FK Olimp-Dolgoprudnyi ( -2022)
Info
Game plan
Record Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 19/20
Matches | Wins | Draws | Losses | ø pts | Goals | ø spectators | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Home record | 9 | 7 | 2 | - | 2.56 | 20:4 | 556 |
Away record | 8 | 4 | - | 4 | 1.50 | 9:12 | 518 |
Overall balance | 17 | 11 | 2 | 4 | 2.06 | 29:16 | 538 |
Russian Cup
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
First Round | Sat Jul 20, 2019 | 4:30 PM | A | Kvant Obninsk | 4-1-4-1 | 1.600 | 3:4 | ||
Second Round | Sun Jul 28, 2019 | 1:00 PM | H | Zorkiy | 4-2-3-1 | 500 | 0:4 |
Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tue Jul 16, 2019 | 5:00 PM | H | (2.) | Zvezda S-Pb (14.) | 4-1-4-1 | 450 | 5:0 | |
2 | Wed Jul 24, 2019 | 5:00 PM | A | (1.) | Zenit 2 S-Pb (2.) | 4-2-3-1 | 500 | 2:0 | |
3 | Thu Aug 1, 2019 | 3:00 PM | H | (7.) | Energia V. Luki (5.) | 4-2-3-1 | 400 | 3:1 | |
4 | Fri Aug 9, 2019 | 4:00 PM | A | (5.) | Kolomna (13.) | 4-1-4-1 | 700 | 1:0 | |
5 | Fri Aug 16, 2019 | 5:00 PM | H | (8.) | Rodina Moscow (13.) | 4-2-3-1 | 750 | 2:0 | |
6 | Fri Aug 23, 2019 | 4:00 PM | A | (4.) | Olimp Khimki (10.) | 4-2-3-1 | 155 | 3:0 | |
7 | Fri Aug 30, 2019 | 5:00 PM | H | (6.) | Leningradets (1.) | 4-2-3-1 | 700 | 2:0 | |
8 | Fri Sep 6, 2019 | 4:00 PM | A | (3.) | Loko-Kazanka M. (10.) | 4-2-3-1 | 235 | 1:2 | |
9 | Fri Sep 13, 2019 | 5:00 PM | H | (2.) | Znamya Truda (9.) | 4-2-3-1 | 500 | 2:0 | |
10 | Sat Sep 21, 2019 | 6:00 PM | A | (2.) | Murom (7.) | 4-2-3-1 | 2.000 | 1:2 | |
11 | Fri Sep 27, 2019 | 5:00 PM | H | (2.) | Pskov-747 (3.) | 4-2-3-1 | 500 | 2:0 | |
12 | Sat Oct 5, 2019 | 3:00 PM | H | (2.) | Torpedo Vlad. (4.) | 4-1-3-2 | 500 | 1:1 | |
13 | Sat Oct 12, 2019 | 1:00 PM | A | (2.) | Veles Moscow (3.) | 4-2-3-1 | 200 | 3:1 | |
14 | Sat Oct 19, 2019 | 3:00 PM | H | (3.) | Zenit 2 S-Pb (1.) | 4-1-3-2 | 700 | 2:1 | |
15 | Sat Oct 26, 2019 | 3:00 PM | A | (3.) | Energia V. Luki (12.) | 4-4-2 double 6 | 200 | 0:2 | |
16 | Sat Nov 2, 2019 | 3:00 PM | H | (2.) | Kolomna (13.) | 4-4-2 double 6 | 500 | 1:1 | |
17 | Sat Nov 9, 2019 | 2:00 PM | A | (2.) | Rodina Moscow (8.) | 4-4-2 double 6 | 150 | 1:2 |