E. Frankfurt | 1:1 | Werder Bremen |
|
||||||||
Salernitana | 2:2 | Sassuolo | |||||||||
LOSC Lille | 3:1 | Marseille |
|
||||||||
Rotherham | 0:1 | Plymouth | |||||||||
Malta U16 | 4:1 | Liechtenst. U17 | |||||||||
Sundowns | 3:2 on pens | Young Africans | |||||||||
El Ahly | 2:0 | Simba SC | |||||||||
SC Paderborn | 2:3 | Hertha BSC |
|
||||||||
Hansa Rostock | 3:1 | Wehen Wiesbaden |
|
||||||||
FC Ingolstadt | 1:1 | Arm. Bielefeld |
|
||||||||
SCR Altach | 0:0 | WSG Tirol |
|
||||||||
Rosario Central | 1:0 | Peñarol | |||||||||
Caracas FC | 1:4 | Atlético-MG |
|
||||||||
CA Talleres | 2:1 | São Paulo |
|
||||||||
Palestino | 0:4 | Bolívar | |||||||||
Liverpool FC | 1:1 | Independiente | |||||||||
Sepsi OSK | 1:1 | FCV Farul | |||||||||
UTA Arad | 1:0 | FC Botosani | |||||||||
SK Beveren | 2:1 | RSCA Futures | |||||||||
Zulte Waregem | 0:0 | Patro Eisden | |||||||||
Lyngby BK | 0:0 | Odense BK | |||||||||
NK Rudes | 2:3 | NK Osijek | |||||||||
FC Haka II | 4:2 | Ylöjärvi | |||||||||
TiPS | 1:2 | LPS | |||||||||
FC Inter II | 2:2 | HJS | |||||||||
Cracovia | 2:2 | LKS Lodz | |||||||||
Radomiak | 2:1 | Raków | |||||||||
Septemvri Sofia | 0:2 | Spartak Varna | |||||||||
NK Aluminij | 0:2 | NK Maribor | |||||||||
Újpest FC | 1:5 | Zalaegerszeg | |||||||||
MSK Zilina | 0:3 | Slo. Bratislava | |||||||||
TuSpo Surheide | 1:1 | W. Bremen III | |||||||||
SC Bernburg | 3:0 | Tangermünde | |||||||||
RW Thalheim | 2:1 | SSC Weißenfels | |||||||||
1860 Rosenheim | 2:1 | TuS Holzkirchen | |||||||||
SF Schwaig | 2:0 | SV Pullach | |||||||||
TSV Grünwald | 2:1 | SB Traunstein | |||||||||
Neufraunhofen | 1:2 | TSV Ampfing | |||||||||
FCM Schwerin | 1:1 | MSV Pampow | |||||||||
TSV Buch | 1:3 | Jahn Forchheim | |||||||||
FV Biberach | 2:1 | TSV Berg | |||||||||
Oberensingen | 2:1 | SV Fellbach | |||||||||
FCA Walldorf II | 2:2 | TSV Reichenbach | |||||||||
FC Kray | 0:0 | SpVgg Steele | |||||||||
DJK Don Bosco | 2:0 | TSV Großbardorf | |||||||||
Bad Kötzting | 4:0 | TB ASV Regenst. | |||||||||
SpVgg Weiden | 3:0 | SpVgg Lam | |||||||||
Motor Wilsdruff | 3:0 | Empor Glauchau | |||||||||
Füchse Berlin | 3:3 | Frohnauer SC | |||||||||
TSV Rudow 1888 | 1:2 | Türkspor 04 | |||||||||
TuS Kirchberg | 0:0 | FSV Salmrohr | |||||||||
Homburg-Nü. | 5:1 | FV Wiehl | |||||||||
Real C. | 1:2 | Union Magdalena | |||||||||
Tigres FC | 0:1 | Atlético Huila | |||||||||
Envigado | 1:1 | Pereira | |||||||||
Al-Khaleej | 1:4 | Al-Hilal | |||||||||
Al-Ittihad | 0:0 | Al-Taawoun | |||||||||
Al-Wehda | 1:1 | Al-Ahli | |||||||||
Damac FC | 0:1 | Al-Nassr | |||||||||
Morelia | 0:2 | Leones Negros | |||||||||
Dorados Sinaloa | 1:3 | Tapatío | |||||||||
Tepatitlán | 1:1 | Tlaxcala | |||||||||
Heidelberg Utd. | 6:0 | St Albans | |||||||||
Dandenong City | 1:1 | Green Gully SC | |||||||||
Oakleigh Cannon | 3:0 | Melbour. Sharks | |||||||||
Western Sydney | 1:2 | Brisbane Roar | |||||||||
UCV FC | 2:0 | Táchira | |||||||||
Yaracuyanos | 1:0 | Academia Rey | |||||||||
Dzerzhinsk | 1:1 | Vitebsk | |||||||||
FK Minsk | 2:3 | FK Smorgon | |||||||||
Fath Casablanca | 0:1 | MAS Fes | |||||||||
Hassania | 2:0 | USM Oujda | |||||||||
MC El Bayadh | 0:2 | NC Magra | |||||||||
MC Algiers | 3:0 | US Souf | |||||||||
ASO Chlef | 1:2 | JS Saoura | |||||||||
US Biskra | 1:0 | JS Kabylie | |||||||||
BSK Banja Luka | 4:1 | Zeljeznicar BL | |||||||||
Pyramids FC | 0:0 | Gaish | |||||||||
Daejeon Korail | 1:1 | Gimhae FC | |||||||||
NK Domzale U19 | 4:0 | Olimpija U19 | |||||||||
ND Ilirija U19 | 2:1 | Sezana U19 | |||||||||
NK Rudar U19 | 2:1 | FC Koper U19 | |||||||||
Haverfordwest | 2:1 | Barry Town | |||||||||
Bala | 1:1 | Newtown | |||||||||
The New Saints | 7:1 | Caernarfon | |||||||||
SV Stripfing | 1:2 | FC Liefering | |||||||||
First Vienna FC | 7:3 | SKN St. Pölten | |||||||||
SV Horn | 2:1 | SV Lafnitz | |||||||||
SV Kapfenberg | 1:3 | SV Ried |
|
||||||||
Dep. Garcilaso | 3:2 | Metropolitanos | |||||||||
Uni. Católica | 0:0 | Cruzeiro |
|
||||||||
Luqueño | 0:2 | Racing Club |
|
||||||||
Real Tomayapo | 0:2 | Delfín SC | |||||||||
Always Ready | 2:0 | Indep. Medellín | |||||||||
Hearts FC B | 5:3 | East Stirling | |||||||||
Smári | 4:5 on pens | Arbaer | |||||||||
Hafnir | 12:0 | KM Reykjavík | |||||||||
Spyrnir | 0:5 | Höttur/Huginn | |||||||||
Haukar | 20:0 | Afríka | |||||||||
Tindastóll | 7:0 | Samherjar | |||||||||
KH | 5:1 | Reynir S | |||||||||
Hamar | 2:5 AET | Hvíti | |||||||||
Omonia 29 Maiou | 1:1 | EN Paralimniou | |||||||||
Nomme United | 2:1 | JK Tammeka | |||||||||
Birkenhead | 1:0 | Auckland United | |||||||||
Atlético Grau | 0:0 | Sport Boys | |||||||||
Finn Harps | 1:1 | UCD | |||||||||
Bray Wanderers | 3:0 | Athlone Town | |||||||||
Cork City | 3:0 | Cobh Ramblers | |||||||||
Kerry FC | 3:0 | Longford Town | |||||||||
Wexford FC | 3:2 | Treaty United | |||||||||
Bohemians | 0:1 | Waterford FC | |||||||||
Derry City | 4:1 | Dundalk FC | |||||||||
Drogheda United | 2:2 | Shelbourne | |||||||||
St. Pat's | 2:1 | Shamrock Rovers | |||||||||
Ballymacash | 4:2 | Lisburn FC | |||||||||
Bari | 1:2 | Cremonese | |||||||||
Sestri Levante | 0:2 | Pineto | |||||||||
Foggia | 0:2 | Casertana | |||||||||
SD Amorebieta | 3:1 | Racing Ferrol | |||||||||
Elche CF | 0:2 | Real Oviedo | |||||||||
Borgo | 1:4 | US Boulogne | |||||||||
La Roche Vendée | 1:1 | FC Libourne | |||||||||
Le Puy Foot | 1:1 | Bourgoin-Jall. | |||||||||
FC Versailles | 2:0 | Dijon | |||||||||
FC Martigues | 1:0 | FC Villefranche | |||||||||
US Orléans | 1:1 | Marignane GCB | |||||||||
SAS Epinal | 2:1 | Nîmes Olympique | |||||||||
Le Mans FC | 3:4 | US Avranches | |||||||||
Red Star FC | 2:1 | Chamois Niort | |||||||||
GOAL FC | 3:4 | SO Cholet | |||||||||
FC Dordrecht | 2:1 | De Graafschap | |||||||||
SC Cambuur | 0:2 | ADO Den Haag | |||||||||
TOP Oss | 2:1 | FC Eindhoven | |||||||||
MVV Maastricht | 3:0 | Helmond Sport | |||||||||
Telstar | 3:1 | PSV U21 | |||||||||
Farense | 2:0 | Boavista | |||||||||
Chernigiv-ShVSM | 0:2 | FK Khust | |||||||||
Kremin | 0:0 | Bukovyna | |||||||||
Prykarpattya | 0:1 | Livyi Bereg | |||||||||
Stade Nyonnais | 1:0 | FC Baden 1897 | |||||||||
Zlin U19 | 2:3 | Z. Brno U19 | |||||||||
Zlinsko | 2:1 | Hranice | |||||||||
Hlucin | 4:2 | Uhersky Brod | |||||||||
Vlasim | 0:1 | Viktoria Zizkov | |||||||||
Viagem Usti n/L | 2:1 | Sokol Brozany | |||||||||
B.93 | 2:2 | FC Helsingör | |||||||||
AC Horsens | 1:0 | Hilleröd F | |||||||||
YB Longding | 1:1 | CQ Tongliangl. | |||||||||
FS Nanshi | 2:2 | DL Yingbo | |||||||||
JX Lushan | 2:3 | YN Yukun | |||||||||
GuaZ FC | 2:1 | SH JD Huilong | |||||||||
CC Yatai | 1:2 | SH Shenhua | |||||||||
HN FC | 0:2 | SZ Peng City | |||||||||
QD Hainiu | 0:1 | SD Taishan | |||||||||
BJ Guoan | 2:2 | SH Port | |||||||||
NT Zhiyun | 1:0 | MZ Hakka | |||||||||
Tiller IL | 3:0 | Mosjøen IL | |||||||||
NK Sesvete | 1:2 | NK Solin | |||||||||
Swit Szczecin | 4:0 | F. Swinoujscie | |||||||||
Gornik Leczna | 2:0 | Podbeskidzie | |||||||||
Arka Gdynia | 2:1 | Chrobry Glogow | |||||||||
U. Skierniewice | 3:2 | GKS Belchatow | |||||||||
Akzhayik | 0:1 | FK Ekibastuz | |||||||||
Kyran | 1:2 | Turkistan | |||||||||
FC Arys | 0:2 | Kaspiy Aktau | |||||||||
Bunyodkor | 0:0 | Dinamo | |||||||||
Sogdiana | 1:0 | Qizilqum | |||||||||
Nottingham U18 | 0:0 | Sunderland U18 | |||||||||
Norwich U21 | 0:2 | Southampton U21 | |||||||||
West Ham U21 | 3:2 | Derby U21 | |||||||||
Newcastle U21 | 3:2 | West Brom U21 | |||||||||
Hapoel Afula | 2:3 | H. Ramat Gan | |||||||||
Bnei Yehuda | 2:1 | Maccabi Jaffa | |||||||||
Hapoel Acre | 0:1 | H. Kfar Saba | |||||||||
H. Umm al-Fahm | 0:0 | Ironi Tiberias | |||||||||
Olimpia Elblag | 1:3 | LKS Lodz II | |||||||||
Skra Czesto. | 2:1 | Lubin II | |||||||||
Kotwica | 2:2 | Pogon Siedlce | |||||||||
CD Tudelano | 1:2 | Bilbao Athletic | |||||||||
Carl Zeiss Jena | 1:1 | Energie Cottbus |
|
||||||||
BFC Dynamo | 1:0 | Hertha BSC II | |||||||||
Vöcklamarkt | 3:1 | SV Wallern | |||||||||
Deutschlandsbg. | 0:2 | SC Weiz | |||||||||
Union Gurten | 1:0 | SV Ried II | |||||||||
Allerheiligen | 0:5 | Amateure OÖ | |||||||||
ASK Voitsberg | 1:0 | Vorwärts Steyr | |||||||||
TSV Buchbach | 1:1 | SV Schalding | |||||||||
FV Illertissen | 1:1 | FC Bayern II |
|
||||||||
Eimsbütteler TV | 0:3 | Teutonia 05 | |||||||||
SV Rödinghausen | 0:3 | SC Wiedenbrück | |||||||||
1.FC Köln II | 1:0 | SC Paderborn II | |||||||||
SC Neusiedl/See | 1:5 | Young Violets | |||||||||
Leobendorf | 2:2 | FC Marchfeld | |||||||||
Rapid Wien II | 1:1 | Wiener Viktoria | |||||||||
Oberwart | 0:6 | SR Donaufeld | |||||||||
TWL Elektra | 2:1 | Kremser SC | |||||||||
Wiener SC | 4:2 | Traiskirchen | |||||||||
FavAC | 0:0 | Drassburg | |||||||||
St. Johann | 2:0 | Bischofshofen | |||||||||
Yverdon II U21 | 0:1 | Pully Football | |||||||||
CDS Vida | 2:3 | Marathón | |||||||||
Real Sociedad | 1:2 | CD Olimpia | |||||||||
VfB Eichstätt | 4:0 | 1.SC Feucht | |||||||||
ATSV Erlangen | 2:1 | FV 04 Würzburg | |||||||||
FSV Bissingen | 0:0 | 1.CfR Pforzheim | |||||||||
FC Nöttingen | 6:0 | FSV Hollenbach | |||||||||
Bövinghausen | 0:4 | TS Dortmund | |||||||||
SV Morlautern | 3:2 | A. Ludwigshafen | |||||||||
SV Halstenbek | 5:0 | TuRa Harksheide | |||||||||
SC Victoria | 0:2 | Niendorfer TSV | |||||||||
FC Süderelbe | 3:0 | FC Türkiye | |||||||||
1860 München II | 1:3 | FC Deisenhofen | |||||||||
Dyn. Schwerin | 2:1 | Rostocker FC | |||||||||
H. Zehlendorf | 5:1 | TeBe Berlin | |||||||||
FC Oberneuland | 3:1 | SC Vahr-Blockd. | |||||||||
Feyenoord U18 | 1:1 | Utrecht U18 | |||||||||
Ostrovets | 1:0 | Energetik-BGU | |||||||||
SV Schwechat | 3:2 | SV Donau | |||||||||
Kottingbrunn | 1:1 | St. Pölten Jun. | |||||||||
Korneuburg | 1:0 | St. Peter/Au | |||||||||
Waidhofen/T. | 3:1 | Rohrbach/G. | |||||||||
Schrems | 2:0 | Kilb | |||||||||
Heidenheim U19 | 5:1 | FC Augsburg U19 | |||||||||
Siegendorf | 5:1 | Leithaprodersd. | |||||||||
Rudersdorf | 1:0 | Kohfidisch | |||||||||
Deutschkreutz | 2:2 | SC/ESV Parndorf |
|
||||||||
Micheldorf | 2:1 | St. Valentin | |||||||||
Mondsee | 3:1 | Union Perg | |||||||||
Edelweiß | 2:1 | Dietach | |||||||||
Ostermiething | 3:1 | SPG Wels II | |||||||||
Gnas | 2:1 | FC Gamlitz | |||||||||
Schladming | 1:1 | ASK Köflach | |||||||||
Bruck/Mur | 2:4 | Frauental | |||||||||
Heiligenkreuz | 3:3 | Hartberg II | |||||||||
Ilz | 0:2 | Lafnitz II | |||||||||
Fürstenfeld | 0:2 | SV Tillmitsch | |||||||||
SC Kalsdorf | 3:1 | Lebring | |||||||||
Heidenheim U17 | 1:3 | Karlsruhe U17 | |||||||||
SK Treibach | 4:0 | Köttmannsdorf | |||||||||
SV Spittal/Drau | 3:0 | VST Völkermarkt | |||||||||
Kundl | 1:2 | Kitzbühel | |||||||||
SV Wörgl | 1:4 | Kematen | |||||||||
Bürmoos | 6:2 | Adnet | |||||||||
Straßwalchen | 1:3 | Seekirchen | |||||||||
UFC Hallein | 4:0 | Thalgau | |||||||||
SAK 1914 | 2:2 | Grödig | |||||||||
Burgenland U18 | 2:2 | St. Pölten U18 | |||||||||
Burgenland U16 | 2:1 | St. Pölten U16 | |||||||||
AKA Rapid U16 | 0:2 | AKA Austria U16 | |||||||||
Bourj FC | 0:1 | Al-Ahed | |||||||||
Gualaceo SC | 2:1 | AD 9 de Octubre | |||||||||
Auda | 3:1 | Valmiera | |||||||||
Nam Dinh FC | 2:4 | Binh Dinh FC | |||||||||
Hai Phong FC | 2:0 | Thanh Hoa FC | |||||||||
Araz-Nakhchivan | 1:2 | Kapaz PFK | |||||||||
Europa Reserve | 0:3 | FCB Magpies Res | |||||||||
West Armenia | 2:5 | FC Noah | |||||||||
Gandzasar | 1:0 | Shirak II | |||||||||
Täby FK | 2:2 | Sollentuna FK | |||||||||
AB Argir | 4:1 | KÍ II | |||||||||
FC Hoyvík II | 0:1 | 07 Vestur III | |||||||||
Nations FC | 1:0 | Great Olympics | |||||||||
Kabuscorp SC | 0:0 | Aca. Lobito | |||||||||
LF Glory City | 3:0 | TA Tiankuang | |||||||||
DL K'un City | 2:2 | XA C. Ronghai | |||||||||
HM Codion | 2:1 | HB Istar | |||||||||
RZ Yuqi | 1:1 | SD Taishan B | |||||||||
SH Port B | 2:0 | SZ Juniors | |||||||||
HK Mingcheng | 0:1 | GX Lanhang | |||||||||
Lija Athletic | 1:0 | Zejtun C. | |||||||||
SC Mellieha | 0:0 | Mtarfa FC | |||||||||
Birzebbuga FC | 3:0 | Mqabba FC | |||||||||
Ghajnsielem | 1:2 | Oratory Youths | |||||||||
Kercem Ajax FC | 2:3 | Victoria W. | |||||||||
Al-Duhail SC | 3:1 | Al-Sadd SC | |||||||||
Al-Wakrah SC | 2:4 | Al-Arabi SC | |||||||||
Mazatlán U23 | 0:3 | UNAM Pumas U23 | |||||||||
KV Mechelen | 2:3 | Sint-Truiden | |||||||||
Bramfelder SV | 3:1 | VfL Lohbrügge | |||||||||
Concordia II | 2:2 | V/W Billstedt | |||||||||
Hamm United | 3:1 | Harburger SC | |||||||||
Rahlstedter SC | 2:1 | SC Vier-Marsch. | |||||||||
CTG Abahani | 0:5 | Bashund. Kings | |||||||||
Abahani Ltd. | 1:1 | Fortis FC | |||||||||
Brothers Union | 0:2 | Rahmatganj | |||||||||
Rajasthan Utd. | 3:6 | Delhi FC | |||||||||
Ch. Brothers | 2:0 | Aizawl FC | |||||||||
FC Goa | 4:0 | Hyderabad FC | |||||||||
Niendorf II | 3:4 | Altona 93 II | |||||||||
Norderstedt II | 2:2 | HSV III | |||||||||