Profile
Record of all refereed matches 2023/2024
The result is either the total result or the result of a selected season.
Competition | Competition | Appearances | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
28 | 13 | 0 | 1 | 12 | |||
Landespokal Hamburg | 3 | 4 | 0 | 0 | 1 | ||
Oberliga Hamburg | 15 | 5 | 0 | 1 | 8 | ||
Landesliga Hansa | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | ||
Landesliga Hammonia | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 |
Landespokal Hamburg
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
Third Round | Aug 15, 2023 | SC Schwarzenbek | Concordia | 5:6 on pens | - | - | - | 1 | |||||||||
Fourth Round | Oct 3, 2023 | SC Condor | Rahlstedter SC | 3:0 | 4 | - | - | - | |||||||||
Round of 16 | Oct 31, 2023 | SSV Rantzau | TSV Sasel | 3:1 | - | - | - | - |
Oberliga Hamburg
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
1 | Jul 30, 2023 | HEBC Hamburg (5.) | SV Halstenbek (12.) | 4:0 | 3 | - | - | 1 | |||||||||
3 | Aug 11, 2023 | ETSV Hamburg (9.) | Concordia (17.) | 2:2 | - | - | - | 1 | |||||||||
3 | Aug 13, 2023 | Niendorfer TSV (2.) | Union Tornesch (18.) | 3:1 | - | - | - | 1 | |||||||||
4 | Aug 19, 2023 | FC Türkiye (14.) | TuRa Harksheide (9.) | 3:3 | - | - | - | - | |||||||||
5 | Aug 27, 2023 | SV Halstenbek (8.) | USC Paloma (15.) | 0:1 | - | - | - | - | |||||||||
7 | Sep 10, 2023 | HEBC Hamburg (2.) | Union Tornesch (18.) | 3:3 | - | - | - | 1 | |||||||||
12 | Oct 6, 2023 | TuRa Harksheide (9.) | SV Halstenbek (12.) | 3:1 | - | - | - | - | |||||||||
16 | Nov 5, 2023 | Alsterbrüder (10.) | Union Tornesch (18.) | 2:2 | - | - | - | 1 | |||||||||
18 | Nov 18, 2023 | Concordia (13.) | TuS Dassendorf (2.) | 4:6 | - | - | - | - | |||||||||
14 | Dec 16, 2023 | Altona 93 (1.) | SC Victoria (10.) | 2:1 | - | - | - | - | |||||||||
20 | Jan 27, 2024 | FC Türkiye (15.) | SV Rugenbergen (18.) | 1:2 | - | - | - | - | |||||||||
23 | Feb 10, 2024 | TuS Dassendorf (2.) | TuRa Harksheide (4.) | 2:2 | - | - | 1 | 2 | |||||||||
25 | Feb 23, 2024 | SC Victoria (10.) | Alsterbrüder (13.) | 4:1 | - | - | - | - | |||||||||
21 | Mar 28, 2024 | ETSV Hamburg (6.) | Union Tornesch (16.) | 3:3 | - | - | - | 1 | |||||||||
31 | Apr 19, 2024 | SC Victoria (10.) | Altona 93 (1.) | 0:0 | 2 | - | - | - |
Landesliga Hansa
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
2 | Aug 6, 2023 | ASV Hamburg (5.) | Hamm United (4.) | 2:2 | - | - | - | 1 | |||||||||
6 | Sep 3, 2023 | SC Vier-Marsch. (9.) | SC Condor (13.) | 1:3 | - | - | - | - | |||||||||
13 | Oct 28, 2023 | SV Altengamme (10.) | FC Voran Ohe (3.) | 1:2 | - | - | - | - | |||||||||
15 | Nov 11, 2023 | V/W Billstedt (1.) | SV Curslack-N. (7.) | 5:1 | - | - | - | - |
Landesliga Hammonia
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
20 | Feb 16, 2024 | SC Victoria II (11.) | Eintr. Lokstedt (3.) | 3:2 | - | - | - | - | |||||||||
12 | Mar 10, 2024 | TBS Pinneberg (7.) | USC Paloma II (10.) | 2:0 | - | - | - | - | |||||||||
23 | Mar 15, 2024 | Norderstedt II (2.) | SC Poppenbüttel (12.) | 6:0 | - | - | - | 1 | |||||||||
25 | Apr 5, 2024 | Norderstedt II (2.) | HSV III (1.) | 2:2 | 4 | - | - | - | |||||||||
26 | Apr 14, 2024 | TBS Pinneberg (4.) | Niendorf II (8.) | 2:1 | - | - | - | 1 | |||||||||
28 | Apr 26, 2024 | Barmbek-U. (5.) | SC Victoria II (12.) | 2:1 | - | - | - | - |