Profile
Record of all refereed matches 2023/2024
The result is either the total result or the result of a selected season.
Competition | Competition | Appearances | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
16 | 6 | 0 | 1 | 5 | |||
Oberliga Hamburg | 4 | 6 | 0 | 0 | 0 | ||
Landesliga Hansa | 7 | 0 | 0 | 1 | 3 | ||
Landesliga Hammonia | 5 | 0 | 0 | 0 | 2 |
Oberliga Hamburg
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
24 | Feb 16, 2024 | TuRa Harksheide (4.) | Niendorfer TSV (3.) | 0:5 | - | - | - | - | |||||||||
26 | Mar 3, 2024 | Concordia (13.) | Düneberger SV (17.) | 4:0 | 6 | - | - | - | |||||||||
27 | Mar 17, 2024 | SV Rugenbergen (16.) | TSV Buchholz 08 (10.) | 2:1 | - | - | - | - | |||||||||
29 | Apr 5, 2024 | SV Halstenbek (11.) | TuRa Harksheide (7.) | 5:0 | - | - | - | - |
Landesliga Hansa
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
2 | Aug 5, 2023 | SC Vier-Marsch. (15.) | SV Curslack-N. (1.) | 3:1 | - | - | - | 1 | |||||||||
6 | Sep 1, 2023 | Oststeinbek (15.) | Rahlstedter SC (10.) | 1:6 | - | - | - | - | |||||||||
9 | Sep 23, 2023 | V/W Billstedt (2.) | ASV Hamburg (7.) | 5:3 | - | - | - | - | |||||||||
10 | Oct 8, 2023 | SC Condor (11.) | Ahrensburg (13.) | 3:3 | - | - | - | 1 | |||||||||
14 | Nov 4, 2023 | V/W Billstedt (1.) | SV Altengamme (10.) | 3:0 | - | - | 1 | - | |||||||||
14 | Feb 11, 2024 | Concordia II (12.) | HT 16 Hamburg (2.) | 0:4 | - | - | - | - | |||||||||
21 | Feb 25, 2024 | HT 16 Hamburg (2.) | Harburger SC (15.) | 4:1 | - | - | - | 1 |
Landesliga Hammonia
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
4 | Aug 20, 2023 | TBS Pinneberg (10.) | SC Poppenbüttel (6.) | 5:0 | - | - | - | 1 | |||||||||
8 | Sep 15, 2023 | SC Nienstedten (1.) | HSV III (4.) | 0:3 | - | - | - | - | |||||||||
12 | Oct 20, 2023 | Norderstedt II (2.) | Eintr. Lokstedt (4.) | 3:0 | - | - | - | - | |||||||||
17 | Nov 24, 2023 | Norderstedt II (2.) | Nikola Tesla (10.) | 2:2 | - | - | - | 1 | |||||||||
18 | Feb 11, 2024 | USC Paloma II (13.) | Kummerfeld (14.) | 3:3 | - | - | - | - |