1.Division
Russia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 474
- Foreigners: 52 Players 11.0%
- ø-Market value: €309k
- ø-Age: 26.2
Matchday 19 10/11
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(18.) Luch | 2:0 | SKA-En (9.) | ||
Mon
Jul 11, 2011
- 10:00 AM
|
||||
7.200 · Sergey Kuznetsov | ||||
Course of play | ||||
38' | 1:0 | |||
50' | 2:0 | |||
87' | ||||
(6.) Sibir | 0:1 | Met-En (5.) | ||
Mon
Jul 11, 2011
- 2:00 PM
|
||||
4.000 · Vyacheslav Kharlamov | ||||
Course of play | ||||
45' | ||||
0:1 | 84' | |||
86' | ||||
89' | ||||
(13.) Gazovi | 0:1 | Ural (7.) | ||
Mon
Jul 11, 2011
- 3:30 PM
|
||||
3.100 · Vladimir Rogulev | ||||
Course of play | ||||
54' | ||||
0:1 | 56' | |||
(12.) Bryans | 0:1 | SHNK (8.) | ||
Mon
Jul 11, 2011
- 5:00 PM
|
||||
7.232 · Igor Egorov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 49' | |||
(10.) T.Vlad | 1:3 | FK Niz (2.) | ||
Mon
Jul 11, 2011
- 5:00 PM
|
||||
4.500 · Almir Kayumov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 18' | |||
0:2 | 24' | |||
0:3 | 36' | |||
45' | 1:3 | |||
(11.) Torped | 4:0 | Balt. (17.) | ||
Mon
Jul 11, 2011
- 5:00 PM
|
||||
3.800 · Sergey Lapochkin | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
20' | 2:0 | |||
44' | ||||
45+1' | 3:0 | |||
89' | 4:0 | |||
(16.) Volgar | 3:0 | Alania (1.) | ||
Mon
Jul 11, 2011
- 5:00 PM
|
||||
4.000 · Aleksandr Gonchar | ||||
Course of play | ||||
18' | 1:0 | |||
29' | 2:0 | |||
72' | 3:0 | |||
(14.) Cherno | 0:1 | Sochi | ||
Mon
Jul 11, 2011
- 5:30 PM
|
||||
4.000 · Timur Arslanbekov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 81' | |||
90' | ||||
(19.) Fakel | 0:1 | Khimki (15.) | ||
Mon
Jul 11, 2011
- 6:00 PM
|
||||
9.000 · Pavel Shadykhanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 88' | |||
(4.) KamAZ | 1:2 | Mordov (3.) | ||
Tue
Jul 12, 2011
- 4:00 PM
|
||||
4.000 · Aleksey Lobanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 47' | |||
69' | 1:1 | |||
1:2 | 71' | |||
Table 1.Division 10/11
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Alania | 19 | 19 | 39 | |
2 | FK Novgorod | 19 | 9 | 39 | |
3 | Mordovia | 19 | 15 | 38 | |
4 | Metallurg-Enisey | 19 | 7 | 34 | |
5 | Ural | 19 | 10 | 32 | |
6 | KamAZ | 19 | 9 | 32 | |
7 | Shinnik Yaroslav | 19 | 4 | 30 | |
8 | Sibir | 19 | 10 | 29 | |
9 | SKA-Energia | 19 | -4 | 26 | |
10 | Torpedo Vlad. | 19 | -6 | 26 | |
11 | Torpedo Moskau | 19 | 2 | 25 | |
12 | Volgar-Gazprom | 19 | -10 | 21 | |
13 | Khimki | 19 | -11 | 21 | |
14 | Dinamo Bryansk | 19 | -6 | 20 | |
15 | Gazovik Orenburg | 19 | -4 | 18 | |
16 | Chernomorets Nv. | 19 | -5 | 18 | |
17 | Baltika | 19 | -16 | 17 | |
18 | Luch-Energia | 19 | -8 | 16 | |
19 | Fakel Voronezh | 19 | -13 | 12 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...