VfB Stuttgart | 2:0 | Union Berlin |
|
||||||||
SSC Napoli | 1:1 | Torino | |||||||||
OGC Nice | 1:2 | Montpellier | |||||||||
Barcelona | 1:0 | RCD Mallorca | |||||||||
Sheff Wed | 0:2 | Leeds |
|
||||||||
Cincinnati | 0:1 | Monterrey |
|
||||||||
Nashville | 2:2 | Miami | |||||||||
Vasco da Gama | 7:4 on pens | Água Santa-SP | |||||||||
Sousa | 1:0 | Petrolina | |||||||||
F. Düsseldorf | 2:0 | Hamburger SV |
|
||||||||
E. Braunschweig | 0:1 | Hansa Rostock |
|
||||||||
Dynamo Dresden | 2:1 | 1860 Munich |
|
||||||||
Remo | 3:1 | Trem | |||||||||
Brasiliense-DF | 4:1 on pens | Ceilândia | |||||||||
KS Samara | 0:2 | CSKA Moscow | |||||||||
Rostov | 2:1 | Krasnodar | |||||||||
CFR Cluj | 1:0 | FC Hermannstadt | |||||||||
FC Dinamo | 1:0 | UTA Arad | |||||||||
Petrolul | 1:2 | Sepsi OSK | |||||||||
FC Voluntari | 0:0 | U Cluj | |||||||||
FC Botosani | 0:0 | FCV Farul | |||||||||
Defensor SC U19 | 2:0 | Sp. Cristal U20 | |||||||||
A. Ready U20 | 0:3 | Colo Colo U21 | |||||||||
Always Ready | 1:0 | Nacional | |||||||||
Samsunspor U19 | 2:2 | Altinordu U19 | |||||||||
Galatasaray | 6:2 | C. Rizespor | |||||||||
Go Ahead Eagles | 0:1 | PSV Eindhoven |
|
||||||||
SK Dnipro-1 | 0:1 | Rukh Lviv | |||||||||
Metalist 1925 | 1:1 | LNZ Cherkasy | |||||||||
Shakhtar D. | 3:2 | Kolos Kovalivka | |||||||||
Olympiacos U19 | postponed | OFI Crete U19 | |||||||||
Beerschot V.A. | 2:1 | KSK Lierse Kem. | |||||||||
Patro Eisden | 2:2 | Jong Genk | |||||||||
Zébra Élites | 1:1 | KVK Tienen | |||||||||
KV Mechelen | 3:1 | KVC Westerlo | |||||||||
Hvidovre | 1:2 | Nordsjaelland | |||||||||
Red Star U19 | 1:0 | Vozdovac U19 | |||||||||
Spartak | 0:1 | Novi Pazar | |||||||||
Radnik | 0:1 | Radnicki 1923 | |||||||||
Vojvodina | 2:1 | Vozdovac | |||||||||
Mladost | 1:0 | FK Cukaricki | |||||||||
NK Varazdin | 2:2 | NK Istra | |||||||||
Ruokolahden | 1:6 | Haminan PK | |||||||||
Nappulaliiga | 1:7 | VG-62 | |||||||||
Helsinki IFK | 9:8 on pens | Gnistan/Ogeli | |||||||||
Valtti | 2:1 | Laaksolahti | |||||||||
Piast Gliwice | 2:3 | Radomiak | |||||||||
Jagiellonia | 3:1 | Slask Wroclaw | |||||||||
Marek Dupnitsa | 2:1 | Spartak Varna | |||||||||
Loko Plovdiv | 3:0 | Etar | |||||||||
Puskás AFC | 0:2 | Újpest FC | |||||||||
Ruzomberok | 0:1 | Slo. Bratislava | |||||||||
Greifswald II | 3:2 | TSV Stralsund | |||||||||
MSV Pampow | 1:5 | Neubrandenburg | |||||||||
FCM Schwerin | 3:1 | FC Schönberg 95 | |||||||||
TSV Rudow 1888 | 0:2 | Spand. Kickers | |||||||||
Türkspor 04 | 1:0 | Berliner SC | |||||||||
Fort. Magdeburg | 2:0 | VfB Ottersleben | |||||||||
SC Bernburg | 2:1 | Lok Stendal | |||||||||
Hallbergmoos | 1:0 | SSV Eggenfelden | |||||||||
1860 Rosenheim | 1:0 | TSV Wasserburg | |||||||||
DJK Don Bosco | 1:1 | FC Lichtenfels | |||||||||
Bayreuth II | 1:1 | SV Unterreich. | |||||||||
SpVgg Weiden | 5:0 | SpVgg Landshut | |||||||||
Eutin 08 | 2:1 | Rapid Lübeck | |||||||||
MSV Düsseldorf | 0:4 | Vict. Mennrath | |||||||||
TuRU Düsseldorf | 0:3 | VfL Jüchen-G. | |||||||||
TSV Wetschen | 2:0 | FC Sulingen | |||||||||
TuS Marienborn | 2:2 | TSG Bretzenheim | |||||||||
FSV Offenbach | 3:0 | Gau-Odernheim | |||||||||
TuS Hornau | 3:0 | SV Zeilsheim | |||||||||
SV Helpenstein | 1:1 | SV Breinig | |||||||||
Mülheim-Kärlich | 3:1 | FC Metternich | |||||||||
Belgrano | 1:1 | Defensa | |||||||||
Newell's | 1:0 | Tigre | |||||||||
A. Bucaramanga | 6:2 | Real Santander | |||||||||
Pereira | 2:0 | Real C. | |||||||||
Real Santa Cruz | 1:1 | Guabirá | |||||||||
Al-Tai | 1:0 | Al-Hazem | |||||||||
Al-Riyadh | 1:3 | Al-Hilal | |||||||||
Al-Ittihad | 2:1 | Al-Okhdood | |||||||||
Min. Zacatecas | 3:0 | Atlético La Paz | |||||||||
Tapatío | 1:2 | Oaxaca | |||||||||
Portuguesa FC | 1:2 | Monagas SC | |||||||||
Táchira | 0:1 | Puerto Cabello | |||||||||
Sydney FC II | 4:1 | CCM Academy | |||||||||
South Melbourne | 1:1 | Heidelberg Utd. | |||||||||
Green Gully SC | 2:4 | Altona Magic | |||||||||
Western Sydney | 1:3 | Western United | |||||||||
S. Brijeg U17 | 3:1 | FK Igman U17 | |||||||||
Limache | 0:1 | Rangers Talca | |||||||||
D. Recoleta | 1:2 | AC Barnechea | |||||||||
IS Tighennif | 1:3 | ES Mostaganem | |||||||||
ASO Chlef | 5:7 on pens | US Biskra | |||||||||
NA Hussein Dey | 1:0 AET | MO Constantine | |||||||||
USM Khenchela | 3:2 AET | GC Mascara | |||||||||
Paradou AC | 1:2 | MC Oran | |||||||||
USM Alger | 8:0 | MB Rouissat | |||||||||
Baladiya | 1:2 | El Gouna | |||||||||
SCC Mohammedia | 0:1 | JS Soualem | |||||||||
Zamalek | 0:2 | El Ahly | |||||||||
NK Aluminij U19 | 1:1 | NK Rudar U19 | |||||||||
FC Koper U19 | 2:3 | NK Celje U19 | |||||||||
Gorica U19 | 0:0 | NK Domzale U19 | |||||||||
Abergavenny | 0:1 | Ammanford | |||||||||
Afan Lido | 2:5 | Cambrian United | |||||||||
Caerau Ely | 2:2 | Briton Ferry | |||||||||
Llanelli AFC | 2:1 | Llantwit Major | |||||||||
Taffs Well | 0:2 | Pontardawe | |||||||||
Trefelin BGC | 1:1 | Carmarthen | |||||||||
Denbigh | 6:1 | Chirk AAA | |||||||||
Gresford | 2:4 | Flint Town | |||||||||
Llandudno | 1:5 | Airbus UK | |||||||||
Llanidloes | 1:4 | Guilsfield | |||||||||
Prestatyn | 3:4 | Bangor 1876 | |||||||||
Bala | 1:1 | Caernarfon | |||||||||
Connah's Quay | 1:5 | The New Saints | |||||||||
Haverfordwest | 0:1 | Penybont | |||||||||
Caxias-RS | 1:0 | EC São José | |||||||||
SV Lafnitz | 2:1 | FAC | |||||||||
SW Bregenz | 1:1 | FC Liefering | |||||||||
SKN St. Pölten | 2:0 | SV Kapfenberg | |||||||||
SV Stripfing | 0:2 | SKU Amstetten | |||||||||
First Vienna FC | 1:2 | SV Horn | |||||||||
DSV Leoben | 1:0 | SV Ried |
|
||||||||
CS Ameliano | 2:0 | Olimpia | |||||||||
César Vallejo | 2:0 | Sport Huancayo | |||||||||
Técnico U. | 0:3 | Uni. Católica | |||||||||
Hearts FC B | 2:1 | Albion Rovers | |||||||||
Sol de América | 1:0 | Nacional | |||||||||
KR Reykjavík | postponed | Stjarnan | |||||||||
AEL Limassol | 2:1 | Apol. Limassol | |||||||||
Pegia 2014 | 0:2 | Omon. Aradippou | |||||||||
UTC | 2:3 | Comerciantes | |||||||||
PT Prachuap FC | 2:0 | Police Tero FC | |||||||||
Customs Utd. | 1:3 | Swat Cat | |||||||||
Bohemians | 0:2 | Shelbourne | |||||||||
Derry City | 3:0 | Waterford FC | |||||||||
Galway United | 0:0 | Drogheda United | |||||||||
St. Pat's | 1:0 | Dundalk FC | |||||||||
Athlone Town | 1:1 | Kerry FC | |||||||||
Finn Harps | 0:1 | Cobh Ramblers | |||||||||
Treaty United | 2:2 | Bray Wanderers | |||||||||
UCD | 1:2 | Wexford FC | |||||||||
Rathfriland | 3:0 | Warrenpoint | |||||||||
Parma | 2:1 | Brescia | |||||||||
SD Huesca | 2:0 | FC Andorra | |||||||||
US Granville | 1:0 | Borgo | |||||||||
FC Chambly Oise | 1:2 | US Saint-Malo | |||||||||
Jura Sud | 0:0 | Thonon Évian | |||||||||
Olymp. Lyon B | 2:1 | Chassieu Déci. | |||||||||
Neftekhimik | 2:0 | KamAZ | |||||||||
Portimonense | 0:3 | FC Porto |
|
||||||||
CF Estrela | 3:1 | Casa Pia | |||||||||
Leiria | 1:0 | Oliveirense | |||||||||
Boluspor | 2:1 | Giresunspor | |||||||||
FC Schaffhausen | 1:1 | FC Aarau | |||||||||
Neuchâtel Xamax | 0:0 | FC Sion |
|
||||||||
Zlin U19 | 0:3 | Jihlava U19 | |||||||||
Hlucin | 1:0 | Tatran Bohunice | |||||||||
Pribram | 0:1 | Lisen | |||||||||
Viagem Usti n/L | 2:2 | Ml. Boleslav B | |||||||||
HB Köge | 0:4 | Hilleröd F | |||||||||
Hobro IK | 1:1 | B.93 | |||||||||
FC Helsingör | 1:1 | Kolding IF | |||||||||
QD Hainiu | 0:1 | CC Yatai | |||||||||
SH Shenhua | 2:0 | QD West Coast | |||||||||
Barbalha | 2:0 | Atlético-CE | |||||||||
NK Sesvete | 4:0 | Cibalia | |||||||||
Znicz Pruszkow | 2:0 | Nieciecza | |||||||||
Arka Gdynia | 1:1 | Wisla Kraków | |||||||||
Metallurg Bk. | 0:0 | Sogdiana | |||||||||
Pakhtakor | 0:0 | Nasaf Qarshi | |||||||||
Hapoel Acre | 1:0 | Hapoel Afula | |||||||||
Ness Ziona | 1:1 | H. Nof HaGalil | |||||||||
H. Umm al-Fahm | 3:1 | Bnei Shefaram | |||||||||
Ironi Tiberias | 1:1 | H. Kfar Saba | |||||||||
Kiryat Shmona | 0:0 | SC Kfar Qasem | |||||||||
Polonia Bytom | 0:0 | GKS Jastrzebie | |||||||||
KKS Kalisz | 2:2 | LKS Lodz II | |||||||||
ASK Voitsberg | 3:0 | Amateure OÖ | |||||||||
Vöcklamarkt | 0:3 | Union Gurten | |||||||||
Bad Gleichenb. | 1:1 | FC Gleisdorf 09 | |||||||||
Vorwärts Steyr | 2:0 | SV Wallern | |||||||||
Allerheiligen | 4:0 | St. Anna/Aigen | |||||||||
Deutschlandsbg. | 1:2 | SV Ried II | |||||||||
Rot-Weiß Erfurt | 2:2 | FC Eilenburg | |||||||||
H. Rostock II | 1:2 | ZFC Meuselwitz | |||||||||
Hertha BSC II | 0:1 | Greifswalder FC | |||||||||
FC Bayern II | 2:0 | DJK Vilzing | |||||||||
TSV Buchbach | 1:0 | Türkgücü Münch. | |||||||||
FC Augsburg II | 1:1 | FC Memmingen | |||||||||
Velbert 02 | 2:1 | 1.FC Düren | |||||||||
Alem. Aachen | 2:1 | Düsseldorf II | |||||||||
Drochtersen/A. | 2:1 | Bremer SV | |||||||||
SC Weiche 08 | 1:0 | Eimsbütteler TV | |||||||||
SC Neusiedl/See | 3:0 | Oberwart | |||||||||
Rapid Wien II | 3:1 | Drassburg | |||||||||
TWL Elektra | 1:1 | FavAC | |||||||||
FC Marchfeld | 1:0 | Ardagger | |||||||||
Wiener SC | 1:2 | SR Donaufeld | |||||||||
ASV Cham | 2:0 | Ammerthal | |||||||||
TSV Kornburg | 2:0 | Eltersdorf | |||||||||
ATSV Erlangen | 1:0 | Regensburg II | |||||||||
1.CfR Pforzheim | 1:1 | SV Oberachern | |||||||||
RW Koblenz | 0:3 | K'lautern II | |||||||||
SV Morlautern | 2:1 | FV Dudenhofen | |||||||||
Bonner SC | 3:0 | SpVg Porz | |||||||||
SC Staaken | 1:3 | E. Mahlsdorf | |||||||||
TSG Neustrelitz | 2:2 | TeBe Berlin | |||||||||
Dyn. Schwerin | 3:1 | U. Fürstenwalde | |||||||||
Willem II U18 | 0:2 | Feyenoord U18 | |||||||||
Mannswörth | 0:3 | Austria XIII | |||||||||
SV Schwechat | 1:0 | Wienerberg | |||||||||
Korneuburg | 2:0 | SC Ortmann | |||||||||
Waidhofen/T. | 1:2 | Wiener Neustadt | |||||||||
Kottingbrunn | 2:0 | Haitzendorf | |||||||||
Rohrbach/G. | 2:1 | St. Peter/Au | |||||||||
Gloggnitz | 2:0 | Schrems | |||||||||
FC Bayern U19 | 4:1 | Nürnberg U19 | |||||||||
Marz | 0:1 | Pinkafeld | |||||||||
Edelserpentin | 0:1 | Leithaprodersd. | |||||||||
Schattendorf | 0:1 | SC/ESV Parndorf |
|
||||||||
SPG Pregarten | 0:2 | ASKÖ Oedt | |||||||||
Gnas | 1:3 | Lebring | |||||||||
Fehring | 1:0 | FC Gamlitz | |||||||||
Bruck/Mur | 2:3 | SC Kalsdorf | |||||||||
Fürstenfeld | 1:3 | Schladming | |||||||||
Shabab Al-Sahel | 0:0 | Ahli Nabatieh | |||||||||
Bourj FC | 0:2 | Safa Beirut SC | |||||||||
Nejmeh SC | 1:2 | Al-Ansar FC | |||||||||
Auda | 1:2 | RFS | |||||||||
Ha Tinh FC | 1:1 | Hai Phong FC | |||||||||
Nam Dinh FC | 1:1 | Thanh Hoa FC | |||||||||
Ha Noi FC | 3:1 | Quang Nam FC | |||||||||
FK Sabail | 0:1 | Sumgayit | |||||||||
Lions Gibraltar | 0:2 | Lincoln FC | |||||||||
FC Van | 1:0 | Pyunik Yerevan | |||||||||
FC Urartu | 1:2 | West Armenia | |||||||||
Odense BK U19 | 1:2 | Copenhagen U19 | |||||||||
Aarhus GF U19 | 0:4 | Esbjerg fB U19 | |||||||||
Bendel Ins. | 2:0 | Gombe United | |||||||||
Persik | 4:3 | RANS FC | |||||||||
PSM Makassar | 2:1 | PSS Sleman |
|
||||||||
Bali United | 2:0 | PSIS |
|
||||||||
Naxxar Lions FC | 1:1 | Balzan FC | |||||||||
Mqabba FC | 2:0 | Rabat Ajax | |||||||||
Qala Saints FC | 2:0 | Kercem Ajax FC | |||||||||
Oratory Youths | 3:1 | Xaghra United | |||||||||
Univer Oguzspor | 1:1 | Spartanii | |||||||||
FC Speranta | 0:2 | Saksan | |||||||||
Mes Rafsanjan | 1:1 | Tractor | |||||||||
Sepahan | 2:3 | Paykan FC | |||||||||
Shams Azar | 2:1 | Aluminium Arak | |||||||||
Persepolis | 4:2 | Foolad | |||||||||
Esteghlal Khz. | 0:1 | Esteghlal FC | |||||||||
Necaxa U23 | 4:1 | San Luis U23 | |||||||||
Puebla FC U23 | 4:1 | Atlas U23 | |||||||||
FC Juárez U23 | 1:0 | Toluca U23 | |||||||||
NEROCA FC | 2:3 | Ch. Brothers | |||||||||
Inter Kashi | 6:3 | TRAU FC | |||||||||
Jamshedpur FC | 0:3 | Mumbai City | |||||||||