SV Wörgl
matchday 16 FC Wacker II FC Wacker Innsbruck II postponed SC Schwaz Schwaz
matchday 14 Röthis SC Röthis postponed VfB Hohenems Hohenems
  Chaux-de-Fonds FC La Chaux-de-Fonds postponed FC Echallens Région FC Echallens
  Azzurri LS FC Azzurri LS 90 postponed FC Bulle FC Bulle
  US Terre Sainte US Terre Sainte postponed FC Naters Oberwallis FC Naters
  Meyrin FC Meyrin FC postponed CS Chênois CS Chênois
  Martigny-Sports FC Martigny-Sports postponed FC Vevey United Vevey United
matchday 13 SfB - Oure FA Svendborg fB - Oure FA 3:5 BK Frem BK Frem
  FA 2000 FA 2000 1:1 Roskilde KFUM Roskilde KFUM
  Middelfart Middelfart Boldklub 3:4 Aarhus Fremad Aarhus Fremad
  Hilleröd F Hilleröd Fodbold 1:4 Vanlöse IF Vanlöse IF
  VSK Aarhus VSK Aarhus 3:1 Boldklubben af 1893 B.93
  Holbaek B&I Holbaek B&I 3:1 Brabrand IF Brabrand IF
  Brönshöj BK Brönshöj Boldklub 3:3 Naestved Boldklub Naestved BK
matchday 14 FC Solothurn FC Solothurn postponed SC Goldau SC Goldau
  FC Schötz FC Schötz postponed FC Baden FC Baden
  SV Muttenz SV Muttenz postponed Grasshopper Club Zürich U21 GC Zürich U21
  SC Buochs SC Buochs postponed FC Wohlen FC Wohlen
  Winterthur U21 FC Winterthur U21 postponed FC Dietikon FC Dietikon
  FC Wettswil FC Wettswil-Bonstetten postponed FC Tuggen FC Tuggen
  FC Linth 04 FC Linth 04 postponed USV Eschen-Mauren Eschen-Mauren
  SV Höngg SV Höngg postponed FC Paradiso FC Paradiso
  FC Balzers FC Balzers postponed FC Red Star Zürich Red Star ZH
  FC Thalwil FC Thalwil postponed FC St. Gallen 1879 U21 St. Gallen U21
matchday 13 Santa Lucía C. Santa Lucía Cotzumalguapa FC 2:0 CSD Sacachispas Sacachispas
  Xelajú CSD Xelajú MC 0:0 Cobán Imperial Cobán Imperial
  Comunicaciones Comunicaciones FC 2:1 CSD Municipal CSD Municipa